top

Morakniv

Morakniv je ikonický švédsky výrobca vysokokvalitných nožov. V ponuke nájdete klasické modely s drevenou rukoväťou, turistické a bushcraftové nože. Nože Morakniv "Made in Sweden", vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania a vysokou odolnosťou.
View as Grid List

14 Produkty

 1. -2%
  Kresadlo Morakniv Spark Fire Starter - black

  Zoznam prianí

 2. -21%
  Nôž Morakniv Scout 39 Safe - lingonberry

  Zoznam prianí

 3. -21%
  Nôž Morakniv Kansbol Multi-Mount - burnt orange

  Zoznam prianí

 4. -21%
  Nôž Morakniv Scout 39 Safe - blueberry

  Zoznam prianí

 5. -21%
  Nôž Morakniv Kansbol Multi-Mount - olive green

  Zoznam prianí

 6. -17%
  Nôž Morakniv Bushcraft Black SRT - black

  Zoznam prianí

 7. -22%
  Nôž Morakniv Garberg Multi-Mount - black

  Zoznam prianí

 8. -22%
  Nôž Morakniv Eldris - black

  Zoznam prianí

 9. -22%
  Nôž Morakniv Outdoor 2000 - olive green

  Zoznam prianí

 10. -16%
  Nôž Morakniv Karl-Johan Mushroom Knife - black

  Zoznam prianí

 11. -16%
  Nôž Morakniv Karl-Johan Mushroom Knife - red

  Zoznam prianí

 12. -21%
  Nôž Morakniv Forest - olive green

  Zoznam prianí

 13. -15%
  Nôž Morakniv Eldris - green

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Nôž Morakniv Bushcraft Survival - black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

14 Produkty

Vymazať

Morakniv - odkiaľ pochádza značka

Korene značky Morakniv siahajú až do roku 1891. Vtedy sa Frost-Erik Erson vrátil do svojej dediny Östnor pri meste Mora vo Švédsku. Štyri roky pracoval v Amerike ako drevorubač. Krátko po návrate založil manufaktúru, ktorá vyrábala sane a zariadenia a nástroje potrebné na spracovanie dreva. Pri výrobe väčších predmetov zostávali nevyužité zvyšky materiálu, ktoré sa dali na niečo použiť. Čoskoro z nich boli vyrobené prvé moraknivské nože, ktoré si našli obľubu u potulných obchodníkov. Správy o skvelých nožoch z Mory sa začali šíriť po celom Švédsku. Začiatkom 20. storočia už bola značka medzi remeselníkmi v Európe dobre známa. V roku 1904 zamestnávala spoločnosť Frost 10 robotníkov a ročne vyrobila 19 000 nožov. Po roku 1920 sa na nožoch objavuje nápis Sweden, ktorý je zárukou vysokej kvality čepele. V tomto období vzniklo vo Švédsku niekoľko nezávislých výrobcov nožov.

Charakteristickým znakom nožov Morakniv boli červené rukoväte. Pôvodne sa vyrábali z obyčajného brezového dreva, ktoré bolo výrobným odpadom zo stavby saní. Časom sa však začal používať špeciálny druh brezy s výraznou farbou. Tento materiál, ktorý dodával nožom jedinečný vzhľad, sa však čoskoro vyčerpal. Aby sa zachovala jedinečnosť nožov, začali sa farbiť rukoväte vyrobené z obyčajnej brezy. Čoskoro začali rukoväte nožov natierať aj rôznymi odtieňmi červenej farby a táto farba sa stala jedným z charakteristických znakov nožov vyrábaných v okolí mesta Mora.

Ako sa vyrábajú nože švédskeho výrobcu?

V súčasnosti sa všetky nože Morakniv vyrábajú vo Švédsku, v blízkosti mesta Mora. Výroba kvalitného noža si vyžaduje nielen dobré materiály, ale aj veľa skúseností. Modely švédskej značky, ktorá pôsobí v tomto odvetví viac ako 130 rokov, sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou. Prvým krokom je výber správneho typu ocele pre daný typ noža. Spoločnosť Morakniv používa uhlíkovú a nehrdzavejúcu oceľ. V továrňach značky sa vyrobí až 7 000 nožov za hodinu. Ďalej sa oceľové čepele riadne kalia, aby získali vyššiu pevnosť, pružnosť a dlho si zachovali ostrosť. Ďalšou fázou výroby je príprava rukovätí. Moderné nože majú rukoväte z plastu, ale po celý čas sa paralelne vyrábajú aj klasické modely s drevenými rukoväťami. Tie sa po celý čas montujú ručne. Na samom konci prebieha kontrola kvality. Výsledkom je, že konečný výrobok je mimoriadne ostrý, má dokonalý vzhľad a je ideálny na každú vychádzku.

Široký výber nožov Morakniv v obchode 8a.sk

V našej ponuke nájdete rozmanité modely nožov od švédskeho výrobcu, ktoré sú ideálne na mnohé outdoorové aktivity. Šikovné turistické nože odvedú dobrú prácu pri príprave jedla alebo oprave vybavenia. O niečo väčšie modely pre nadšencov bushcraftu pomôžu pri príprave prístrešku alebo výrobe potrebného vybavenia pre náš tábor. Značka Morakniv ponúka nože rôznych tvarov a dĺžok čepele, takže si ľahko vyberiete model dokonale vyhovujúci vašim potrebám.