top

Dámske lezecké topánky Five Ten Niad VCS - core black/core black

vrátane DPH 107,99 €
Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 102,99 € (+5%)
Cena odporúčaná výrobcom 144,99 € (-25%)

Doručenie do 2-4 pracovných dní

Only %1 left
Náklady na dopravu od 0,00 € Podrobnosti
Identifikačné produktu: 4064037196316-1

Položiť otázku
Spýtajte sa na produkt
Webová lokalita je chránená systémom reCAPTCHA a zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Google , ako aj podmienkami služby.
Veľkostná tabuľka
Veľkosť 40.5 41 42 42.5 43 44 44.5 45 46 46.5 47 48.5
Pre chodidlo približne (cm) 25,8 26 26,5 27 27,5 28 28,3 28,5 29 29,5 30,5 31
Dĺžka vložky 26,5* 26,5* 27,5* 27,5* 28 28,5 29* 29* 30* 30* 31 31,5
Náklady na doručenie
Uplatňujeme JEDNODUCHÉ SADZBY - hmotnosť a rozmery zásielky nemajú vplyv na cenu doručenia!
Slovenská pošta
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €
DPD
Celková cena objednaného tovaru Náklady na doručenie
Platba vopred Platba na dobierku
0-49,99 € 3,99 € 4,99 €
≥ 50 € 0 €! 1 €

Five Ten Niad VCS je dámska lezečka na suchý zips, ktorá ponúka legendárny výkon svojho predchodcu (Anasazi VCS) a nekonečné možnosti na zdolávanie bouldrových problémov a vedenie športových ciest.

NIAD je najnovšia evolúcia lezeckej obuvi, ktorá spája ikonický štýl značky Five Ten s legendárnym výkonom. Ich neutrálne plochá podrážka (ktorá je v protiklade k súčasnej veľmi propagovanej obuvi s vysokou asymetriou a výrazným zakrivením podrážky) poskytuje vynikajúci cit pre krok a hrany. Budú dobre fungovať na buldozéroch, športových cestách na vertikálach a ľahkých previsoch, ako aj na umelej stene. Poskytujú neobmedzené pohodlie počas celého dňa a umožňujú dosiahnuť vynikajúci výkon.

Približne od polovice 90. rokov 20. storočia sa línia Anasazi v podstate nezmenila. Bola vykonaná korekcia päty (pôvodne ťažká achilovka), ale okrem toho model úspešne odoláva času. Športoví a horskí lezci zostali pri Anasazi pre ich presnosť, pohodlie, oporu a neuveriteľnú účinnosť pri malých krokoch. Ikonická línia, ktorú navrhol zakladateľ značky 5.10 Charles Cole, zahŕňala mäkkú baletnú obuv (červené Moccassym), stredne tuhé topánky na suchý zips (VCS) a tuhé šnurovacie topánky s výraznou skrátenou špičkou (Lace Up). V roku 2021 spoločnosť Five Ten aktualizovala a premenovala líniu Anasazi na líniu NIAD. Skratka NIAD znamená "Nose in a Day", čo odkazuje na jednu z najtechnickejších ciest na El Cap a zodpovedá koreňom spoločnosti, ktoré sú pevne zakorenené v lezení v Yosemitskom údolí. Práve tu Cole testoval "najpriľnavejšiu gumu na svete" Stealth C4 na vtedy vznikajúcej línii lezeckej a prístupovej obuvi.

Dámska lezecká obuv 5.10 Niad VCS - určená na nahradenie výrazného modelu Anasazi VCS - sa vyznačuje stredne tuhou konštrukciou, fantastickou priľnavosťou a prekvapivou silou na hranách. Mierne tenšia guma im teraz dodáva ešte citlivejší pocit z toho, čo máte pod nohami. Sú určené na buldozér, stúpacie cesty a ľahké previsy, ktoré si vyžadujú presnú prácu nôh, ale často aj trecie polohy alebo zaháknutie päty. Obstoja na všetkom od žuly cez vápenec až po klasickú jurskú horninu - sú také hladké, že tvoria samostatnú kategóriu.

Sú vyrobené z rýchloschnúceho mikrovlákna bez podšívky, odolné voči nadmernému natiahnutiu a dokonale priedušné. Nový jazyk tiež výrazne prispieva k rýchlejšiemu odvodu vlhkosti. Minimálna asymetria a neutrálny profil podrážky zaručujú vysoký komfort pri lezení. Novým prvkom topánok NIAD je guma prekrývajúca špičku, ktorá uľahčuje zaklinenie a zaháknutie prstov. Úplne prepracovaná päta je teraz ešte pohodlnejšia na dlhšie nosenie a predovšetkým účinnejšia. Oddelením napínacej časti od samotnej päty sa znížil tlak na šľachy bez toho, aby sa stratila účinnosť "posúvania" chodidla dopredu s cieľom optimálne preniesť tlak na prednú časť. 2 pútka na päte uľahčujú obúvanie. Dva pásiky na suchý zips umožňujú rýchle a efektívne prispôsobenie zvršku veľkosti chodidla.

Five Ten Niad VCS - Kľúčové vlastnosti:

 • Lezecká obuv na suchý zips určená pre stredne pokročilých a pokročilých lezcov;
 • Verzia pre ženy;
 • Stredne tuhá, na fantastickej 3,5 mm gume Stealth® C4™;
 • Vyrobené zo syntetického materiálu, ktorý odolne prilieha k nohe;
 • Rýchle nastavenie tesnosti zvršku vďaka dvom pásikom na suchý zips;
 • Jednodielna klasická podrážka bez ďalších napínačov v strednej časti chodidla;
 • Úplne prepracovaná päta - pohodlnejšia a účinnejšia;
 • Gumový chránič na špičkách;
 • Nový, rýchloschnúci a priedušný jazyk;
 • Nízka asymetria bez ohybu smerom nadol;
 • Pútka na ľahšie nasadenie topánky.

Technológie
Hlavná technológia

Velcro®
Spoločnosť Velcro® je nesporným svetovým lídrom vo výrobe suchých zipsov, ktoré sa okrem iného používajú v odevoch. Suchý zips® sa vyznačuje najvyššou kvalitou spracovania založenou na najlepších dostupných materiáloch a technológiách zdokonaľovaných v priebehu rokov. Vyznačujú sa najväčšou trvanlivosťou pri používaní, odolnosťou voči praniu a vysokou pevnosťou háčikov.

Technológia výrobcu

Five Ten Stealth C4
C4 je guma vyvinutá Charlesom Coleom, zakladateľom značky Five Ten, ktorý v roku 1985 začal skutočnú revolúciu v lezení. Je to zmes, ktorá zaručuje fantastické trenie a presné hranenie, vďaka čomu je nesmierne obľúbená u špičkových lezcov. Vďaka postupným správam o najťažších cestách na svete sa lezečky Five Ten začali považovať za špičku medzi výrobkami so špičkovou priľnavosťou. V skutočne expresnom čase dosiahla značka 5.10 a jej guma C4 vo svete lezenia kultový status a meno Stealth sa stalo synonymom najlepšej podrážky.

Technická špecifikácia
Symbol originálneho produktu FW2856
Farba námornícka modrá
Pohlavie Dámske
No-code NIe
Kolekcia výrobcu Five Ten Climbing Shoes
Typ lezenia Umelá stena, Bouldering, Horolezectvo / Športové lezenie, Trad
Úroveň pokročilosti Pre stredne pokročilých
Asymetria Malá
Šírka zvršku Topánky s najuniverzálnejšou šírkou (Standard / Regular Fit)
Materiál zvršku topánky Syntetická koža (mikrovlákno)
Základný materiál Mikrovlákno
Výstelka Bez
Systém uzatvárania obuvi Dva suché zipsy
Úroveň tuhosti 3 (na stupnici 1-5) - topánky strednej tuhosti,
Hlavná technológia Velcro®
Technológia výrobcu Five Ten Stealth C4
Promoitem No
Aktivita Lezenie / Bouldering

Five Ten Niad VCS - customer reviews

0.0