top

Pánske prístupové topánky

Mužské približovacie topánky znamenajú maximálnu presnosť v náročnom teréne. V súčasnosti takmer všetky popredné horské spoločnosti ponúkajú prístupovú obuv zameranú na lezenie alebo turistiku.
View as Grid List

190 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Topánky prístupové Zamberlan Salathe RR - blue

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Topánky prístupové Zamberlan Salathe RR - yellow

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Ferratové topanky Zamberlan Salathe RR - taupe

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Topánky prístupové Lomer Badia II MTX - flag/yellow

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Topánky prístupové Lomer Badia II MTX - pine/lamb

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Topánky prístupové Montura Yaru GTX - tobacco/powder blue

  Zoznam prianí

 7. -20%
  Topánky prístupové Meindl Literock GTX - granite/red

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Enduro čižmy Kayland Grimpeur GTX - grey/yellow

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Trekingové topánky Garmont Vetta TECH GTX - black

  Zoznam prianí

 10. -13%
  Topánky prístupové Salewa Wildfire 2 - black/black

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Topánky prístupové Scarpa Spirit Evo - anthracite

  Zoznam prianí

 12. -26%
  Topánky prístupové AKU Rock DFS - green

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Topánky prístupové Scarpa Spirit - black/gray

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Topánky prístupové Scarpa Gecko - taupe/mango

  Zoznam prianí

 15. -12%
  Topánky prístupové Scarpa Mescalito - azure/gray

  Zoznam prianí

 16. -12%
  GORE-TEX topánky Scarpa Mescalito GTX - petrol/petrol

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Topánky prístupové Scarpa Crux - shark/tonic/gray

  Zoznam prianí

View as Grid List

190 Produkty

na stránku
Vymazať

Charakteristiky populárnych prístupov

Trekingová obuv je bežnou alternatívou pre ľudí, ktorí potrebujú ľahšiu obuv ako tradičná pánska trekingová obuv Všetky prístupové topánky majú niekoľko spoločných znakov, ktorými sa odlišujú od klasických turistických alebo horských topánok. Najvýraznejší je predĺžený otoman v prednej časti topánok. Dokonale chráni hornú časť pred poškodením pri pohybe v skalách. Väčšina modelov má tiež pomerne úzky strih, ktorý zaručuje veľmi dobrý pocit a plnú kontrolu nad každým krokom. Systém šnurovania do špičky zaručuje pevné priľnutie. Vďaka týmto niekoľkým základným vlastnostiam sa približovacia obuv celkom dobre odlišuje od horskej a turistickej obuvi. Sú častou voľbou na náročnejšie trasy. V modeloch určených na turistické použitie sa často stretávame so zvýšeným tlmením, ktoré zaručuje väčšie pohodlie na dlhších trasách. Na druhej strane, modely, ktoré umožňujú lezenie na ľahších cestách, majú veľmi priliehavý strih.

Pánska prístupová obuv s membránou - optimálne riešenie do nepriaznivého počasia

Dnes sú na trhu tradičné letné topánky, ako aj modely s membránou, ktoré sa dobre osvedčia v širšom spektre poveternostných podmienok. V prechodných ročných obdobiach sa najčastejšie používa Approach obuv s GORE-TEX®, ktorá poskytuje vynikajúcu ochranu pred dažďom a zároveň zabezpečuje vysokú priedušnosť pre nohy. Najľahšie verzie približovacej obuvi sú určené do letných horúčav. Použitie vzdušných panelov zaručuje vetranie nôh na správnej úrovni.

Panské vysoké topánky v ponuke 8a.sk

V našom obchode ponúkame prístupovú obuv od popredných svetových horských značiek. Approach topánky od značiek La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Garmont alebo Zamberlan sú topánky, ktoré netreba predstavovať žiadnemu milovníkovi hôr. Či už potrebujete presnú obuv na náročné chodníky a trasy, ako sú via ferrata, hľadáte ľahkú obuv na prístup k stene alebo len typickú horskú obuv s nízkym zvrškom, v našej ponuke nájdete model hodný pozornosti.

Často kladené otázky

Prechodová alebo treková obuv?

Výber správnej obuvi závisí od terénu, v ktorom sa pohybujeme, a od charakteru našich expedícií. Prístupová obuv bola vyvinutá na kratšie trasy prekonávajúce skalnatý, veľmi náročný terén. Sú dobrou voľbou pre technické horské trasy, kde sa často vyskytujú úseky s lezeckými prvkami, ako aj pre náročné trasy typu via ferrata. Trekingové topánky sú modely určené na dlhšie túry po horských chodníkoch. Poskytujú lepšie odpruženie a mierne sa líšia aj tvarom, pričom v prednej časti topánky ponúkajú viac priestoru pre chodidlo. Tieto vlastnosti zaručujú väčšie pohodlie na celodenných túrach.

Čo sú to približovacie topánky?

Priestupová obuv bola vyvinutá pre horolezcov, ktorí sa potrebovali nejako dostať na horskú stenu v náročnom skalnatom teréne. Pre tento typ obuvi je charakteristická predĺžená gumová špička, ktorá chráni zvršok pred ľahkým poškodením. Approach topánky majú podrážky z vysoko priľnavej gumy. Majú špeciálne ploché zóny vpredu a vzadu, ktoré zaručujú optimálnu oporu na malých skalnatých výčnelkoch. Šnúrky, ktoré siahajú až k prstom, umožňujú dokonalé prispôsobenie sa nohe. Ak uvažujete o tomto type obuvi, určite si prečítajte článok Ktoré prístupové topánky si vybrať?

Vysoké alebo nízke topánky?

Vysoké lezecké topánky sú skvelé, ak sa pohybujete s ťažkým batohom plným lezeckého vybavenia. Sú tiež dobrou voľbou na cesty typu via ferrata, ktoré sa zdolávajú s väčšou batožinou. Poskytujú dodatočnú stabilizáciu členku na náročných úsekoch. Nízke prístupové topánky naopak ponúkajú väčšiu voľnosť a umožňujú efektívne zvládnuť "lezecké" časti trasy. Nízky zvršok tiež znamená lepšie vetranie chodidla v letných horúčavách. Poloboty sú tiež oveľa ľahšie ako vysoké topánky, takže ich môžeme ľahko pripevniť k lezeckému postroju.