top

Tričká pre bežcov

Tričká pre bežcov sú nevyhnutnou súčasťou každého tréningového outfitu. Sú vytvorené na presne definovanú úlohu, takže dizajnéri starostlivo vyvíjajú strih zo starostlivo vybranej látky.
View as Grid List

189 Produkty

 1. -4%
  Dámsky top Hoka Tank - black/multi

  Zoznam prianí

 2. -19%
  Dámske tričko The North Face Sunriser S/S - blue paint

  Zoznam prianí

 3. -4%
  Tričko Salomon Sense Aero - burnt ochre

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Dámske tričko Salomon Sense Aero SS Tee - nightshade

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Bežecké tričko Inov-8 Graphic Tee SS Forged - navy

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Longsleeve Inov-8 Graphic Tee LS Brand - grey

  Zoznam prianí

 7. -30%
  Bežecké tričko Ciele NSB Tshirt Star TC - inidad

  Zoznam prianí

 8. -25%
  Dámsky top SCOTT SCO Tank RC Run - moon blue/dream blue

  Zoznam prianí

 9. -30%
  Bežecké tričko On Running Tank-T - cobalt/black

  Zoznam prianí

 10. -30%
  Dámsky top On Running Tank-T - creek/black

  Zoznam prianí

 11. -25%
  Bežecké tričko Maloja Gordes 1/2 - midnight multi

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

189 Produkty

Vymazať

Bežecké tričká pre začiatočníkov

Pri vykonávaní akéhokoľvek športu je veľmi dôležité dbať na správne "zázemie". Nejde teda len o to, aby boli pohyby technicky správne. Tričká pre bežcov sú navrhnuté tak, aby spĺňali očakávania nielen profesionálov, ale aj amatérov a milovníkov pokojnejšieho behu. Aby sa úsilie a energia vložené do tréningu premietli do zdokonaľovania formy a lepšieho pocitu, je potrebné zostaviť funkčné športové oblečenie. Môže sa zdať, že sa to týka len profesionálov a pokročilých športovcov. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Každý, kto sa rozhodne byť aktívny, by mal k tejto vášni pristupovať komplexne. Správna strava, správne rozloženie regeneračných intervalov a pohodlné oblečenie vrátane bežeckého trička sú aspekty, na ktoré musia myslieť aj začiatočníci. V opačnom prípade nemusia byť vykonávané činnosti dostatočne účinné.

Špeciálne vlastnosti bežeckých tričiek

Modely oblečenia určené na nosenie počas rôznych športových aktivít sú medzi aktívnymi ľuďmi čoraz obľúbenejšie. Niet divu. Tričká pre bežcov sa do svojej ponuky snažia zaradiť tak značky známe tvorbou profesionálneho oblečenia, ako aj značky špecializujúce sa na mestské kolekcie. Takéto návrhy sa vyznačujú viacerými vlastnosťami, ktoré ich odlišujú od bežných variantov. Predovšetkým technický materiál je zodpovedný za ponuku najdôležitejších aktív. Špeciálne zmesi vlákien sa objavujú u mnohých výrobcov pod rôznymi názvami. Ich spoločnou črtou je podobný mechanizmus poskytovania pohodlia. Špeciálna štruktúra preto zvyčajne podporuje optimalizovanú cirkuláciu vzduchu, lepšiu priedušnosť, schopnosť efektívnejšie hospodáriť s vlhkosťou alebo regulovať tepelný manažment.

Technické bežecké tričko v mnohých štýloch

V internetovom obchode 8a.sk je výber strihov veľmi veľký. Rozlišuje sa nielen medzi pánskymi a dámskymi modelmi. Dizajnéri venujú pozornosť vlastnostiam strihu, ktoré prispievajú najmä k voľnosti pohybu a nepohodliu. Každé bežecké tričko sa môže na prvý pohľad zdať podobné, ale prítomnosť vložiek, prešívania alebo klinov odlišuje návrhy jednotlivých značiek. Upravuje sa aj dĺžka tela, rukávov alebo hĺbka výstrihov. To všetko sa robí s jediným cieľom - umožniť nositeľovi slobodnú voľbu. Zohľadnením individuálnych preferencií, telesnej konštrukcie používateľa a podmienok, v ktorých sa bude bežecké tričko nosiť, možno urobiť správny výber. V sortimente mnohých značiek nájdete prispôsobené, tvarované modely s vložkami, ktoré zvyšujú rozsah pohybu. Spoločnosti zvyčajne ponúkajú rôzne strihy pre rôzne časti roka - vhodné pre teplejšie aj chladnejšie dni.

Tričká pre bežcov majú množstvo výhod

Aby technické oblečenie fungovalo čo najlepšie, musí využívať inovatívne riešenia. Na trhu nie je núdza o špecializované tkaniny. Bežecké tričká sa preto vyznačujú nielen predĺženou sviežosťou alebo schopnosťou termoregulácie. Na jednej strane sa priedušnosť alebo napríklad bakteriostatické vlastnosti dopĺňajú výhodami vyplývajúcimi zo štruktúry tkaniny. Elastické vlákna sú jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť správny strih pre konkrétnu siluetu. Strečové konštrukcie lepšie spolupracujú s telom a neobmedzujú rozsah pohybu. K tomu sa pridáva pohodlie, ktoré spočíva v nepoužívaní švov, v používaní zváracích techník alebo v znížení objemu šitia a v používaní plochých spojov medzi jednotlivými časťami tkaniny.

Hybridné tričká pre bežcov

Najnovšie technické riešenia, ktoré sa používajú na tkaniny, potešia, ale aby bol celkový výkon ešte lepší, dizajnéri idú ešte o krok ďalej. Hybridné bežecké tričká je označenie pre tie modely, ktoré nie sú vytvorené z jednej látky, ale ako výsledok kombinácie materiálov s rôznymi vlastnosťami. Najlepšie prispôsobenie požiadavkám konkrétnych častí tela zabezpečuje technika mapovania. Obzvlášť dobre funguje, keď sú bežecké tričká určené na nosenie v chladnejších podmienkach. V oblastiach, ktoré sú náchylnejšie na prehrievanie a kde sa výrazne hromadí vlhkosť, sa preto hodí tkanina s lepšou priedušnosťou. V iných oblastiach sa dizajnéri často rozhodnú použiť o niečo hrubšie materiály, ktoré podporia udržanie primeranej úrovne tepla.