top

Topánky GORE-TEX pánske

Pánske topánky GORE-TEX® sú pohodlné a odolné modely s maximálnou vodotesnosťou. S ich podporou zvládnete aj tie najťažšie horské výzvy, keď sú podmienky naozaj nepriaznivé.
View as Grid List

487 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Trekingové topánky Dolomite Zermatt GTX - storm grey

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Turistické topánky Zamberlan Anabasis GTX - grey

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Turistické topánky Zamberlan Stroll Evo GTX - grey

  Zoznam prianí

 4. -10%
  GORE-TEX topánky Zamberlan Free Blast Suede GTX - denim

  Zoznam prianí

 5. -15%
  GORE-TEX topánky Merrell Moab Speed GTX - black/multi

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Topánky prístupové Montura Yaru GTX - tobacco/powder blue

  Zoznam prianí

 7. -21%
  Trekingové topánky Meindl Vakuum Men GTX - dark brown

  Zoznam prianí

 8. -15%
  Trekingové topánky Meindl Kansas GTX - old loden

  Zoznam prianí

 9. -22%
  Trekingové topánky Meindl Ontario GTX - black/orange

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Turistické topánky Meindl Top Trail GTX - loden/orange

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Trekingové topánky Meindl Litepeak GTX - blue/orange

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Trekingové topánky Meindl Tonale GTX - black/red

  Zoznam prianí

 13. -10%
  GORE-TEX topánky Meindl Albis MFS dark brown - dark brown

  Zoznam prianí

 14. -20%
  Topánky prístupové Meindl Literock GTX - granite/red

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Turistické topánky Merrell Alverstone 2 GTX - granite

  Zoznam prianí

 16. -15%
  Trekingové topánky Arcteryx Acrux TR GTX - black/black

  Zoznam prianí

 17. -15%
  Pánske topánky adidas TERREX Swift R3 GTX - black/grey/blue

  Zoznam prianí

View as Grid List

487 Produkty

na stránku
Vymazať

Panské topánky GORE-TEX® - technická podpora v horách

Obuv s membránou GORE-TEX® predstavuje najmodernejšiu podporu pri akejkoľvek horskej aktivite. Či už v zime zdolávate Mount Everest, beháte na lyžiach alebo podnikáte dlhé túry, používanie tohto riešenia je mimoriadne dobrý nápad. Pánske topánky GORE-TEX® poskytujú dve dôležité vlastnosti v teréne: nepremokavosť a priedušnosť. Prvá z nich sa uvádza v milimetrovej stupnici vodného stĺpca. V prípade membrán značky je to približne 20 000 mm H2O, čo v topánke zabezpečuje maximálnu odolnosť voči vode. To znamená, že pánske topánky GORE-TEX® vás ochránia pred úplným premočením, keď sa v daždi vydáte na horskú túru alebo sa v zime brodíte snehom. Ďalším dôležitým faktorom membrán GORE-TEX® je priedušnosť. Uvádza sa na stupnici RET, takže vlhkosť, ktorá vzniká počas cvičenia, sa primerane odvedie. Konkrétna hodnota priedušnosti sa líši v závislosti od použitej membrány, ale vždy je optimálna pre typ vykonávanej aktivity.

Pánske topánky GORE-TEX® používajú skupinu štyroch rôznych membrán, z ktorých každá má iné vlastnosti. To znamená, že pri behu bude parameter priedušnosti RET vyšší ako pri zimnom trekingu, kde je dôležitejšia nepremokavosť. Veľmi praktickou vlastnosťou topánok GORE-TEX® je, že keď si ich vyzujete počas odpočinku, rýchlo vyschnú. To výrazne zvyšuje pohodlie pri turistike a umožňuje vám užívať si suchú klímu okolo nôh. Priedušnosť materiálu GORE-TEX® tiež znižuje riziko príliš rýchleho prehriatia. To znamená, že pánska obuv GORE-TEX® je tou najlepšou podporou pri náročnom cvičení.

Obuv GORE-TEX® Extended Comfort

Panské topánky GORE-TEX® s membránou Extended Comfort sú určené na tieto teplejšie časti roka. Toto riešenie nájdete v trekingovej obuvi s nízkou špičkou a v prístupovej obuvi. Niekedy túto technológiu nájdete aj v bežeckej obuvi. Niektorí výrobcovia však túto membránu používajú aj vo vysokých modeloch, ktoré sú však určené na menej extrémne aktivity. Pánske topánky GORE-TEX® s technológiou Extended Comfort ponúkajú väčšiu priedušnosť, pretože ako vieme, počas teplých dní je riziko prehriatia väčšie. Tým sa zabezpečí, že vlhkosť, ktorá vzniká počas letnej túry, sa účinne odvedie preč, čím sa zvýši efektivita chôdze. V tejto membráne nie je žiadna izolačná vrstva, čo zaisťuje optimálne podmienky okolo nohy pri zvýšenom potení. Pánska topánka GORE-TEX® s membránou Extended Comfort poskytuje aj maximálnu vodotesnosť. To znamená, že dážď v horách alebo kaluže na trase nespôsobia premoknutie vnútornej časti obuvi. Membrána GORE-TEX® Extended Comfort Footwear sa navyše výborne osvedčí aj pri mestských aktivitách, takže je mimoriadne všestranná.

Membrána GORE-TEX® v pánskej obuvi je membrána Extended Comfort umiestnená vo zvršku, takže si ju nevšimnete vnútri ani vonku. Je trvalo prilepená k materiálu zvršku topánky a jediné, čo vás upúta, je podšívka membrány. Jeho dôležitou funkciou je lepšie zachytávanie vlhkosti z chodidla, aby sa mohla voľne odparovať do atmosféry.

GORE-TEX® Performance Comfort

Pánske topánky GORE-TEX® s membránou Performance Comfort sú najvšestrannejšou horskou konštrukciou. Najčastejšie ju nájdete vo vysokej obuvi vďaka podpornej tenkej izolačnej vrstve. To znamená, že toto riešenie využijete na horách v zime a počas prechodného obdobia, keď sú teploty nižšie. Vďaka vysokej priedušnosti však vysoké modely budú dobre fungovať aj počas teplejších dní počas celého roka. Topánky GORE-TEX® s touto membránou majú maximálnu vodotesnosť, ktorá je ideálna na zasnežené chodníky a do silného dažďa. Ako vieme, namočenie nôh vedie k rýchlemu ochladeniu, preto je dôležité sa pred ním chrániť. Okrem toho membrána GORE-TEX® Performance Comfort poskytuje účinnú bariéru proti vetru. Vyhnete sa tak jeho mrazivému účinku. Stojí za zmienku, že toto technické riešenie využíva aj funkčné vrstvy, ktoré zvyšujú odolnosť membrány. Vďaka tomu sú pánske topánky GORE-TEX® oveľa odolnejšie voči záťaži na túre.

Obuv GORE-TEX® SURROUND®

Pánska obuv GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear je konštrukcia na všetky druhy horského behu. To určite poteší tých, ktorí sa zúčastňujú súťaží alebo absolvujú tréning v teréne. Obuv s týmto riešením si určite nájde cestu aj do šatníka rýchlych turistov, ktorí zdolávajú trasu dynamicky a s minimalistickým vybavením. Obuv GORE-TEX® SURROUND® poskytuje 360-stupňovú priedušnosť okolo chodidla, čo je ideálne na športové aktivity. Vlhkosť, ktorá sa hromadí počas behu, je odvádzaná zo spodnej, hornej a bočnej časti chodidla, čo účinne zabraňuje prehriatiu. Pánska obuv GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear je tiež vysoko vodotesná. Vďaka tomu sa pri behu v daždivom počasí nestane, že by vám v obuvi tiekla rieka. V kombinácii s priedušnosťou to znamená, že vaša pokožka zostane príjemne suchá, či už prší, alebo je horúci deň.

Mužská obuv GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear je často podporená špeciálnymi sieťovanými panelmi. Nájdete ich na zvršku a ich účelom je zvýšiť účinné vetranie okolo nohy. Okrem toho znižuje ich prehrievanie a dokonale spolupracuje s priedušnosťou membrány. Topánky GORE-TEX® SURROUND® majú dodatočnú vrstvu s kanálikmi v medzipodrážke. Ich úlohou je zabezpečiť cirkuláciu vzduchu, takže odvádzajú vlhkosť cez zvršok a zo spodnej časti chodidla. Modely obuvi GORE-TEX® SURROUND® majú niečo, čo pripomína vnútornú ponožku, takže budete plne chránení pred vodou aj napriek vetracím panelom. Ako vidíte, pánske topánky GORE-TEX® poskytujú napriek svojmu športovému charakteru vysokú nepremokavosť aj účinnú priedušnosť.

GORE-TEX® Insulated Comfort

Panské topánky GORE-TEX® s membránou Insulated Comfort sú určené do extrémnych zimných podmienok. Nájdete ho vo vysokohorských modeloch, ktoré vás vezmú na ľadovcové túry, výstupy na Mount Everest alebo vrcholy európskych Álp. GORE-TEX® Insulated Comfort je o maximálnej nepremokavosti, bez ktorej sa nezaobíde žiadna turistika na zasnežených chodníkoch. Jeho vysoký výkon zaručuje, že vonkajšia vlhkosť neprenikne do oblasti nôh, čo by viedlo len k zníženiu tepelného komfortu. Topánky GORE-TEX® s týmto riešením majú aj izolačnú vrstvu zo syntetickej izolácie. Jeho úlohou je chrániť vás pred chladom spojeným s nízkymi teplotami, ale zároveň odvádza vlhkosť. To znamená, že v topánke získate vyvážený tepelný manažment a vyhnete sa ľahkému prehriatiu aj podchladeniu.

Mužské topánky GORE-TEX® s membránou Insulated Comfort sú nielen expedičné modely do extrémnych podmienok, ale aj striktne zimná obuv. Presne také, aké by ste si obliekli, keď idete do lyžiarskeho strediska, na výlet v chladnom počasí alebo do mesta. To znamená, že je univerzálny a vhodný do širokého spektra zimných podmienok.