top

Gilmonte

Gilmonte je slovenský výrobca vysokokvalitných lezeckých lán a istení. Jej výrobky sa vyznačujú vysokou pevnosťou a veľmi dobrým výkonom. Pozrite si laná na lezenie, výškové práce, ako aj repsznurs.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Glimonte - laná, na ktoré sa môžete spoľahnúť

Bezpečnosť pri lezení je kombináciou dvoch faktorov - skúseností a správneho vybavenia. Laná bezpochyby zohrávajú v horolezeckom vybavení mimoriadne dôležitú úlohu. Sú kľúčovou súčasťou istiaceho systému. Či už leziete v horách, na skalách alebo sa profesionálne venujete práci vo výškach, dobré lezecké a pracovné laná sú nevyhnutné. Gilmonte patrí do skupiny výrobcov, ktorí ponúkajú najvyššiu kvalitu spracovania. Vďaka modernému výrobnému procesu ponúka slovenský výrobca dynamické a statické laná, ako aj repšnúty, ktoré sa vyznačujú veľmi vysokou spoľahlivosťou. Súčasťou výrobkov je aj ďalšie príslušenstvo, ako sú popruhy alebo tašky na laná, ktoré uľahčujú prepravu lán.

Značka Gilmonte je na trhu od roku 2006, ale história samotnej spoločnosti siaha až do roku 1990, keď bola založená. Od roku 1996 sa začala výroba slovenských lán a repšnuriek. V roku 2004 sa predstavuje nová generácia lán. Úplne prepracovaný výrobný proces umožňuje vytvárať laná svetovej triedy. V roku 2010 značka vstupuje na svetový trh a jej výrobky si rýchlo získavajú popularitu aj za hranicami Slovenska. Značka neustále zavádza do svojich výrobkov technologické inovácie. Jedným z nich bolo použitie ekologickejšej metódy impregnácie, ktorá umožnila eliminovať zlúčeniny PFC.

Široká ponuka lán Gilmonte

Slovenský výrobca ponúka sortiment lezeckých lán pre začiatočníkov aj skúsených nadšencov lezenia. Medzi dostupnými modelmi sú laná pre každý stav. Extrémne odolné laná Gilmonte na použitie na panel, spoľahlivé modely na skaly alebo impregnované horolezecké laná do hôr, ktoré udržia optimálne podmienky aj počas nepriaznivého počasia alebo zimy. Rôzne priemery a hmotnosti lán vám umožnia vybrať si ten správny model pre každú expedíciu. Veľkú časť sortimentu tvoria statické laná na použitie pri prácach vo výškach alebo v jaskyniach. Tieto vysokopevnostné modely sú ideálne na intenzívne používanie. Sortiment lán dopĺňajú popruhy a funkčné navíjače, ktoré sú vhodné na rôzne sekundárne aplikácie.