top

Impregnáty na odev

Impregnačné prostriedky na odevy umožňujú obnoviť alebo dodať vodeodpudivé vlastnosti rôznym typom odevov. Ponúkame prípravky, ktoré pôsobia počas umývania, ako aj prípravky vo forme spreja.
View as Grid List

34 Produkty

na stránku
 1. -7%
  Impregnácia Grangers Down Repel OWP 300ml

  Zoznam prianí

 2. -15%
  Impregnácia Fjallraven Greenland Wax Travel Pack

  Zoznam prianí

 3. -7%
  Súprava na pranie Grangers Performance Wash+Repel

  Zoznam prianí

 4. -7%
  Impregnácia Grangers Clothing Repel OWP 300ml

  Zoznam prianí

 5. Impregnácia Nikwax Basewash 1 L

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Impregnácia Fjallraven Greenland Wax

  Zoznam prianí

 7. -5%
  Súprava na pranie Grangers Active Wear Kit

  Zoznam prianí

 8. -7%
  Prací prostriedok Grangers Down 2in1 Wash&Repel 300ml

  Zoznam prianí

View as Grid List

34 Produkty

na stránku
Vymazať

Predložky na oblečenie - prečo sú také dôležité?

Chcete, aby sa vaša bunda opäť pomaly namáčala? Alebo možno túto vlastnosť vôbec nemala a vy by ste jej chceli dať nový impulz? Vtedy sú ideálne produkty na impregnáciu odevov, ktoré nájdete v našom obchode. Po niekoľkých praniach sa môže vodoodpudivosť blúzky alebo nohavíc znížiť. Hoci sa predtým nasávali pomalšie, teraz umožňujú, aby sa kvapky dažďa dostali do modelu v krátkom čase. Vtedy sa oplatí použiť hydroizolačné prostriedky. Vďaka nim bude látka lepšie chrániť pred snehom alebo dažďom. Získate tak čas na nájdenie úkrytu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Výrobcovia hydroizolačných výrobkov zároveň dbajú na to, aby nebránili priedušnosti. Vaša technická mikina bude naďalej odvádzať vlhkosť od pokožky, takže klíma vedľa nej bude dlho príjemná.

Impregnačné prostriedky určené na rôzne typy odevov

Dážď alebo sneh môžu znížiť izolačné schopnosti. Ak nechcete, aby vaše bundy s touto prírodnou izoláciou rýchlo absorbovali vodu, použite impregnačné prípravky určené špeciálne pre tento typ oblečenia. Ich vlastnosti sa mierne líšia od vlastností výrobkov určených pre technické mikiny alebo fleec. To dodá vášmu oblečeniu vodoodpudivé vlastnosti bez poškodenia iných dôležitých vlastností modelu. Ponúkame nielen nepremokavé výrobky pre páperie, ale aj pre softshellové oblečenie. Špeciálna konštrukcia softshellových bundy si vyžaduje špeciálne ošetrenie, aby boli dlho odolné voči vetru. Okrem toho tu nájdete aj výrobky na impregnáciu rúna. Vďaka ich zloženiu tento typ odevu pomalšie absorbuje vodu, pričom nemá negatívny vplyv na izolačné vlastnosti modelu ani na jeho mäkkosť. Náš sortiment zahŕňa aj nepremokavé prostriedky na bundy alebo nohavice do dažďa. Tieto výrobky pomôžu osviežiť ich vlastnosti a udržať vlákna, z ktorých sú vyrobené, v čo najlepšom stave.

Impregnanty na oblečenie - vaše pohodlie a dobré pre životné prostredie

Výrobcovia sa snažia, aby bolo používanie hydroizolačných výrobkov čo najpohodlnejšie. Niektoré z nich sa aktivujú počas prania. Stačí odmerať správne množstvo tekutiny a naliať ju do správneho priestoru práčky. Počas štandardného pracieho cyklu preniká prostriedok do tkaniny a vytvára na nej vodoodpudivú vrstvu. Niektoré výrobky navyše nie je potrebné sušiť v bubnovej sušičke. Niektoré prípravky na ošetrenie odevov sa dodávajú aj vo forme spreja. Jednoducho ho nastriekajte na tkaninu odevu, ktorý chcete urobiť vodoodpudivým. Prebytočný výrobok utrite handričkou a nechajte uschnúť (ak nie je v návode uvedené inak). Takto v okamihu osviežite vodoodpudivú vrstvu svojho oblečenia. Okrem toho ponúkame výrobky, ktoré získali certifikát bluesign®. To potvrdzuje ekologický výrobný proces príslušného impregnačného prostriedku. Je to výborná informácia pre všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud našej prírody.