top

Batohy na cestný bicykel

Batohy na cestný bicykel sú veľmi ľahké modely, ktoré sú ideálne na rýchlu jazdu. Vyznačujú sa malým objemom a zjednodušeným tvarom. Tu nájdete profesionálny cyklistický batoh na turistiku a dlhé tréningy!
View as Grid List

3 Produkty

 1. -20%
  Batoh na bicykel CamelBak Hydrobak Light 1.5L - army green
  Batoh na bicykel CamelBak Hydrobak Light 1.5L - army green
  vrátane DPH 49,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 46,99 € +7%
  Cena odporúčaná výrobcom 62,99 € -20%

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Cyklistický batoh CamelBak Hydrobak Light 1.5L - black/silver
  Cyklistický batoh CamelBak Hydrobak Light 1.5L - black/silver
  vrátane DPH 49,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 46,99 € +7%
  Cena odporúčaná výrobcom 62,99 € -20%

  Zoznam prianí

 3. -7%
  Batoh na bicykel Deuter Road One - citrus/graphite
  Batoh na bicykel Deuter Road One - citrus/graphite
  vrátane DPH 69,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 57,99 € +20%
  Cena odporúčaná výrobcom 74,99 € -7%

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

3 Produkty

Vymazať

Komu sú určené batohy na cestné bicykle?

S cestnými bicyklami sa zvyčajne spájajú profesionálne preteky, ale sú oveľa všestrannejšie. Mnohí ľudia na nich jazdia rekreačne alebo dokonca ako turisti a obľubujú vysoké rýchlosti, ktoré sa dajú dosiahnuť na ceste. Ľahké karbónové bicykle zvyčajne neumožňujú pripevnenie ďalšej batožiny na rám, okrem bidónov v košíkoch. Kompaktné batohy na cestný bicykel sa vám budú hodiť práve na dlhšie vzdialenosti. Zmestí sa do nich jedlo, ľahká bunda alebo cyklistické rukávy, náhradná hadička alebo kľúče na dlhšiu cestu. To všetko pri zachovaní oblúkovitého tvaru, aby čo najmenej narúšali našu aerodynamiku. Každý cestný batoh sa vyznačuje výrazne miernou kapacitou, čo je spôsobené tým, že v silne naklonenej polohe, ktorú zaujímame na cyklokrose, by väčšie zaťaženie chrbta spôsobilo veľké nepohodlie.

Aký batoh na bicykel si vybrať?

Dobrý cyklistický batoh musí mať niekoľko vlastností, vďaka ktorým si ho počas jazdy takmer nevšimnete. Po prvé, mal by byť vyrobený z ľahkého materiálu. Je nepravdepodobné, že by hrozilo nebezpečenstvo odierania o prekážky alebo častého kladenia na zem, takže výstuhy, ktoré sa nachádzajú v turistických batohoch, sú tu zbytočné. Po druhé, mal by mať aerodynamický tvar. To znamená, že na vonkajšej strane by mal byť minimálny počet ďalších prvkov, ako sú vrecká alebo popruhy. Všetko by sa malo zmestiť dovnútra. Po tretie, batohy na cestné bicykle by mali mať pohodlný nosný systém, ktorý zaručuje veľkú stabilitu a zároveň zabezpečuje účinné odvádzanie vlhkosti. Vzhľadom na malé rozmery batohov nemusí byť veľmi objemný, mal by však byť dobre prispôsobený postave. Po štvrté, je potrebné si všimnúť, či je konkrétny cyklistický batoh vybavený reflexnými prvkami. Každý z nich znamená lepšiu viditeľnosť v náročných poveternostných podmienkach. Po piate, ak si chcete so sebou vziať viac vody, oplatí sa overiť, či je celá vec kompatibilná s hydratačným systémom. Podstatný je priestor pre zásobník na vodu a možnosť vyviesť a pripojiť hadicu na ramenný popruh.

Kúpte si ľahký cyklistický batoh online na 8a.sk

Ponúkame široký výber modelov popredných značiek. Batohy na cestné bicykle vyvinuté špeciálne s ohľadom na cyklistov sú ideálne na celodenné výlety aj dlhé osamelé tréningy. Keď sa nemôžete spoľahnúť na to, že vám v obchode doplnia zásoby vody a jedla, postačí vám praktický batoh na cesty. Špičkové značky špecializujúce sa na dizajn a výrobu batohov sú zárukou kvalitného spracovania a skvelých vlastností.