top

Čelovky bežecké

Bežecké svetlomety sú pomôcky, ktoré môžu výrazne zlepšiť komfort vášho tréningu. Vďaka nim bude pohyb po zotmení zábavný a nebudete sa musieť obávať o svoju bezpečnosť.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Ve večerných hodinách sú bežiace čelovky nevyhnutné

Ak sa vedome nerozhodnete pre dynamický beh po zotmení, neznamená to, že sa nestretnete s úsekmi trasy s minimálnou viditeľnosťou. Intenzívne tréningy sa často dajú predĺžiť a pokračovať v nich až do večera, ak máte po ruke bežecké čelovky. Aj zamračené počasie môže vytvárať dojem menšieho okolitého jasu. Každý bežec, ktorý si cení pohodlie pred vzdialenosťami, by preto mal mať vo svojej výbave čelovku.

Čím sa líšia bežecké čelové baterky?

Špeciálne čelovky na behanie majú špeciálne vyvinutú konštrukciu, ktorá sa líši od turistických alebo trekingových svetiel. Pri čelovkách určených na nosenie počas behu je kľúčová vyvážená konštrukcia. Batérie alebo nabíjateľná batéria sú často umiestnené na remienku na zadnej strane hlavy, čo znamená rovnováhu medzi prednou baterkou a batériou. Takáto konštrukcia sa neodráža a poskytuje pohodlie. Čelové baterky na behanie ponúkajú aj širší uhol dopadu, takže osvetľujú cestu aj okolie. Všetky tieto funkcie sú súčasťou bežných svetlometov Black Diamond alebo bežných svetlometov Petzl a modelov mnohých ďalších značiek.

Ako si vybrať správnu čelovku na behanie?

Pri výbere modelu je potrebné zvážiť niekoľko funkcií. Stojí za to skontrolovať svetelný výkon - jeho tvar a intenzitu. Rýchle prekonávanie náročnejšieho terénu si vyžaduje okamžité reakcie a časté zmeny smeru. Dôležitý je dostatočne silný svetelný lúč s veľkým dosahom. Dôležitý môže byť aj výber svetelných režimov. Ak chcete používať čelovku aj pod stanom, oplatí sa mať slabší režim. Dôležitý je aj spôsob, akým je svetlomet pripevnený k hlave. Prídavné široké popruhy určite poskytnú dostatočné pohodlie a stabilitu. Tu nájdete ďalšie rady, ktorá čelovka na behanie bude najlepšia.

Batériová alebo nabíjateľná čelovka na behanie?

Každé z týchto dvoch riešení má svoje výhody a nevýhody. Bežecká čelovka napájaná batériami umožňuje rýchlu výmenu batérií, keď vám dôjde energia. Ak je model napájaný populárnymi batériami AAA alebo AA, môžeme si byť istí, že ich kúpime takmer v každom obchode, ubytovni alebo na čerpacej stanici. Vďaka tomu si na výletoch rýchlo pripravíme čelovku na ďalšiu noc. Bežecká čelovka s nabíjateľnou batériou si naopak vyžaduje pripojenie k elektrickej sieti a občasné dobíjanie. Je to vynikajúce riešenie počas častých večerných tréningov a kratších ciest, keď sa čelovka dá ľahko dobíjať. Je to určite aj oveľa ekologickejšie riešenie.

Vysokokvalitné svetlomety

Renomovaní a uznávaní výrobcovia na trhu ponúkajú čelové baterky pre bežcov v rôznych technologických konfiguráciách. Okrem toho si používateľ môže vybrať nielen z modelov, ktoré sa líšia parametrami, ale aj veľkosťou, dizajnom a funkčnými riešeniami. Všetky však majú rovnaký účel - poskytnúť bežcovi svetlo, ktoré mu pomôže prekonať terén za zníženej viditeľnosti. V internetovom obchode 8a.sk si každý nájde niečo pre seba. Ak si neviete predstaviť deň bez tréningu, zaobstarajte si všetky doplnky a oblečenie, ktoré naň potrebujete. S podporou správnej bežeckej čelovky bude akákoľvek outdoorová aktivita po zotmení oveľa príjemnejšia.