top

Trekingové topánky vysoké dámske

Dámske vysoké trekingové topánky sú základom horskej turistiky, bez ktorých sa nezaobíde žiadna efektívna expedícia. V obchode 8a.sk nájdete obuv od špičkových výrobcov, ako sú Salewa, Hanwag a Zamberlan. Dámske trekingové topánky s vysokou špičkou sú ideálnou voľbou na dlhé túry a výlety s ťažkým batohom, pretože poskytujú maximálnu oporu členkovému kĺbu.
View as Grid List

138 Produkty

 1. -14%
  Dámske topánky Dachstein Super Ferrata GTX - dust

  Zoznam prianí

 2. -30%
  Trekingové topánky Zamberlan Rando GTX - black/blue

  Zoznam prianí

 3. -18%
  Trekingové dámske topánky Meindl Kansas Lady GTX - brown

  Zoznam prianí

 4. -21%
  Trekingové dámske topánky Meindl Jersey Lady PRO - brown

  Zoznam prianí

 5. -18%
  Trekingové dámske topánky Meindl Vakuum Lady GTX - brown

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

138 Produkty

Vymazať

Dámske trekingové topánky s vysokou špičkou ponúkajú vynikajúcu podporu pri horskej turistike

Rôzne formy horskej turistiky si vždy vyžadujú technickú podporu, aby bola túra bezpečnejšia a efektívnejšia. Výrobcovia ako Salewa, Hanwag, Zamberlan, La Sportiva a ďalší vždy používajú moderné riešenia. To znamená, že sa vydáte na vysoké vrcholy v zime aj na klasické viacdňové letné expedície. V obchode 8a.sk preto nájdete dámsku vysokú trekovú obuv na každý typ trasy. Dámska trekingová obuv s vysokou špičkou výborne chráni členok pred zranením a vysoko stabilizuje chodidlo, čo je skvelé, keď nesiete ťažký batoh na chrbte. Väčšina modelov ponúkaných v obchode 8a.sk môže byť vybavená aj skobami, takže v nich môžete vykonávať horolezecké úlohy a ľadovcovú turistiku.

Dámska treková obuv s vysokou špičkou je ideálna na aktivity v horách. Nielenže dokonale stabilizujú náš členkový kĺb, ale poskytujú aj optimálnu trakciu a ochranu pred premoknutím. Moderný dizajn tiež zaručuje vysokú úroveň pohodlnej priedušnosti.

Vodotesná membrána v dámskej vysokej trekingovej obuvi

Použitie membrán v horskej obuvi je mimoriadne praktický nápad. Veď riešenia ako GORE-TEX® a patentované membrány značiek obuvi poskytujú vynikajúcu vodotesnosť. Tento vás ochráni pred premoknutím, keď sa vydáte na túru v snehu, v daždi alebo pri prechode cez horský potok. Dámska trekingová obuv s vysokou špičkou s takýmto riešením vám umožní chrániť sa pred výkyvmi počasia, takže ani v prípade zhoršenia počasia nebudete musieť prestať s trekingom. Membrána GORE-TEX® a ďalšie sú zároveň zodpovedné za čiastočné zachovanie priedušnosti vašej pokožky. To znamená, že prebytočná vlhkosť vznikajúca počas trekingu sa účinne odvádza preč. Tým sa zníži prehrievanie a zároveň sa pozitívne ovplyvní udržiavanie príjemnej suchej klímy v okolí pokožky. Dámska trekingová obuv s takouto technológiou bude rýchlejšie schnúť, keď budete odpočívať. Stačí si len vyzliecť obuv a nechať nohy odpočívať.

Obuv a konštrukcia vysokej trekingovej obuvi pre ženy

Zvršok horských topánok pre ženy sa musí vyznačovať vysokou odolnosťou. Preto výrobcovia zvyčajne používajú prírodnú kožu alebo syntetické materiály zo skupiny polyamidov. To je často podporené plastovými panelmi z TPU a gumovými obklopeniami a tvrdenými hrotmi. Dámska vysoká treková obuv tak statočne odoláva namáhaniu zvršku počas chôdze. To znamená, že obuv sa nerozpadne, keď budete vo výške 2 000 metrov nad morom, a zostane funkčná počas nasledujúcich sezón. Skupina takýchto riešení tiež zaručuje, že náhodné zachytenie kameňa alebo koreňa vyčnievajúceho z chodníka vám ľahko nepoškodí nohu. To, ako vieme, môže viesť k nepríjemným zraneniam. Dámske vysoké trekové topánky, ako napríklad Salewa a ďalšie značky, majú tiež interný systém skeletu Jeho úlohou je stabilizovať nohu vysoko, aby ste sa vyhli náhodnému vyvrtnutiu na technických chodníkoch.

Dámske vysoké trekové topánky majú účinné odpruženie

Horský chodník je často plný skál a kameňov, po ktorých chôdza spôsobuje nepríjemnú bolesť. Preto je dámska vysoká treková obuv podporená pokročilými technickými medzipodrážkami. Ich úlohou je tlmiť nárazy spôsobené túrou, čím sa zvyšuje účinnosť prejdených kilometrov. Takáto opora zmierňuje tlak na kĺby, čo znamená maximálne pohodlie Vďaka tomu je každý ďalší krok pružnejší, takže s touto trekingovou obuvou pôjdete ďalej a príjemnejšie. Okrem toho systém medzipodrážky zabezpečuje rovnomerné rozloženie zaťaženia vznikajúceho počas turistiky. To znamená, že dámska trekingová obuv zabráni rýchlej únave nôh. Dámska treková obuv s vysokou priľnavosťou podrážky

Základom horskej chôdze je podrážka. Výrobcovia zvyčajne používajú riešenia značiek Vibram®, Michelin® a vlastné riešenia. Dámska treková obuv s vysokou špičkou sa preto vyznačuje vysokou priľnavosťou, ktorá znižuje riziko pošmyknutia na trase. Toto riešenie tiež umožňuje prirodzené odvaľovanie chodidla, čo sa priamo premieta do bezpečnosti v horách. V závislosti od zvoleného modelu si môžete vybrať rôzne typy podrážok. Niektoré fungujú lepšie v suchých podmienkach, iné v blate alebo hlbokom snehu.

Široká ponuka obuvi v internetovom obchode 8a.sk

V našom internetovom obchode nájdete dámsku trekingovú obuv od najznámejších značiek. Kolekcie výrobcov sú plné nízkych aj vysokých modelov, ktoré sú skvelé na turistické chodníky. Pokročilí používatelia a fanúšikovia ľahkého pohybu môžu siahnuť po nízkych modeloch. Ak sa však pohybujete v horách s ťažkým batohom a plánujete viacdňové výlety, oplatí sa staviť na dámsku vysokú trekovú obuv. Tie poskytnú vynikajúcu oporu členku a účinne minimalizujú riziko možných zranení.