top

Tričká pre bežcov

Tričká pre bežcov sú nevyhnutnou súčasťou každého tréningového outfitu. Sú vytvorené na presne definovanú úlohu, takže dizajnéri starostlivo vyvíjajú strih zo starostlivo vybranej látky.
View as Grid List

211 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Bežecké tričko Maloja Gordes 1/2 - midnight multi

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Tričko Mountain Equipment Nava Crew - mykonos/majolica

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Bežecké tričko Dynafit Alpine 2 S/S Tee - dawn

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Bežecké tričko Dynafit Sky Tank - dawn

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Bežecké tričko Dynafit Sky Tank - syrah

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Bežecké tričko dámske Dynafit Sky Tank - black out

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Bežecké tričko Arcteryx Cormac Crew S/S - spark heather

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Pánske tričko Arcteryx Cormac Logo S/S - phenom heather

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Dámsky top adidas Adizero Tank - blue/black/fuschia

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Dámsky top adidas Adizero Tank - black/blue/green

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Bežecké tričko pánske adidas Run It Tee - bold gold

  Zoznam prianí

 12. -20%
  Bežecké tričko adidas Adizero Tee - black

  Zoznam prianí

View as Grid List

211 Produkty

na stránku
Vymazať

Bežecké tričká pre začiatočníkov

Pri vykonávaní akéhokoľvek športu je veľmi dôležité dbať na správne "zázemie". Nejde teda len o to, aby boli pohyby technicky správne. Tričká pre bežcov sú navrhnuté tak, aby spĺňali očakávania nielen profesionálov, ale aj amatérov a milovníkov pokojnejšieho behu. Aby sa úsilie a energia vložené do tréningu premietli do zdokonaľovania formy a lepšieho pocitu, je potrebné zostaviť funkčné športové oblečenie. Môže sa zdať, že sa to týka len profesionálov a pokročilých športovcov. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Každý, kto sa rozhodne byť aktívny, by mal k tejto vášni pristupovať komplexne. Správna strava, správne rozloženie regeneračných intervalov a pohodlné oblečenie vrátane bežeckého trička sú aspekty, na ktoré musia myslieť aj začiatočníci. V opačnom prípade nemusia byť vykonávané činnosti dostatočne účinné.

Špeciálne vlastnosti bežeckých tričiek

Modely oblečenia určené na nosenie počas rôznych športových aktivít sú medzi aktívnymi ľuďmi čoraz obľúbenejšie. Niet divu. Tričká pre bežcov sa do svojej ponuky snažia zaradiť tak značky známe tvorbou profesionálneho oblečenia, ako aj značky špecializujúce sa na mestské kolekcie. Takéto návrhy sa vyznačujú viacerými vlastnosťami, ktoré ich odlišujú od bežných variantov. Predovšetkým technický materiál je zodpovedný za ponuku najdôležitejších aktív. Špeciálne zmesi vlákien sa objavujú u mnohých výrobcov pod rôznymi názvami. Ich spoločnou črtou je podobný mechanizmus poskytovania pohodlia. Špeciálna štruktúra preto zvyčajne podporuje optimalizovanú cirkuláciu vzduchu, lepšiu priedušnosť, schopnosť efektívnejšie hospodáriť s vlhkosťou alebo regulovať tepelný manažment.

Technické bežecké tričko v mnohých štýloch

V internetovom obchode 8a.sk je výber strihov veľmi veľký. Rozlišuje sa nielen medzi pánskymi a dámskymi modelmi. Dizajnéri venujú pozornosť vlastnostiam strihu, ktoré prispievajú najmä k voľnosti pohybu a nepohodliu. Každé bežecké tričko sa môže na prvý pohľad zdať podobné, ale prítomnosť vložiek, prešívania alebo klinov odlišuje návrhy jednotlivých značiek. Upravuje sa aj dĺžka tela, rukávov alebo hĺbka výstrihov. To všetko sa robí s jediným cieľom - umožniť nositeľovi slobodnú voľbu. Zohľadnením individuálnych preferencií, telesnej konštrukcie používateľa a podmienok, v ktorých sa bude bežecké tričko nosiť, možno urobiť správny výber. V sortimente mnohých značiek nájdete prispôsobené, tvarované modely s vložkami, ktoré zvyšujú rozsah pohybu. Spoločnosti zvyčajne ponúkajú rôzne strihy pre rôzne časti roka - vhodné pre teplejšie aj chladnejšie dni.

Tričká pre bežcov majú množstvo výhod

Aby technické oblečenie fungovalo čo najlepšie, musí využívať inovatívne riešenia. Na trhu nie je núdza o špecializované tkaniny. Bežecké tričká sa preto vyznačujú nielen predĺženou sviežosťou alebo schopnosťou termoregulácie. Na jednej strane sa priedušnosť alebo napríklad bakteriostatické vlastnosti dopĺňajú výhodami vyplývajúcimi zo štruktúry tkaniny. Elastické vlákna sú jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť správny strih pre konkrétnu siluetu. Strečové konštrukcie lepšie spolupracujú s telom a neobmedzujú rozsah pohybu. K tomu sa pridáva pohodlie, ktoré spočíva v nepoužívaní švov, v používaní zváracích techník alebo v znížení objemu šitia a v používaní plochých spojov medzi jednotlivými časťami tkaniny.

Hybridné tričká pre bežcov

Najnovšie technické riešenia, ktoré sa používajú na tkaniny, potešia, ale aby bol celkový výkon ešte lepší, dizajnéri idú ešte o krok ďalej. Hybridné bežecké tričká je označenie pre tie modely, ktoré nie sú vytvorené z jednej látky, ale ako výsledok kombinácie materiálov s rôznymi vlastnosťami. Najlepšie prispôsobenie požiadavkám konkrétnych častí tela zabezpečuje technika mapovania. Obzvlášť dobre funguje, keď sú bežecké tričká určené na nosenie v chladnejších podmienkach. V oblastiach, ktoré sú náchylnejšie na prehrievanie a kde sa výrazne hromadí vlhkosť, sa preto hodí tkanina s lepšou priedušnosťou. V iných oblastiach sa dizajnéri často rozhodnú použiť o niečo hrubšie materiály, ktoré podporia udržanie primeranej úrovne tepla.