top

The North Face

Spoločnosť The North Face je jedným z najznámejších amerických výrobcov horského oblečenia, obuvi a vybavenia. Obchod 8a.sk ponúka široký sortiment horských a outdoorových produktov s logom The North Face. Nájdete tu všetko pre horský beh, horolezectvo a tiež vybavenie pre trekingové výpravy.
View as Grid List

1453 Produkty

na stránku
  1. -10%
    Klobúk The North Face Recycled 66 Brimmer  - gravel

    Zoznam prianí

View as Grid List

1453 Produkty

na stránku
Vymazať

The North Face - značka legendy

Americký výrobca horského a turistického oblečenia, obuvi a vybavenia má medzi všetkými horskými značkami osobitné miesto. Jej charakteristické logo pozná pravdepodobne každý milovník hôr. Veď výrobky The North Face nájdete v každom kúte sveta. Spoľahlivé modely búnd, nohavíc, topánok, batohov, stanov, spacích vakov a ďalšieho príslušenstva sa objavujú v záznamoch o výstupoch na najvyššie vrcholy sveta, ako aj o expedíciách do neobývaných púští alebo o výpravách do tropických oblastí. Je to predovšetkým vďaka vysokej kvalite výrobkov TNF, ktoré sa výborne osvedčujú za všetkých podmienok. Vďaka rozsiahlej ponuke oblečenia a vybavenia na leto a zimu si každý nájde dokonalé modely podľa svojich potrieb. Slogan značky North Face - Never Stop Exploring, teda Nikdy neprestaň objavovať, je zjavný v každom modeli po celý čas. Preto si každý rok tisíce ľudí žijúcich v tomto duchu vyberajú skromné logo TNF a spoľahlivosť, ktorá sa za ním skrýva.

História spoločnosti The North Face

Aj keď je dnes logo amerického výrobcu neoddeliteľne spojené s horami, v skutočnosti vzniklo pri oceáne. Presnejšie v San Franciscu. V tomto meste si v roku 1966 dvaja priatelia, turisti, založili malý obchod s horským vybavením. Spočiatku boli jej zákazníkmi len nadšenci do prírody a ochrancovia prírody. Obchod sa čoskoro stal známym ako The North Face. Len o dva roky neskôr sa presťahovala do neďalekého Berkeley. Tam sa začalo navrhovať a vyrábať horské a turistické vybavenie TNF. V 60. rokoch 20. storočia už značka sponzorovala výlety a expedície. Práve v tomto období vznikol slogan, ktorý dodnes zostáva hlavným mottom The North Face - Never Stop Exploring™. V 80. rokoch 20. storočia nastal rozkvet lyžovania a následne aj oblečenia na lyžovanie a neskôr na snowboarding. V 90. rokoch 20. storočia sa rýchlo rozšíril sortiment trekingového vybavenia a oblečenia. Objavilo sa aj vybavenie určené na lezenie alebo bežecké lyžovanie. Práve z tohto obdobia pochádza ikonické logo The North Face, ktoré možno vidieť na fotografiách z celého sveta.

Dnes značka The Norh Face dosiahla celosvetový dosah a je jednou z najuznávanejších v oblasti turistiky a horolezectva. Ponúka kompletné vybavenie pre všetkých milovníkov hôr a mnohých ďalších outdoorových aktivít. Kvalitné turistické a horolezecké oblečenie, horská obuv, trekingové batohy a expedičné stany znamenajú, že budeme dokonale vybavení na každú cestu. Čoraz obľúbenejšie je aj lifestylové oblečenie a obuv značky The North Face. Pohodlné oblečenie na každodenné nosenie, inšpirované horami, je skvelou voľbou na voľný čas, ale aj do práce či školy. Články TNF nie sú len o vysokej kvalite a skvelom výkone, ale aj o životnom štýle.

Najnovšie technológie TNF vo výrobkoch amerického výrobcu

Značka TNF je v popredí, pokiaľ ide o zavádzanie najmodernejších technológií a materiálov. Špičkové bundy The North Face využívajú pokročilú konštrukciu Fuseform™ a Ventrix™. To sa prejavuje vo vysokej odolnosti pánskych a dámskych odevov. Zabezpečujú tiež optimálnu klímu počas cvičenia. V chladnejšej časti roka sa osvedčí technológia The North Face Thermoball®. Tento izolačný materiál vyvinutý v spolupráci so značkou Primaloft® poskytuje optimálnu izoláciu vo vlhkých podmienkach. Modely do extrémne nízkych teplôt používajú prírodné husacie páperie. Toto je najlepšie riešenie pre najnižšie teploty vo vysokých horách. Na druhej strane membrána DryVent a technológia FUTURELIGHT™ ponúkajú úplnú vodotesnosť v daždi a snehu. Úspešne sa používajú v bundách a nohaviciach do dažďa značky The North Face. Softshellové bundy Windwall™ poskytujú vynikajúcu ochranu proti vetru a ľahké bežecké oblečenie z materiálov FlashDry™ poskytuje rýchloschnúce vlastnosti. Spoločnosť tiež dianmaticky rozširuje svoju divíziu obuvi. Najnovší rad obuv The North Face VECTIV™ vám umožní zdolávať horské chodníky ešte rýchlejšie a efektívnejšie.

Výrobky The North Face na 8a.sk

Dá sa povedať, že značka TNF ponúka komplexný sortiment oblečenia, obuvi a horského a turistického vybavenia. V našom online obchode nájdete vždy najnovšie kolekcie. Z produktov The North Face si môžete ľahko doplniť kompletnú sadu oblečenia na akékoľvek ročné obdobie. K dispozícii sú membránové bundy, páperové bundy, mikiny, nohavice, čiapky a termoprádlo. Značka TNF nie je len horské oblečenie, ale aj obuv a špecializované expedičné vybavenie. Pánska a dámska obuv The North Face zahŕňa širokú škálu modelov, ktoré ponúkajú vynikajúcu trakciu v teréne. Zimná obuv sa dobre nosí aj v tom najchladnejšom počasí. Známe sú aj expedičné a turistické stany, ktoré ponúkajú prístrešie v tých najnáročnejších podmienkach. Okrem horskej výbavy ponúka výrobca aj vynikajúce mestské batohy, ktoré sa osvedčia, keď sa vydáte mimo turistických chodníkov. Dôležité miesto v katalógu majú aj ikonické cestovné tašky The North Face Base Camp Duffel. Sú vyrobené z takmer nezničiteľného materiálu.

Články z časopisu North Face sú zaradené do niekoľkých zbierok. Úzko korešpondujú s rôznymi typmi činností. Najšpecializovanejšia je vysokohorská kolekcia TNF Summit Series a jej špičkové súpravy: Súprava TNF Advanced Mountain Kit a skialpinistická súprava Steep Series™. Na jeseň 2021 sa v prísne vybraných špecializovaných predajniach po celej Európe prvýkrát objavila limitovaná edícia Advanced Mountain Kit (skrátene AMK) - superpokročilá súprava určená pre horalov, ktorí si kladú najvyššie ciele. Predajňa 8a.sk nemôže chýbať na krátkom zozname miest v európskych hlavných mestách a na prestížnych miestach, kde sa tieto technologické zázraky nachádzajú!

Všestrannejšia je kolekcia Hike, ktorá okrem iného ponúka outdoorové oblečenie. Podobne je na tom aj sortiment Mountain Culture, ktorý bol pripravený s ohľadom na mestské využitie. Všetky vám poskytnú možnosť vychutnať si neuveriteľne kvalitné výrobky bez ohľadu na to, aký druh horskej aktivity preferujete, ako aj pri relaxácii. Ak hľadáte miesto, kde nájdete kompletný sortiment tohto amerického výrobcu, potom autorizovaný obchod The North Face 8a.sk splní vaše očakávania.