top

Vesty bežecké

Bežecké vesty poskytujú maximálne pohodlie pri rýchlom prekonávaní trás. Poskytujú totiž ideálnu stabilizáciu základnej batožiny. Ľahká bunda, mäkké bledé plachty, energetické gély a smartfón vždy po ruke.
View as Grid List

55 Produkty

 1. -4%
  Bežecká vesta Salomon Pulse 2 with flask - black

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Bežecká vesta Inov-8 Ultrapack Pro 2in1 - black/green

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Bežecká vesta Inov-8 Ultrapac Pro 8 - black/green

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Bežecká vesta La Sportiva Racer Vest - black/yellow

  Zoznam prianí

 5. -22%
  Bežecká vesta Grivel Mountain Runner EVO 20 - yellow

  Zoznam prianí

 6. -24%
  Bežecká vesta Salomon Active Skin 8 Set - blk/blk

  Zoznam prianí

 7. -24%
  Bežecká vesta Salomon Active Skin 8 Set - black/black

  Zoznam prianí

 8. -22%
  Bežecká vesta Silva Strive Light 5 - black

  Zoznam prianí

 9. -5%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Trail Vest - ud blue

  Zoznam prianí

 10. -30%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Race Vesta - ice blue

  Zoznam prianí

 11. -25%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Ultra Vest - ud blue

  Zoznam prianí

 12. -25%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Ultra Vesta - ice blue

  Zoznam prianí

 13. -29%
  Bežecká vesta Osprey Dyna 6 - verdigris green

  Zoznam prianí

 14. -29%
  Bežecká vesta Osprey Duro 6 - dark charcoal grey

  Zoznam prianí

 15. -27%
  Bežecká vesta Osprey Duro 6 - blue sky

  Zoznam prianí

 16. -26%
  Bežecká vesta Silva Strive Light 10

  Zoznam prianí

 17. -28%
  Bežecká vesta Salomon Sense 5 Pro Set - black

  Zoznam prianí

 18. -30%
  Bežecká vesta Salomon Sense 10 Pro Set - black

  Zoznam prianí

 19. -31%
  Bežecká vesta Ultimate Direction Mountain Vest 5.0 - dusk

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

55 Produkty

Vymazať

Bežecké vesty ideálne na stredné a dlhšie vzdialenosti

Pri behu na dlhé vzdialenosti je nevyhnutné vziať si so sebou trochu viac vecí. Budete potrebovať ďalšiu vrstvu oblečenia, správne množstvo nápojov, gélov a energetických tyčiniek, čelovku alebo dokonca smartfón pre prípad núdze. Všetky tieto veci sa zmestia do bežeckých viest, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre nadšencov rýchleho behu na dlhšie vzdialenosti, a to nielen na horské trate. Ide o ideálne riešenie, vďaka ktorému bude vaše zariadenie nielen vždy ľahko dostupné, ale predovšetkým vám nebude pri behu prekážať. Je to vďaka špeciálne navrhnutej konštrukcii, ktorá zaručuje, že sa potrebné vybavenie bude pohybovať spolu s bežcom.

Každá horská značka vyrábajúca trailové vybavenie má vo svojom sortimente niekoľko modelov viest, ktoré sú pripravené pre bežcov na rôzne výzvy. Tie sa pohybujú od minimalistických bežeckých viest na krátke vzdialenosti až po prepracovanejšie, ktoré vyniknú počas ultramaratónov a najdlhších bežeckých túr. Keďže bežecké vesty sa musia dokonale prispôsobiť postave, často sa dodávajú vo viacerých veľkostiach. Rozloženie vreciek sa tiež veľmi líši, takže každý by si mal nájsť model, ktorý je pre neho najpohodlnejší a najintuitívnejší na používanie.

Ako sa vyrábajú bežecké vesty

Aké sú rozdiely medzi bežeckými vestami a klasickými batohmi? Po prvé, bežecké vesty nemajú klasické ramenné popruhy; namiesto popruhov s hrudným pásom sú vybavené prepracovanejšími panelmi, ktoré sa vpredu zapínajú v dvoch, troch alebo dokonca štyroch bodoch. Vďaka tomu je celok oveľa lepšie stabilizovaný a poskytuje oveľa väčší komfort pri dynamickom pohybe na trase. Po druhé, bežecké vesty majú oveľa menšiu kapacitu. Obmedzenie veľkosti hlavného priestoru je spôsobené tým, že ak je batožina príliš ťažká, nedá sa dobre stabilizovať. Beh, pri ktorom sa naše vybavenie neustále pohybuje hore a dole, si vyžaduje dokonalú stabilizáciu batožiny. Po tretie, bežecké vesty sú navrhnuté tak, aby čo najlepšie odvádzali vlhkosť. Mimoriadne ľahké a priedušné materiály im umožňujú zachovať si vysokú úroveň pohodlia aj pri vysokých teplotách a maximálnej fyzickej námahe.

Bežecké vesty sa vyznačujú aj maximálnym využitím dostupného priestoru. Preto sú vrecká na drobnosti rozmiestnené po celej dĺžke vesty. Obzvlášť dôležité sú flexibilné vrecká vpredu, pretože odtiaľ budeme mať najjednoduchší prístup. Dostatočná kapacita vám umožní mať vždy po ruke všetky najpotrebnejšie drobnosti bez toho, aby ste museli sťahovať vestu.

Do bežeckej vesty sa vám zmestí všetka bežecká výbava

Existuje viac ako desiatka predmetov, ktoré je potrebné nosiť so sebou na dlhšie túry alebo bežecké preteky. Dobrá bežecká vesta vám ich všetky umožní bez najmenších problémov poňať. Hlavné vrecko na väčšine búnd je skvelým miestom pre ďalšiu vrstvu oblečenia a ľahkú bundu do dažďa alebo vetrovku. V prípade potreby sa tam zmestí aj NRC fólia alebo minimalistická lekárnička. Väčšina bežeckých viest má aj špeciálny úchyt na bežecké palice. Vďaka tomu môžete palice pripevniť k veste, keď ich nepoužívate, aby vám zbytočne nezaberali ruky. Menšie vrecká na zips poskytujú priestor na cennejšie predmety. Môžete do nich uložiť peňaženku, kľúče alebo smartfón. Vďaka zipsu si môžete byť istí, že vám nevypadnú ani na rýchlych tratiach. Niektoré bežecké vesty sú vybavené aj nepremokavými vreckami na doklady, ktoré skvele ochránia vaše cennosti pred dažďom.

Veci, ktoré potrebujeme mať neustále po ruke, sa zmestia do elastických vreciek umiestnených na prednej strane. Toto je optimálne miesto pre mäkké fľaše s nápojom, gély a energetické tyčinky a ďalšie potrebné veci, ako je napríklad bežecká páska na ruku. Vrecká vyrobené z elastického materiálu, ktoré majú často dodatočnú šnúrku, zabezpečia stabilitu zariadenia počas dynamických pohybov a zabránia jeho vypadnutiu počas behu. Vďaka dokonale usporiadaným bežeckým vestám nemusíte pri behu hľadať najdôležitejšie časti výbavy. Sú vždy na dosah.