top

Batohy turistické 60-70 litrov

Turistické batohy s objemom 60 a 70 litrov sú dámske a pánske modely ideálne na dlhšie turistické výlety a diaľkové túry. Dvojkomorový, mimoriadne priestranný a vybavený nosnými systémami, ktoré zabezpečia, že vám ani ten najťažší náklad nebude znepríjemňovať cestu. V našej ponuke nájdete 60- a 70-litrové trekingové batohy od popredných outdoorových a horských značiek. S nimi hravo zvládnete aj tie najdlhšie trasy!
View as Grid List

41 Produkty

 1. -14%
  Dámsky trekingový batoh Vaude Avox 60+10 - black

  Zoznam prianí

 2. -24%
  Trekingový batoh Tatonka Yukon 60+10 - titan grey/black

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 65 - blue

  Zoznam prianí

 4. -35%
  Batoh The North Face Evolution 65 - green/grey

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 68 - black

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 68 - bonsai green

  Zoznam prianí

 7. -18%
  Horský batoh Vaude Avox 65+10 - black

  Zoznam prianí

 8. -27%
  Batoh Sea To Summit Hydraulic Pro Dry Pack 75L - jet black

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Keb 72 - storm/dark navy

  Zoznam prianí

 10. -14%
  Dámsky trekingový batoh Gregory Deva 60 - fog grey

  Zoznam prianí

 11. -25%
  Trekingový batoh Deuter Aircontact X 70+15 - ink

  Zoznam prianí

 12. -20%
  Trekingový batoh Deuter Aircontact X 60+15 - ink

  Zoznam prianí

 13. -13%
  Trekingový batoh Deuter Aircontact 70+10 - reef/ink

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Trekingový batoh Gregory Baltoro 65 - brick red

  Zoznam prianí

 15. -15%
  Trekingový batoh Gregory Baltoro 65 - alaska blue

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Trekingový batoh Gregory Baltoro 75 - brick red

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Trekingový batoh Gregory Baltoro 75 - alaska blue

  Zoznam prianí

 18. -20%
  Trekingový batoh Osprey Aether Plus 60 - black

  Zoznam prianí

 19. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 75 - forest green

  Zoznam prianí

 20. -15%
  Trekingový batoh Gregory Katmai 65 - volcanic black

  Zoznam prianí

 21. -15%
  Dámsky trekingový batoh Gregory Kalmia 60 - bordeaux red

  Zoznam prianí

 22. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Keb 72 - black/black

  Zoznam prianí

 23. -18%
  Trekingový batoh Fjord Nansen Himil 60 + 10 SOLID

  Zoznam prianí

 24. -14%
  Dámsky trekingový batoh Gregory Amber 65 - arctic grey

  Zoznam prianí

 25. -14%
  Trekingový batoh Gregory Stout 70 - phantom blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

41 Produkty

Vymazať

Turistické batohy 60-70 l na dlhé túry

Ak plánujete týždňový alebo dvojtýždňový pobyt na trase, bude potrebný batoh s väčšou kapacitou, do ktorého sa zmestí nielen oblečenie a jedlo, ale aj ďalšie vybavenie potrebné na dlhé expedície. Budete si musieť zbaliť spací vak, varič, samonafukovaciu karimatku a mnoho ďalšieho vybavenia. Batohy s objemom 60 l, 65 l, 70 l alebo 75 l sú potom tou najrozumnejšou voľbou na primerané rozloženie batožiny. Veľké modely sú navrhnuté s ohľadom na dlhé túry, takže uprednostňujú maximálne pohodlie pri prekonávaní trás s ťažšou batožinou, než je bežné.

Aké vlastnosti by mal mať dobrý 60l alebo 70l turistický batoh?

Základom väčších turistických batohov je vhodne navrhnutý nosný systém Vývoj pohodlného riešenia, ktoré zároveň odvádza vlhkosť od chrbta, je časovo veľmi náročný a vyžaduje si veľa skúseností. Preto sa najznámejšie značky vyrábajúce 60l alebo 70l batohy pýšia svojimi nosnými systémami a materiálmi, ktoré sa v nich používajú. Základom väčšiny z nich je hrubá pena, ktorá na jednej strane poskytuje vynikajúce odpruženie a zmiernenie tlaku a na druhej strane umožňuje účinné vetranie. Veľmi dôležitá je aj možnosť prispôsobiť si batoh na telo. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je nastavenie výšky ramenných popruhov. Vďaka tomu možno trekingový batoh s objemom 60 l a 70 l dokonale prispôsobiť dĺžke vášho chrbta.

Väčšina veľkých batohov ponúka možnosť zvýšenia kapacity Ako? Tieto modely majú často tzv. komín. Ide o časť batohu priamo pod chlopňou, ktorú možno dodatočne naplniť batožinou. Ak je ho menej, jednoducho sa zroluje pod chlopňu. Toto riešenie zmení 60-litrový batoh na 65-litrový batoh a 70-litrový model na 75-litrový batoh alebo ešte viac. Vďaka tomu bude batoh vždy dokonale zbalený a počas túry nezostane žiadne prázdne miesto, keď dôjdu zásoby potravín.

Veľmi dôležitou vlastnosťou každého batohu je rozmiestnenie vreciek a priehradiek Tie zabezpečia, že aj tie najmenšie kusy batožiny budú vhodne rozložené. Trekingový batoh s objemom 70 l alebo 60 l by mal mať aspoň dve hlavné komory a ďalšie vonkajšie vrecká - na bokoch, v chlopni, na prednom paneli alebo v bedrovom páse. Ich účelom je zabezpečiť rýchly prístup k najpotrebnejším veciam na trase. Ak potrebujete fľašu vody, rýchle občerstvenie alebo mikinu, pretože sa trochu ochladilo, nebudete musieť prehrabávať celý batoh, aby ste tieto veci našli. Mali by byť vo vonkajších vreckách, odkiaľ ich môžeme kedykoľvek vytiahnuť pohybom ruky.

Za zmienku stojí ešte jeden prvok každého dobrého trekingového batohu s väčšou kapacitou. Toto je kryt odolný voči dažďu Počas treku budeme často čeliť nepriaznivému počasiu a dlhotrvajúcim dažďom. Turistický batoh s objemom 60 alebo 70 litrov a vhodne upraveným krytom skvele ochráni našu batožinu pred rýchlym premoknutím. Ak sa rozhodnete vybrať si batoh od niektorej zo známych outdoorových značiek, môžete si byť istí, že je vybavený väčšinou z vyššie uvedených funkcií.

60l batohy na týždňové výlety

Model tejto veľkosti je skvelou voľbou na týždňové výpravy do neznáma. Takéto modely sú zvyčajne vybavené dvoma oddelenými priehradkami, takže môžete oddeliť spací vak od ostatného vybavenia. Pri príprave priestoru na spanie ho bude možné ľahšie vybrať. Batohy s objemom 60 litrov majú zvyčajne veľké množstvo popruhov, ktoré v prípade potreby umožňujú pripevniť ďalšie vybavenie na vonkajšiu stranu. Takto sa dá pod batoh alebo na chlopňu pripevniť ľahká podložka na spanie a na bočnú stranu sa dá pripevniť stan, ktorý sa už nezmestí dovnútra. Poprední výrobcovia často ponúkajú 60l turistické batohy s veľmi ľahkou konštrukciou Vďaka špeciálnemu výberu čo najtenších materiálov a vhodným úpravám rámu môžu takéto modely vážiť podstatne menej ako batohy s klasickými riešeniami. Skvelá voľba pre každého, kto minimalizuje hmotnosť svojej batožiny.

70l batohy na dlhšie túry

Batoh s objemom 70 l je skvelou voľbou na expedície trvajúce až dvanásť dní. Mnohé modely dobre poslúžia ako cestovné batohy Pred takouto cestou sa však oplatí overiť, či všetky veci, ktoré si plánujete vziať so sebou, nebudú príliš ťažké. V prípade takýchto veľkých batohov môžeme ľahko zbaliť do batohu toľko batožiny, že jej presun po trase bude predstavovať vážne ťažkosti. Preto je v tomto prípade mimoriadne dôležité kontrolovať hmotnosť celej veci. Vzhľadom na množstvo batožiny, ktoré doň môžeme zbaliť, musí byť každý 70l turistický batoh veľmi odolný. Preto sú tieto modely zvyčajne vyrobené z veľmi pevných a hrubých materiálov. Špičkové značky používajú aj špeciálne vyvinuté pracky a pútka, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby vydržali zvýšené zaťaženie.