top

Dámske trailové topánky

Dámska trailová obuv je určená na rýchle prekonávanie trás. Bez ohľadu na terén a povrch, ktorý prekonávate, u nás vždy nájdete dámsku obuv na horský beh s optimálnou priľnavosťou.
View as Grid List

288 Produkty

na stránku
View as Grid List

288 Produkty

Vymazať

Dámska trailová obuv pre rýchlosť, ľahkosť a obratnosť

Chcete sa na horských chodníkoch pohybovať ešte rýchlejšie? Máte radi zjazdy z kopca a striedanie tratí v rýchlom tempe? Potom musíte vyskúšať horský beh, ktorý je najrýchlejšou formou chôdze po horských chodníkoch. Samozrejme, potrebujete na to správne vybavenie. Jednou z najdôležitejších častí výbavy je nepochybne trailová obuv. Dámska obuv na horský beh bola vyvinutá tak, aby zabezpečila maximálnu spokojnosť pri behu v náročnom teréne. Správne vyvinutá podrážka, zvršok a odpruženie spoločne vytvárajú obuv, ktorá vám umožní rýchlo a efektívne prekonávať kamenisté chodníky, kamenisté sutiny a trávnaté plochy vysokohorských pasienkov. Samozrejme, pre každý z týchto typov terénu boli vyvinuté modely, ktoré si s ním najlepšie poradia. Mimoriadne široká ponuka dámskych topánok na horský beh znamená, že si môžete nielen nájsť tú správnu obuv do terénu, ale možno vás bude lákať aj zladiť ich farebnosť so zvyškom bežeckého outfitu. Sortiment zahŕňa aj obuv zo špecializovaných radov, ako napríklad The North Face VECTIV™

Dámska trailová obuv sa vyznačuje pokročilými technologickými riešeniami, ktoré aktívne podporujú nositeľa. Vďaka špeciálnym konštrukčným riešeniam je každý krok ešte efektívnejší. Každý model sa skladá z niekoľkých samostatných komponentov, ktorých kombinácia vám umožní dosiahnuť ešte lepšie časy alebo ísť ešte ďalej.

Dámska obuv na horský beh zaručuje presnosť každého kroku

Pri horskom behu je mimoriadne dôležitý adekvátny došľap. Umožní vám to zvýšiť dynamiku behu a uľahčí vám to prekonávanie mnohých prekážok na ceste. Moderné materiály, ktoré sa objavujú v medzipodrážkach, sú schopné uložiť časť energie z tlmenia nárazov pri dopade nohy na zem, aby ju mohli vrátiť pri odraze. Špeciálne peny a gély používané v dámskej trailovej obuvi môžu výrazne zvýšiť účinnosť následných krokov. Okrem toho je tlmiaca vrstva navrhnutá tak, aby absorbovala najsilnejšie nárazy a chránila naše kĺby pred ľahkým zranením. To je veľmi dôležité pri rýchlom behu, keď sa zaťaženie znásobuje. Zvlášť prepracované systémy tlmenia vibrácií sa nachádzajú v tréningovej obuvi a v obuvi určenej na ultrabeh. To ešte lepšie chráni nohy pred únavou.

Dámska trailová obuv sa najčastejšie používa na náročných povrchoch. Na horskom chodníku často narazíte na klzké skaly, kamene alebo budete musieť prejsť cez trávnatú halu. Všetky tieto povrchy si vyžadujú obuv, ktorá poskytuje dokonalú trakciu. Z tohto dôvodu sa poprední výrobcovia bežeckej obuvi predháňajú v navrhovaní a uvádzaní na trh noviniek. Dva faktory sú skutočne najdôležitejšie. Gumová zmes použitá na výrobu podrážky a behúňa, ktorý sa v nej používa. Materiál podrážky je zodpovedný za priľnavosť na tvrdom podklade. Špeciálne zmesi poskytujú lepšie trenie na skalách, čo uľahčuje prekonávanie vysokohorských úsekov chodníkov. Na druhej strane, behúň je veľmi dôležitý na sypkom a mäkkom podklade, ako sú malé kamene, blato alebo aj tráva. V závislosti od účelu obuvi môže mať univerzálnu podrážku alebo podrážku zameranú na tvrdý alebo mäkký povrch. Výberom správnej dámskej obuvi na horský beh si zabezpečíte maximálnu priľnavosť v náročných podmienkach.

Dámska trailová obuv má precízne spracovaný zvršok

Najskôr vždy upúta pozornosť horná časť. Je to tá, ktorá musí správne stabilizovať chodidlo a zároveň sa musí vyznačovať vysokou odolnosťou a priedušnosťou. Preto sú vytvorené rôzne vzory, ktoré sa hodia pre rôzne ročné obdobia. V letných horúčavách sú najobľúbenejšou voľbou ľahké dámske trailové topánky so vzdušnou sieťovinou. Vďaka vysokej priedušnosti a skutočnosti, že topánky "nasávajú" čerstvú dávku vzduchu pri každom kroku, ponúkajú vynikajúcu ventiláciu chodidla. To znamená maximálny komfort pri behu aj pri vysokých teplotách.

Dámska trailová obuv s membránou GORE-TEX® je optimálnou voľbou pre daždivé alebo dokonca zasnežené dni. Ide o dodatočnú vrstvu vo zvršku, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do obuvi. Zároveň umožňuje únik vodných pár, ktoré sa tvoria okolo nôh počas cvičenia. Topánky na horský beh vybavené membránou GTX sú skvelou voľbou na prechodné ročné obdobia, ako aj na zimné obdobie, keď sú nohy vystavené najmä nepriaznivým poveternostným podmienkam. Tieto modely sú veľmi často dodatočne vybavené špeciálnou vnútornou ponožkou alebo dokonca kompletným integrovaným strmeňom, ktorý je ideálny na zabránenie vniknutiu malých kamienkov a vetvičiek do topánok pri prechádzaní terénom.

Rôzne modely dámskej trailovej obuvi v obchode 8a.sk

Či už s horským behom začínate, alebo sa zúčastňujete súťaží, v obchode 8a.sk nájdete tú správnu outdoorovú bežeckú obuv. V ponuke sú modely vhodné na každodenný bežecký tréning alebo beh na lyžiach. Všetci milovníci extrémnych výziev si určite nájdu tú správnu dámsku ultramaratónsku obuv. Obchod 8a.sk ponúka dámsku trailovú obuv na horský beh vhodnú do každého počasia, či už je teplo, dážď alebo sneh. Dámska trailová obuv od značiek Salomon, Dynafit alebo La Sportiva, On Running, ako aj ďalších popredných výrobcov, je zárukou špičkového spracovania a skvelého prispôsobenia sa dámskej nohe.