top

Topánky trekingové pánske

Pánska treková obuv na dlhšie túry vás dovedie do cieľa na tých najnáročnejších horských chodníkoch. Tu nájdete pánsku trekingovú obuv do všetkých podmienok - do tých, ktoré sa vyskytujú na horskom chodníku a turistickej trase.
View as Grid List

231 Produkty

 1. -24%
  Trekingové topánky Asolo PW Matic 200 EVO GV - graphite

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Trekingové topánky Asolo Corax GV - black/red

  Zoznam prianí

 3. -24%
  GORE-TEX topánky Asolo Fugitive GTX - light black/grey

  Zoznam prianí

 4. -24%
  GORE-TEX topánky Asolo Finder GV - graphite/greenlime

  Zoznam prianí

 5. -20%
  Trekingové topánky AKU Conero 30 GTX - vibram yellow

  Zoznam prianí

 6. -20%
  Trekingové topánky AKU Conero 30 V GTX - blue/orange

  Zoznam prianí

 7. -21%
  Trekingové topánky Dolomite Zermatt GTX - storm grey

  Zoznam prianí

 8. -30%
  Trekingové topánky Zamberlan Rando GTX - black/blue

  Zoznam prianí

 9. -16%
  Trekingové topánky Mammut Sapuen Low GTX - black/hot red

  Zoznam prianí

 10. -21%
  Trekingové topánky Meindl Vakuum Men GTX - dark brown

  Zoznam prianí

 11. -20%
  Trekingové topánky Meindl Kansas GTX - old loden

  Zoznam prianí

 12. -22%
  Trekingové topánky Meindl Schlern MFS - dark brown

  Zoznam prianí

 13. -18%
  Trekingové topánky Meindl Engadin Men MFS - old loden

  Zoznam prianí

 14. -20%
  Trekingové topánky Meindl Jersey PRO - dark brown

  Zoznam prianí

 15. -18%
  Trekingové topánky Meindl Borneo 2 MFS - brown/nougat

  Zoznam prianí

 16. -20%
  Trekingové topánky Meindl Tonale GTX - black/red

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

231 Produkty

Vymazať

Pánska treková obuv vám umožní prejsť stovky kilometrov

Pánska treková obuv je určená pre všetkých milovníkov dlhých trekov. Nezáleží na tom, kam idete. Medzi pánskymi trekingovými topánkami nájdete také, ktoré sú ideálne na niekoľkotýždňové expedície a výpravy. Najpokročilejšia pánska treková obuv je ideálna na skalnaté a skalnaté chodníky, kde exceluje deň po dni. Mužská treková obuv zahŕňa aj ľahšie modely, ktoré si radi obujete na kratšie túry. Takéto konštrukcie sa zameriavajú na poskytovanie zvýšeného pohodlia a vysokého odpruženia. Často sa volia aj na každodenné použitie, keď potrebujete pevnejšiu obuv, ktorá je dokonale chránená pred nepriaznivým počasím.

Tradičná kožená obuv na trekking a moderné modely na turistiku

Pánska treková obuv je veľmi rôznorodá skupina výrobkov, ktoré sa líšia nielen vzhľadom, ale predovšetkým použitými materiálmi a technológiami. Medzi tradicionalistami je kožená pánska treková obuv mimoriadne obľúbená, často s využitím osvedčených riešení. Skvelo vyzerajúca semišová koža alebo odolný nubuk sa úspešne používajú v mnohých modeloch. Mimoriadne obľúbená je aj turistická obuv zo zrnitej kože, ktorá je veľmi pevná a ľahko sa udržiava v čistote. Správnou impregnáciou je možné dosiahnuť vysokú odolnosť zvršku voči vode. V najvyšších modeloch s koženým povrchom sa na povrchovú úpravu interiéru používa aj prírodná koža. Špeciálna kožená podšívka poskytuje vysokú úroveň pohodlia a vynikajúce vlastnosti pri nosení. Klasické kožené zvršky sa najčastejšie vyskytujú v topánkach určených na horské túry a dlhé expedície. Často sú to top modely v trekingových kolekciách jednotlivých značiek obuvi.

Mužská moderná treková obuv je vytvorená úplne iným spôsobom. Tieto modely zvyčajne používajú syntetické materiály, ktoré sú veľmi ľahké a majú vysokú odolnosť. Použitie ľahkej sieťoviny, mimoriadne odolnej tkaniny Cordura® a výstuží TPU umožňuje ešte väčšiu voľnosť pri navrhovaní zvršku. Ľahšie panely ponúkajú zvýšenú priedušnosť, zatiaľ čo vďaka výstužiam v kľúčových oblastiach je obuv celkovo odolná a skvelá do hôr. Takéto konštrukcie sa veľmi často používajú pri mužskej trekingovej obuvi určenej na použitie v ľahšom teréne. Moderná treková obuv pre mužov úspešne kombinuje vysokú úroveň pohodlia so základnými vlastnosťami obuvi na horskú turistiku. Výsledkom je všestranná obuv, ktorá vyniká na lesných cestách, cestách a tiež na chodníkoch v nižších nadmorských výškach.

Mužská treková obuv s nepremokavou membránou

V mimoriadne širokom sortimente pánskych trekingových topánok nájdete aj mnoho modelov vybavených nepremokavou membránou. Určite najobľúbenejšie sú trekingové topánky s membránou GORE-TEX® Poskytuje veľmi vysokú úroveň nepremokavosti a zároveň sa vyznačuje priedušnosťou, čím zaručuje účinnú ochranu proti vlhkosti vo vnútri topánky. Vďaka tomu poskytuje vynikajúcu ochranu proti vniknutiu snehu alebo vody do topánok. Mužské trekové topánky s membránou GORE-TEX® sú ideálne počas celého roka, najmä v náročných poveternostných podmienkach. Sú ideálne na dlhé túry, keď potrebujete byť pripravení na náhlu zmenu počasia. Membrána GTX® a ďalšie vodotesné riešenia sa používajú v klasickej koženej trekingovej obuvi aj v moderných dizajnoch.

Mužské vysoké trekové topánky sú ideálne na chodníky

Vyššia treková obuv je optimálnou voľbou pre každého, kto sa pohybuje s trochu ťažším batohom. Poskytujú totiž zvýšenú stabilizáciu kroku a oporu členku, čo je v náročnejšom teréne nevyhnutné. Je to najčastejšia voľba všetkých, ktorí uprednostňujú dlhšie trasy v horách. Pánska treková obuv s vysokou špičkoutiež ponúka zvýšenú ochranu pred blatom alebo malými vetvičkami a kamienkami, ktoré by sa mohli dostať do topánok. Obuv so zvýšeným zvrškom je ideálna na zimu. V ponukách výrobcov však nájdete pánsku trekingovú obuv, ktorá vám zaistí pohodlie aj počas teplejších ročných období.

Panská nízka treková obuv ideálna na leto

Letná treková obuv je najľahšia obuv, ktorú si môžeme vybrať, keď sa vydáme na horské chodníky. Je optimálna počas letných horúčav, pretože ponúka zvýšenú ventiláciu chodidla. Nízke topánky však znamenajú o niečo menšiu stabilitu. Z tohto dôvodu by ich mali používať pri turistike s čo najmenším batohom alebo skúsenejší používatelia. Mužská nízka treková obuv ponúka vysokú mieru voľnosti, ktorá môže byť nevyhnutná na technických trasách, kde je potrebné urobiť každý krok s maximálnou presnosťou. Medzi nízkou trekingovou obuvou sú aj ľahké topánky ideálne na turistiku. Ide o modely, pri ktorých sa kladie dôraz predovšetkým na vysokú úroveň odpruženia a pohodlia. Tieto topánky sú obľúbené na kratšie túry mimo mesta, ako aj na každodenné použitie.

Kúpte si pánske trekové topánky špičkových značiek online na 8a.sk

Obchod 8a.sk ponúka pánsku trekingovú obuv pripravenú na turistiku s ťažkým batohom na dlhých trasách, ako aj ľahšiu turistickú obuv, ktorá sa optimálne hodí do trochu ľahšieho terénu a na kratšie túry. Každý nadšenec turistiky si v našej ponuke nájde perfektnú obuv pre svoje potreby. Pánske trekingové topánky od špičkových značiek ponúkajú špičkové spracovanie a perfektné nosenie, ktoré naplno oceníte aj na tých najdlhších trasách. Trekingová obuv doplnená správnymi pánskymi trekingovými ponožkami sa postará o to, že ďalšie kilometre prejdete bez povšimnutia.

Často kladené otázky:

Ako na nepremokavú pánsku trekingovú obuv?

Obuv by mala byť impregnovaná hneď, ako začnú vrchné materiály vlhnúť. Najčastejším znakom, že k tomu dochádza, sú tmavé škvrny na koženom alebo textilnom zvršku. Pred impregnáciou je potrebné obuv dôkladne vyčistiť. Na impregnáciu je najlepšie používať výrobky špeciálne určené na tento účel. Na zrnitú kožu sú najlepšie vosky a krémy na obuv, ktoré impregnujú a vyživujú zvršok. Často sú k dispozícii s pohodlným hubkovým aplikátorom. V prípade obuvi s textilnými panelmi sa osvedčili prípravky na ošetrenie obuvi v spreji. Pripojili sme podrobný návod na impregnáciu obuvi

Ako správne určiť veľkosť pánskej trekingovej obuvi?

Veľkosť trekingovej obuvi je rozhodujúca pre zachovanie pohodlia počas turistiky. Ak už vlastníte turistickú obuv, najjednoduchšie je vybrať vložky a zmerať ich dĺžku. Výsledok porovnáme s príslušnou veľkostnou tabuľkou. Druhým spôsobom je meranie dĺžky chodidla. Najlepšie je to urobiť v hrubšej ponožke, ktorú budeme používať na turistiku. Najlepšie je postaviť sa k stene a oprieť sa o ňu pätou. Na zmeranie dĺžky chodidla použite meter. Vhodná je obuv so stielkou dlhšou približne o 1 cm. Prsty na nohách by sa nemali dotýkať prednej časti hornej časti. Náhradný je potrebný aj preto, že chodidlo môže počas chôdze mierne opúchať a zväčšovať sa. Pánske trekingové topánky na zimné použitie musia "pojať" aj dvojitý pár ponožiek.

Aký je rozdiel medzi pánskou zimnou trekingovou obuvou a letnou trekingovou obuvou?

Mužská zimná trekingová obuv musí chrániť pred snehom a chladom. Preto sa zvyčajne používajú robustné kožené zvršky s dodatočnou ochranou prstov. Dôležitá je aj mierne tuhšia podrážka, ktorá umožní nasadiť na topánky mačky, ktoré sú často potrebné na horských chodníkoch. Väčšina zimných modelov je tiež vybavená nepremokavými membránami, ktoré poskytujú vynikajúcu ochranu proti snehu a vode. Na druhej strane, pánske trekingové topánky na leto musia mať zvýšenú ventiláciu. To sa dosiahne použitím ľahších materiálov v hornej časti. Panely zo syntetickej sieťoviny poskytujú lepšiu priedušnosť. Letná obuv sa často dodáva aj vo verzii bez membrány.