top

Topánky taktické

Taktická obuv je obuv, ktorá sa osvedčí aj v tých najnáročnejších podmienkach. Náš sortiment zahŕňa vojenskú obuv pre vojenských nadšencov, ako aj taktickú obuv, ktorá je vhodná na prežitie.
View as Grid List

101 Produkty

 1. -10%
  Turistické topánky Inov-8 RocFly G 390 GTX - black

  Zoznam prianí

 2. -26%
  Trailové topánky SCOTT SCO Supertrac Amphib - black

  Zoznam prianí

 3. -18%
  Trekingové dámske topánky Meindl Kansas Lady GTX - brown

  Zoznam prianí

 4. -31%
  Dámske bežecké topánky Merrell Vapor Glove 6 - black

  Zoznam prianí

 5. -30%
  Trailové topánky Merrell Nova 3 - black/black

  Zoznam prianí

 6. -24%
  Taktické topánky Merrell Nova 3 Tactical Mid WP - olive

  Zoznam prianí

 7. -28%
  Trekingové topánky Arcteryx Acrux TR GTX - black/black

  Zoznam prianí

 8. -31%
  Zimné topánky ZeroC Sestriere - black/black

  Zoznam prianí

 9. -12%
  Turistické topánky UYN Defender 4 - tactical coyote

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Trekingové topánky AKU Slope GTX - olive

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

101 Produkty

Vymazať

Čo sú taktické topánky?

Táto skupina obuvi je veľmi široká a zahŕňa nielen vojenskú obuv Sú to tiež modely určené pre uniformované služby, bezpečnostný personál, nadšencov pre bushcraft a prežitie, ako aj pre všetkých, ktorí hľadajú maximálnu spoľahlivosť a odolnosť. Toto sú dve hlavné charakteristiky, ktoré definujú tento typ obuvi. Donedávna sa taktická obuv spájala s ťažkými a pomerne neohrabanými vojenskými topánkami. Poskytovali mierny komfort, najmä pri vyšších teplotách. Dnes vyrábané moderné taktické topánky dokonale spájajú vysokú univerzálnosť známu z klasickej vojenskej obuvi s komfortom, ktorý ponúkajú najlepšie trekkingové topánky

To, čo taktickú obuv odlišuje, sú určite použité materiály a farby. Všetky prvky systému šnurovania, zvršku alebo podrážky sa musia vyznačovať nadpriemernou odolnosťou, aby nezlyhali, keď sa to najmenej očakáva. Vojenská obuv znamená aj výrazné farby. Žiadne zbytočné doplnky. V tejto kategórii nájdete klasické čierne a hnedé vojenské topánky, ako aj zelené alebo sivé taktické topánky, špeciálne prispôsobené rôznym typom terénu.

Moderná taktická obuv GORE-TEX®

Klasické vojenské topánky boli vyrobené z hrubej zrnitej kože, ktorá mala zabezpečiť vysokú odolnosť a zároveň ochranu pred vodou. Hoci mnohé modely stále používajú túto klasickú konštrukciu. Poprední výrobcovia vojenskej obuvi majú dnes oveľa širší výber technológií a materiálov. Významnú časť modelov, ktoré sú dnes v ponuke, tvoria taktické topánky GORE-TEX® Tieto sú vybavené vodotesnou membránou. Ide o dodatočnú vrstvu veľmi tenkého materiálu umiestnenú vo vnútri zvršku. Tým sa účinne zabráni vniknutiu vody do topánok. V prípade kožených vojenských topánok poskytuje dodatočnú ochranu proti premoknutiu. Účinne chráni aj ľahšie modely pre teplejšie ročné obdobia pred dažďom. Doteraz bolo úplne nemožné ochrániť tento typ obuvi pred vodou. Vďaka technológii nepremokavej membrány sú taktické topánky ešte vhodnejšie do náročných podmienok.

Revolucia sa uskutočnila aj v materiáloch použitých v hornej časti. Už ikonická Cordura®, vyrobená z vysoko odolného nylonu, je len jedným z príkladov toho, ako moderné technológie menia špecializovanú vojenskú obuv. Podrážky, ktorými sú taktické topánky vybavené, sú tiež úplne odlišné. Medzi výrobcami je obľúbená značka Vibram® Špecializované podrážky vyrobené zo špeciálnej gumovej zmesi dokonale kombinujú vysokú odolnosť proti oderu s priľnavosťou. Tú určite výrazne ovplyvňuje aj viacsmerový behúň. Navrhnuté s ohľadom na rôzne typy pôdy. Taktické topánky musia byť aj pohodlné, preto sa v medzipodrážke objavujú vhodné tlmiace systémy, ktoré však nenarušujú ponúkanú stabilitu. Množstvo textilných a syntetických materiálov v súčasnosti umožňuje výrobcom navrhovať konštrukcie s rôznou hmotnosťou, tuhosťou alebo parametrami priedušnosti a nepremokavosti. Moderná taktická obuv tak môže byť presne prispôsobená ročnému obdobiu alebo terénnym podmienkam, v ktorých sa budeme pohybovať.

Letné a zimné modely do každého počasia

Podobne ako turistická obuv, aj vojenská obuv známych značiek, ako sú Lowa alebo Helikon-Tex sa môžu výrazne líšiť konštrukciou a účelom. Medzi taktickou obuvou tvoria početnú skupinu modely určené špeciálne na použitie v teplejšej časti roka. Takéto letné taktické topánky sa najčastejšie vyrábajú z textilných materiálov, ktoré sú v porovnaní s prírodnou kožou veľmi ľahké. Samozrejme, nejde o tenkú sieťovinu známu z bežeckej alebo turistickej obuvi, ale o materiály vyznačujúce sa vyššou odolnosťou proti poškodeniu. Ponúkajú tiež výrazne vyššiu priedušnosť. To umožňuje účinnejšie vetranie nôh pri vysokých teplotách. Taktické topánky určené na prechodné ročné obdobia sú často dodatočne vybavené nepremokavou membránou, ktorá ich chráni pred rýchlym premoknutím. Vojenské zimné topánky zvyčajne používajú prírodnú kožu, ktorá účinnejšie chráni pred snehom a nízkymi teplotami. Vybrané modely určené do chladných podmienok sú dodatočne izolované. Takáto taktická zimná obuv sa osvedčí aj v tých najväčších mrazoch.

V obchode 8a.sk si môžete kúpiť vojenskú, armádnu a taktickú obuv na rôzne účely

Ak potrebujete spoľahlivú obuv vyznačujúcu sa maximálnou odolnosťou, taktická obuv je vynikajúcou voľbou. Ponúkame ľahšie vojenské topánky, ktoré sú ideálne na bushcraft a prežitie. Vyznačujú sa miernou hmotnosťou a komfortom porovnateľným s turistickými topánkami vyššej triedy. K dispozícii sú aj klasické vojenské kožené topánky, ktoré sa osvedčia v akýchkoľvek podmienkach. Klasické materiály v kombinácii s modernými riešeniami oslovia všetkých milovníkov tradičnej vojenskej obuvi. Väčšina taktických topánok je vybavená vysokým zvrškom. To poskytuje zvýšenú stabilitu pri pohybe s ťažkými taktickými batohmi naplnenými základným vybavením. Vďaka tomu je pohyb aj v náročnom horskom alebo lesnom teréne oveľa jednoduchší. Či už ste nadšenec do vojenskej techniky, prežitia alebo bushcraftu, cestovateľ a fotograf divokej prírody, určite oceníte dobré taktické topánky