top

Dámske flísové mikiny

Dámske flísové mikiny sú základom šatníka každej aktívnej turistky, ktorá si cení maximálny tepelný komfort. Ochránite sa tak pred nebezpečným podchladením a zaistíte si správnu priedušnosť.
View as Grid List

296 Produkty

 1. -10%
  Mikina dámska Montura Stretch Maglia - intense violet

  Zoznam prianí

 2. -17%
  Mikina dámska Mammut Aconcagua ML Jacket - blood red

  Zoznam prianí

 3. -17%
  Mikina dámska Mammut Aconcagua ML Hooded Jacket - marine

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

296 Produkty

Vymazať

Dámske fleecové mikiny sú univerzálnou voľbou na turistiku

Fleecové bundy sa dostali do sveta outdooru okolo roku 1990 a všetko nasvedčuje tomu, že tu s nami zostanú aj v nasledujúcich desaťročiach. Je to vďaka ich univerzálnosti, takže ich zaradením do svojho šatníka si ich vezmete na každú túru. Dámske fleecové mikiny sa rovnako dobre hodia na cestovanie s batohom, keď je chladnejšie, na dni strávené v hosteli alebo na lyžiarskom výlete. Niektoré modely využijete aj na každodenné používanie v meste a budete si užívať pohodlie, ktoré tieto konštrukcie poskytujú. Dámske flísové mikiny na zips sa vyznačujú minimalizmom a ľahkosťou Nenájdete v nich príliš veľa vreciek a celok vás nebude zaťažovať ako medzivrstva horského oblečenia. Vďaka vlastnostiam modelov, ktoré sú k dispozícii na 8a.sk, ich môžete nosiť pod bundu do dažďa, keď je chladnejšie a je dôležité, aby vaše telo bolo v teple.

Dámske fleecové bundy sú ľahkým, minimalistickým odevom.

V sortimente nášho obchodu najdete široký výber modelov s rôznou hmotnosťou Od superľahkých konštrukcií až po ťažké a extrémne teplé tkaniny, ktoré úspešne nahradia vašu bundu. V ponuke popredných výrobcov nájdete výrobky s priehlavkom, ako aj mimoriadne praktické dámske flísové mikiny bez zapínania, ktoré si môžete obliecť a vyzliecť doslova za pár okamihov.

Dámske flísové mikiny ponúkajú vysokú priedušnosť

Tieto konštrukcie sú vytvorené prevažne z polyesteru, ktorý sa dobre osvedčuje pri turistických aktivitách. Jeho užitočnou vlastnosťou je schopnosť čiastočne zachovať prirodzenú priedušnosť pokožky To znamená, že flísové mikiny vo vysokej miere odvádzajú prebytočnú vlhkosť, čo uľahčuje udržanie príjemnej suchej klímy. Zníži sa tým aj riziko prehriatia, čo nepochybne zvýši účinnosť výletu. Aj vďaka tomu sú fleecové mikiny plnohodnotnou medzivrstvou turistického oblečenia. Potom zachytí vlhkosť zo spodného prádla a prenesie ju do bundy do dažďa. Odtiaľ sa jeho prebytok voľne odparí, čo dokonale funguje na akejkoľvek trase.

Syntetické tkaniny používané na výrobu dámskych flísových mikín majú aj mimoriadne dôležité rýchloschnúce vlastnosti Vďaka nim vlhký materiál rýchlo schne, čo vám jednak zabezpečí pohodlie a jednak uľahčí udržiavanie hygieny odevu počas extrémne dlhých túr. Vďaka prídavku elastických vlákien sú mikiny jemne elastické a neobmedzujú náš pohyb počas outdoorových aktivít.

Dámska fleecová mikina je pohodlná izolácia

Keď sa vydáte na cestu počas chladných dní, je dôležité chrániť sa pred chladom. Dámske fleecové mikiny na zips sú na túto úlohu ideálne, takže ich vlastníctvom získate potrebný tepelný komfort. Takéto konštrukcie využívajú vlastné materiály značky alebo také známe technológie, ako je Polartec® Microfleece Spoločnosť Columbia má svoje termoreflexné riešenie Omni-Heat Odráža teplo vytvárané telom, čo dotvára tepelný komfort modelov v kategórii fleecových mikín. Izolácia v kombinácii s priedušnosťou vám zaručí, že si počas túry udržíte vyváženú tepelnú rovnováhu tela. To vás pozitívne chráni pred prehriatím aj podchladením.

Pri horskej turistike je dôležitá maximálna voľnosť pohybu. Dámske blúzky z flísu to zabezpečujú vďaka špeciálne vyvinutým strihom. Sú šité tak, aby látka neodolávala. To vám umožní pohodlne sa pohybovať po trase, používať trekingové palice alebo siahnuť do batohu. Treba spomenúť, že flísové mikiny sú veľmi príjemné na dotyk. To je cenná informácia pre ženy, ktorých pokožka je citlivá. Vďaka tomu je riziko podráždenia nízke, čo zvyšuje pohodlie pri chôdzi.

Pozrite si ponuku internetového obchodu s horskými potrebami 8a.sk

V ponuke internetového obchodu 8a.sk nájdete široký výber dámskych fleecových mikín od najlepších výrobcov na trhu. Portfólio značiek pozostávajúce z takých gigantov ako Arcteryx, Black Diamond, Columbia, The North Face, alebo Patagonia vám uľahčia výber ideálneho modelu pre vás. V našom obchode nájdete mikiny cez hlavu, modely s krátkym 1/2 zipsom a dámske fleecové pulóvre. Tie sú ideálne nielen ako stredná vrstva, ale aj ako funkčný vrchný odev v chladných a suchých dňoch. Ak hľadáte niečo pre mužov, oplatí sa pozrieť na modely v kategórii pánske fleecové mikiny