top

Vivobarefoot

Vivobarefoot je značka špecializujúca sa na výrobu minimalistického obuvi. Vďaka jedinečnému štýlu sa skvele hodí na výlety, ale aj na bežné použitie. Skontrolujte si ženské a pánske topánky Vivobarefoot!
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Vivobarefoot – topánky blízko prírody

Značku Vivobarefoot založili v roku 2012 Galahad a Asher Clark – sedemgenerační členovia obuvníckej rodiny. Spoliehali sa na jednoduchý predpoklad – minimalistická obuv môže slúžiť ako regeneračný prostriedok pre ľudský organizmus. Vivobarefoot topánky mali byť znovuzjednotením ľudí s prírodou, čo malo viesť k jej ochrane. Misia značky sa stala inšpiráciou pre ľudí, aby sa vzdali topánok s vysokou tlmením v prospech prirodzenejších riešení. Tieto predpoklady spĺňal iba minimalistický obuv.

Prečo sú topánky typu barefoot dobrým výberom?

Ľudia za značkou Vivobarefoot vedia, že ľudská noha je veľkým umením v biomechanike. Perfektne sa prispôsobuje prechádzaniu, behu, skokom, tancom a mnohým športom. Stlačenie nohy do moderných topánok a izolácia od povrchu veľmi hrubými podrážkami znemožňuje nohe pracovať tak, ako ju evolúcia prispôsobila. Naše nohy nás spojili so svetom a prírodou, takže by sme nemali dobrovoľne sa vzdať ich ponúkaných možností. Z tohto predpokladu vychádzajú dizajnéri Vivobarefoot topánok a rozhodli sa nastaviť trend izolácie nohy od prostredia. Nové topánky mali byť tenšie, elastické a poskytovať pocit kontaktu s povrchom. Ako sa ukázalo, takýto prístup si rýchlo získal mnoho fanúšikov.

Aké vlastnosti charakterizujú Vivobarefoot obuv?

Všetky modely Vivobarefoot topánok majú dostatočnú šírku, čo umožňuje nohe prirodzenú prácu. Pri každom kroku sa noha mierne rozprestiera a pracujúce svaly a šľachy sa plynule menia tvar. Preto je veľmi dôležitý primeraný priestor, ktorý umožňuje prirodzenú funkciu nohy. Vivobarefoot topánky sú tiež veľmi tenké. Redukcia tlmiacej vrstvy sa premieta do výrazne lepšej schopnosti cítiť povrch. Vďaka tomu konečne môžu naše nohy pocítiť rozdiel, keď kráčame po rôznych povrchoch. To je ten najprirodzenejší pocit, ktorého tradičné topánky nás zbavili. A nakoniec sú Vivobarefoot obuv veľmi elastické. Optimálne sa prispôsobia prirodzeným pohybom nohy. Neexistuje žiadna umelo zosilnenejšia pata, ktorá by narušovala prirodzenú biomechaniku nohy. Všetky tieto prvky tvoria topánky, ktoré stimulujú organizmus, dodávajú mu viac podnetov a nakoniec umožňujú plnejší kontakt s prírodou a svetom okolo nás.

Vivobarefoot topánky na 8a.sk

V našej ponuke nájdete široký výber minimalistických topánok značky Vivobarefoot. K dispozícii sú ľahké letné obuvníky, ale aj klasické topánky na každodenné nosenie v meste. Ponuka výrobcu zahŕňa dokonca aj minimalistické topánky s vysokým pruhom - nad hranicou členku. Široká modelová paleta umožňuje každému ľahko nájsť prirodzené minimalistické topánky Vivobarefoot. Výrobca vytvoril niekoľko kolekcií, ktoré uľahčia výber správneho modelu. Kolekcia Performance je určená pre športovcov. Nájdete v nej minimalistické bežecké topánky a ľahké tréningové modely. Kolekcia Outdoor značky Vivobarefoot zahŕňa topánky určené na pohyb v prírode. Sú to ideálne topánky na túry v jednoduchšom teréne. Pre ľudí hľadajúcich topánky na každý deň je pripravená séria Lifestyle. Korunou kolekcie Vivobarefoot sú minimalistické topánky pre deti.