top

Bundy páperové pánske

Pánske páperové bundy vás počas chladných dní zahrejú. Bundy s prírodným husím perím ponúkajú maximálnu ľahkosť, zatiaľ čo modely so syntetickou výplňou sa osvedčia počas intenzívnej aktivity.
View as Grid List

459 Produkty

na stránku
 1. -15%
  Zateplená bunda Berghaus Vaskye Jacket - monument/grey

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Zateplená bunda Marmot Novus LT Hybrid Hoody - dusty teal

  Zoznam prianí

 3. -28%
  Páperová bunda Marmot Guides Down Hoody - cairo/shetland

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Páperová bunda La Sportiva Titan Down Jacket - black

  Zoznam prianí

 5. -33%
  Zateplená bunda Columbia Challenger Pullover - metal/shark

  Zoznam prianí

 6. -15%
  Páperová bunda Turbat Petros Pro - macaw green

  Zoznam prianí

 7. -15%
  Páperová bunda Turbat Petros Pro - jet black

  Zoznam prianí

 8. -40%
  Páperová bunda Turbat Lofoten 2 - moonless night

  Zoznam prianí

 9. -30%
  Zateplená bunda Houdini Dunfri - deep sea blue

  Zoznam prianí

 10. -34%
  Zateplená bunda Houdini Fall in Parka - blue illusion

  Zoznam prianí

 11. -36%
  Zateplená bunda Houdini Fall in Parka - baremark green

  Zoznam prianí

 12. -30%
  Zateplená bunda Majesty Vagabond Insulated Jacket

  Zoznam prianí

 13. -33%
  Zateplená bunda Direct Alpine Uniq - mango/ocean

  Zoznam prianí

 14. -33%
  Zateplená bunda Direct Alpine Uniq - brick/black

  Zoznam prianí

 15. -34%
  Zateplená bunda Direct Alpine Peak - mango/ocean

  Zoznam prianí

 16. -34%
  Zateplená bunda Direct Alpine Peak - ocean/brick

  Zoznam prianí

 17. -40%
  Pršiplášť Didriksons Drew Parka - black

  Zoznam prianí

View as Grid List

459 Produkty

na stránku
Vymazať

Diferencované pánske páperové bundy

Pánske páperové bundy sa spájajú najmä so zimným počasím, avšak vďaka veľkej rozmanitosti modelov sa dajú používať po väčšinu roka a stávajú sa jedným z najčastejšie používaných prvkov v šatníku každého aktívneho používateľa. Pánske páperové bundy možno rozdeliť podľa typu izolácie, ktorá sa v nich používa. Bundy s prírodným husím alebo kačacím páperím patria medzi najľahšie outdoorové oblečenie a zároveň majú vynikajúce izolačné vlastnosti. Prírodné páperie je stále neprekonaným etalónom ultraľahkej a tepelne účinnej izolácie. V mnohých modeloch sa používa syntetické páperie - rôzne druhy umelých vlákien, ktoré sa svojimi tepelnými vlastnosťami čoraz viac približujú prírodným materiálom. Pánske páperové bundy so syntetickou izoláciou majú značné výhody - ponúkajú skvelú priedušnosť a rýchlo schnú. Vďaka týmto vlastnostiam sú najčastejšou voľbou pre intenzívne aktivity.

Prírodné páperie verzus bunda so syntetickou výplňou

Puch vytvorila príroda a je neprekonateľným vzorom dokonalého izolačného materiálu. To znamená, že má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti pri veľmi nízkej hmotnosti. Má schopnosť zadržiavať a uchovávať vzduch. Práve táto schopnosť ju robí "teplou". To znamená, že na jednej strane nás izoluje od chladu, na druhej strane dokáže udržať teplo, ktoré vytvára naše telo. Pánske páperové bundy sa vyznačujú rôznymi parametrami vrátane jedného kľúčového. Určuje odolnosť páperovej výplne v zimnej bunde. Táto hodnota sa vyjadruje v kubických palcoch na uncu a jednotkou je cuin. Čím vyššia je táto hodnota, tým lepší je izolačný výkon, a teda aj teplejšia výplň.

Ďalšou hodnotou, ktorá nám pomáha rozlúštiť perie, je pomer páperia a peria, t. j. jemné perie. Predmetné perie nie je dobrým izolantom, nie je pružné ani ľahké. Získať z neho čistý puch je často nemožné. A pánske páperové bundy s pomerom výplne 90 (páperie)/10 (perie) budú určite drahšie. Jeho cena je daná náročným procesom triedenia páperia a v konečnom dôsledku oveľa lepšou izoláciou, nižšou hmotnosťou a menšími rozmermi v zloženom stave.

Syntetické zateplené bundy sú vyplnené prírodným páperím. A hoci matka príroda zostáva neprekonateľným vzorom, izolácie vyrobené človekom sa okrem iného vyznačujú lepšou odolnosťou voči vlhkosti. Syntetické páperie nás pred chladom ochráni aj keď je mokré. V porovnaní s prírodným páperím bunda aj rýchlejšie schne. Bundy so syntetickou výplňou sa tiež ľahšie udržiavajú. Tento typ zimnej bundy sa dobre osvedčí vo vlhkom prostredí. Pri teplotách okolo 0 °C. Napokon, pri zvýšenej fyzickej aktivite, ako sú prístupy na lyžiach alebo spustenie lyžiarskeho vleku v stene.

Panské turistické páperové bundy pre všetky ročné obdobia

Či už sa chystáte do hôr skoro na jar, neskoro na jeseň alebo uprostred chladnej zimy, správne vybrané pánske dolné turistické bundy vám môžu poskytnúť optimálnu izoláciu. Najlepšie tepelné vlastnosti ponúkajú špičkové bundy s výplňou z prírodného husacieho páperia s vysokou odolnosťou. Práve tento druh výplne sa často používa vo výškových oblekoch a hrubých bundách. Stredne hrubé modely sú skvelou voľbou na zimné horolezectvo a pohyb v stredných nadmorských výškach.

Pánske páperové bundy so syntetickou výplňou sú najobľúbenejšou voľbou pre športovcov a tých, ktorí hľadajú oblečenie, ktoré je odolnejšie voči prípadnému premoknutiu alebo dokonca premočeniu. Rýchloschnúce syntetické izolácie, ako napríklad Primaloft® alebo Primaloft®a href="/polartec-alpha">Polartec Alpha® zaručuje vynikajúce tepelné vlastnosti napriek vlhkosti. To je ideálne v nepriaznivých poveternostných podmienkach, ako aj počas maximálnej námahy, keď sa odev musí rýchlo vyrovnať s vlhkosťou, ktorú vytvára telo. Ultraľahké modely s tenkou vrstvou izolácie sú obľúbené v prechodných ročných obdobiach a v zime okrem iného aj u bežcov.

Pozrite si pánske zateplené páperové bundy na 8a.sk

Ponúkame široký výber modelov páperových búnd od popredných výrobcov. Značky ako Marmot, The North Face, Columbia, Patagonia a mnohé ďalšie patria k svetovej špičke. Okrem toho ponúkame bundy, ktoré využívajú najnovšie technológie, ako napríklad The North Face AMK 50/50 Down Ak hľadáte spoľahlivú izolačnú vrstvu na chladné alebo mrazivé dni, určite nájdete model vyrobený špeciálne s ohľadom na vás. Veď v ponuke sú púchové bundy pre mužov do mesta, na turistiku, intenzívnu fyzickú aktivitu, ako aj na zdolávanie vysokohorských výziev pri extrémne nízkych teplotách.