top

Trailové topánky La Sportiva Tempesta GTX - black/hawaiian sun

vrátane DPH 173,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 163,99 € (+7%)
Cena odporúčaná výrobcom 194,99 € (-10%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 8020647223299-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Trailová obuv La Sportiva Tempesta GTX - black/hawaiian sun je návrh vytvorený na zimný horský beh. Prítomnosť membrány GORE-TEX® poskytuje účinnú bariéru proti vode a snehu, čím chráni chodidlo pred stratou pohodlia počas dlhších tréningov. Ideálna voľba pre ambicióznych bežcov, ktorí sa pripravujú na súťaže počas celého roka.

Trailová obuv La Sportiva Tempesta GTX - black/hawaiian sun sa svojou konštrukciou odlišuje od mnohých podobných modelov. Zvršok bol totiž veľmi tesne priliehavý k nohe. To je možné vďaka použitiu vysoko flexibilných materiálov. Okrem toho sú predná a zadná časť mierne vyvýšené, čo účinne chráni vnútro topánky pred snehom a blatom. To je ideálne na mokré cesty a chodníky, a dokonca aj keď je na nich tenká vrstva snehu. Predná časť zvršku bola tradične zosilnená, aby lepšie odolávala náhodným nárazom do skál alebo koreňov. Úplnú ochranu pred nepriaznivým počasím poskytuje membrána GORE-TEX® použitá v topánke. Jej vysoká odolnosť voči vode zabraňuje prenikaniu vody a snehu. Jej jedinečná štruktúra zároveň umožňuje únik vodných pár, čím účinne uvoľňuje vlhkosť vznikajúcu počas behu.

Medzipodrážka trailovej topánky La Sportiva Tempesta GTX je z veľkej časti založená na vstrekovanej pene EVA. Vyznačuje sa veľmi dobrou pružnosťou, ktorá zostáva vysoká počas celej životnosti obuvi. Okrem toho je vo vnútri podrážky použitý tuhší materiálový stabilizátor, ktorý poskytuje zvýšenú bočnú tuhosť v celej topánke a zabezpečuje lepšiu kontrolu každého kroku. Vnútri topánky sa nachádza pokročilá stielka Ortholite® Mountain Running Ergonomic, ktorá poskytuje fantastickú oporu chodidlu pri behu a tiež ďalej zlepšuje tlmenie.

Trailová obuv La Sportiva Tempesta GTX - black/hawaiian sun sa nemohla zaobísť bez špeciálne vybranej podrážky. Pri tomto modeli sa rozhodli pre gumovú zmes FriXion® AT, ktorá zaručuje zvýšenú odolnosť proti oderu. Použitý dezén je zároveň ideálny do mierne mäkšieho terénu a ponúka vynikajúcu priľnavosť v teréne.

Obuv La Sportiva Tempesta GTX - black/hawaiian sun - kľúčové vlastnosti:

 • Bežecká obuv s minimálne zvýšeným zvrškom určená na prechodné ročné obdobia a zimu;
 • Špeciálna konštrukcia Sock-Shield z pružných materiálov poskytuje dokonalé prispôsobenie sa nohe a zabraňuje vniknutiu drobných kamienkov a blata do chodidla;
 • Membrána GORE-TEX® dokonale chráni pred vniknutím vody a snehu dovnútra a zároveň ponúka vysokú úroveň priedušnosti;
 • Chránič v prednej časti topánky chráni špičku a zvršok pred ľahkým poškodením;
 • Normálny objem - štandardná šírka topánky ponúka optimálny kompromis medzi pohodlím a presnosťou pri každom kroku;
 • Medzipodrážka zo vstrekovanej peny EVA poskytuje správnu úroveň tlmenia počas behu;
 • Ergonomická stielka Ortholite® Mountain Running s hrúbkou 4 mm poskytuje podporu celému chodidlu počas behu;
 • Dodatočné vystuženie medzipodrážky v strednej časti chodidla poskytuje zvýšenú bočnú tuhosť;
 • Podrážka FriXion® AT sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti oderu;
 • Došľap špeciálne tvarovaný pre mäkký podklad;
 • Možnosť nasadenia hrotov AT Grip (k dispozícii samostatne).
 • Impact Brake System - vhodne tvarovaná podrážka umožňuje účinné brzdenie pri behu z kopca, čo umožňuje plnú kontrolu rýchlosti v náročnom horskom teréne.

Technológie
Hlavná technológia

Ortholite®
Spoločnosť Ortholite® bola založená v roku 1997. Za viac ako 20 rokov sa stala svetovým lídrom vo výrobe vložiek do topánok, ktoré vďaka svojmu profilovému systému poskytujú pohodlie a podporujú štruktúru chodidla. Okrem odolnosti stielky je inováciou aj to, že časom nevybledne. Materiál stielky je priedušný, čo sa osvedčí najmä pri obuvi určenej na fyzickú aktivitu. Model zároveň odvádza všetku vlhkosť, ktorá vzniká na chodidle. Okrem všetkých uvedených vlastností majú stielky Ortholite® antibakteriálne vlastnosti, ktoré znížia riziko vzniku zápachu. Vložky je možné prať v práčke, čo ďalej uľahčuje ich údržbu.

Technológia výrobcu

La Sportiva FriXion® Blue
Rad gumových zmesí La Sportiva FriXion® je výsledkom rozsiahlej výskumnej a vývojovej práce zameranej na vytvorenie podrážok so špecifickými parametrami priľnavosti a odolnosti. Sú navrhnuté tak, aby reagovali na špecifické požiadavky lezcov a bežcov a poskytovali najlepšie vlastnosti pre dané použitie a terén. Gumové podrážky FriXion® sú k dispozícii v 5 variantoch, ktoré sa líšia svojou mäkkosťou a následnou "lepivosťou" a odolnosťou proti oderu. Vlastnosti modrých podrážok FriXion®: 5,6 na stupnici od 1 do 10 pre priľnavosť a 7,1 pre odolnosť proti opotrebovaniu a oderu. Nájdete ho predovšetkým vo vybraných modeloch obuvi na horský beh.

Hlavná technológia

GORE-TEX® Extended Comfort
Tieto topánky navrhnuté s technológiou GORE-TEX® Extended Comfort sú určené na používanie v interiéri aj exteriéri, pri miernych až vyšších teplotách a počas intenzívnych aktivít. Sú trvalo nepremokavé, čo v kombinácii s priedušnosťou poskytuje najlepšiu ochranu proti vlhkosti. Voda sa nedostane dovnútra topánky, zatiaľ čo pot môže unikať von. Vďaka svojej neizolovanej konštrukcii sú ideálnym riešením pre ľudí, ktorí oceňujú optimálnu mikroklímu a rýchly odvod prebytočného tepla. GORE-TEX® Extended Comfort je najlepšou voľbou pre nadšencov outdoorových športov: či už ide o trekking v prírode alebo turistiku s rodinou, tieto topánky vždy poskytujú ochranu pred vlhkosťou. Táto technológia je prítomná aj v najlepšej obuvi pre bežcov: čím ťažšia je trasa a horšie počasie, tým náročnejší je povrch a potreba dobrej ochrany je vyššia.

Technológia výrobcu

La Sportiva Impact Brake System
V podrážke topánky sa používa technológia Impact Brake System, ktorá tlmí nárazy, podporuje trakciu a zlepšuje priľnavosť pri behu z kopca. Bola vytvorená a vyvinutá oddelením výskumu a vývoja spoločnosti La Sportiva a poskytuje výhodu pri behu v teréne tým, že znižuje negatívny vplyv krokov na technicky náročnom nerovnom teréne. Vďaka jedinečnému umiestneniu kolíkov je pri každom došľape do kontaktu so zemou väčší počet kolíkov, čo podporuje lepšie tlmenie nárazov.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu 36F999208
Farba čierna
Pohlavie Pánske
No-code NIe
Terén Mäkký terén, blato, sneh
Výška Nízke - topánky po členok
Šírka zvršku Topánky s najuniverzálnejšou šírkou (Standard / Regular Fit)
Chránič Bez
Materiál zvršku topánky Textília + syntetické plasty
Základný materiál Jednoduchá sieťovina so zvýšenou odolnosťou proti oderu so sublimačnou potlačou + manžeta Sock-Shield
Výstelka Textilná laminátová podšívka s membránou
Systém uzatvárania obuvi Klasicky viazané šnúrky
Vodotesná membrána Áno, najvyššia ochrana proti premočeniu vďaka vodotesnej membráne GORE-TEX
Drop 10 mm
Hmotnosť jednej topánky ~ 330 g (42)
Tlmenie Minimálna
Výška odpruženia na prstoch 8 mm
Výška tlmenia 18 mm
Vzdialenosť Na stredné vzdialenosti
Výška kolíkov 9 mm
Hlavná technológia GORE-TEX® Extended Comfort, Ortholite®
Technológia výrobcu La Sportiva FriXion® Blue, La Sportiva Impact Brake System
Vnútorná vložka Ortholite® Mountain Running Ergonomic 4mm
Outlet Bez výstupu
Action2 -
Aktivita Beh
Starostlivosť a údržba
Zvršky s membránou
Aby sa zabránilo premokaniu zvršku topánky, odporúča sa správne a cyklicky ho impregnovať pomocou prípravkov určených na tento účel. Vďaka tomu bude voda menej prenikať do materiálov zvršku, bez blokovania priedušnosti a zníži potenie nohy vo vnútri topánky.

La Sportiva Tempesta GTX - customer reviews

0.0