top

Nohavice proti dažďu pánske

Pánske nohavice do dažďa sú nevyhnutnou súčasťou oblečenia pri každom lejaku. Nepremokavé nohavice na turistiku, treking a horolezectvo vám umožnia vyraziť do hôr bez ohľadu na počasie. Pánske nohavice do dažďa sú optimálnym doplnkom výbavy každého milovníka hôr v chladnejšej časti roka.
View as Grid List

34 Produkty

 1. -16%
  Nohavice Patagonia Torrentshell 3L Pants - black

  Zoznam prianí

 2. -29%
  Nepremokavé nohavice CMP Timmo Pant Rain - nero

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Nepremokavé nohavice Haglofs Korp Proof Pant - true black

  Zoznam prianí

 4. -15%
  Nohavice Fjallraven Keb Eco-Shell Trousers - deep forest

  Zoznam prianí

 5. -21%
  Nepremokavé nohavice Haglofs Buteo Pant - true black

  Zoznam prianí

 6. -21%
  Nepremokavé nohavice Hannah Alary - anthracite II

  Zoznam prianí

 7. -12%
  Bežecké nohavice Salomon Bonatti Hybrid Pant - deep black

  Zoznam prianí

 8. -32%
  Nepremokavé nohavice Helly Hansen Loke Pant - black

  Zoznam prianí

 9. -23%
  GORE-TEX nohavice Marmot Minimalist Pant - black

  Zoznam prianí

 10. -25%
  Nepremokavé nohavice Montura Sprint Cover Pants - black

  Zoznam prianí

 11. -25%
  Nohavice Berghaus Deluge 2.0 Pant - jet black

  Zoznam prianí

 12. -22%
  Nepremokavé nohavice Marmot PreCip Eco Pant - black

  Zoznam prianí

 13. -25%
  GORE-TEX nohavice Berghaus Hillwalker - black/black

  Zoznam prianí

 14. -14%
  GORE-TEX nohavice Berghaus Paclite Pant - black/black

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

34 Produkty

Vymazať

Ideálne do zlého počasia - pánske nohavice do dažďa

Ak sa rozhodnete vyraziť na trasu aj napriek lejaku, dôležité bude správne oblečenie. Okrem bundy s dobrou ochranou proti vode sú nevyhnutnosťou aj pánske nohavice do dažďa Sú ideálnou voľbou pre každý zamračený deň, ako aj keď vás na trase prekvapí lejak. Koniec koncov, ľahké membránové nohavice sa dajú ľahko zbaliť do batohu a vziať so sebou na akúkoľvek túru. Jednotlivé modely sú určené na rôzne činnosti. Najľahšie nepremokavé nohavice sú ideálne na turistiku a treking v teplejšej časti roka. Je dobré, keď majú trochu voľnejší strih, pretože sa často nosia len cez základné nohavice, keď začne pršať. Rozhodne hrubšie pánske nohavice do dažďa s výstužou sa dobre hodia na horolezectvo. Výborne chráni nielen pred dažďom, ale aj pred snehom. Dodatočné panely z pevnej tkaniny na kolenách a v spodnej časti nohavíc ich chránia pred odieraním o skaly alebo tvrdú trekingovú obuv. Je to optimálna voľba pre milovníkov horských trás.

Panské nohavice do dažďa s membránou

Na zabezpečenie úplnej ochrany pred dažďom sú nohavice vybavené nepremokavou membránou. Najobľúbenejšie sú nepochybne nohavice GORE-TEX®, ktoré sú vysoko nepremokavé a priedušné. Vďaka tomu membránové nohavice nielenže neprepúšťajú vodu zvonku, ale umožňujú aj účinný únik vlhkosti, ktorú telo produkuje počas cvičenia. Membránové nepremokavé nohavice GTX nájdete v sortimente väčšiny popredných výrobcov horského a outdoorového oblečenia. Okrem toho mnohé značky ponúkajú modely s vlastnými membránami. Patria medzi ne pánske nohavice do dažďa s membránou DryVent od spoločnosti The North Face, Omni-Tech od spoločnosti Columbia alebo Precip od spoločnosti Marmot. Väčšina z nich sú membrány na báze polyuretánového povlaku, ktorý poskytuje účinnú ochranu proti dažďu. Je potrebné vedieť, že membrána je umiestnená pod vonkajším materiálom, preto je potrebné pamätať na pravidelnú impregnáciu nohavíc vhodnými prípravkami. To ochráni vonkajší materiál pred premočením a zabezpečí optimálne úžitkové vlastnosti nohavíc do dažďa.

Ako funguje nepremokavá membrána v nohaviciach? Najčastejšie je založená na jednoduchom princípe veľkosti pórov. Membrána je plná drobných otvorov, ktoré sú voľným okom neviditeľné. Sú také malé, že sa cez ne nedostane ani kvapka vody. Vďaka tomu pánske nohavice do dažďa účinne chránia pred dažďom a snehom Póry sú zároveň dostatočne veľké na to, aby cez ne mohla unikať vodná para. To umožňuje, aby vlhkosť, ktorá sa v tele vytvára počas cvičenia, unikala von. To je základná vlastnosť, ktorá odlišuje dobré pánske nohavice do dažďa od nekvalitných výrobkov. Bežná fólia totiž úplne blokuje priedušnosť. Podobne ako pri bundách, aj pri nohaviciach do dažďa sú k dispozícii rôzne verzie. Najľahšie a zároveň najtenšie nemajú žiadnu podšívku a membrána je chránená len z vnútornej strany špeciálnou potlačou. Voľná sieťová podšívka je bežným riešením v turistických modeloch. Najmodernejšie pánske nohavice do dažďa kombinujú vonkajšiu tkaninu, membránu a podšívku v jednom lamináte.

Membránové nohavice do dažďa v obchode 8a.sk

Ponúkame mimoriadne širokú škálu membránových nohavíc, ktoré sa líšia nielen materiálom, ale aj strihom a ďalšími funkciami, ktoré zaručia pohodlné používanie počas mnohých horských aktivít. Horské nohavice do dažďa sú zvyčajne vybavené dodatočnými výstuhami, najmä v spodnej časti nohavíc a tiež na kolenách. Vďaka tomu vydržia ešte dlhšie v náročnom skalnatom teréne. Počas intenzívnej námahy sú najlepšou voľbou nepremokavé nohavice s vetracími otvormi. Prídavné zipsy možno otvoriť vždy, keď je potrebné dodatočné vetranie. Takto sa môžete rýchlo zbaviť horúceho vzduchu a pokračovať v činnosti v príjemnej klíme. Mnohí nadšenci trekingu si vyberajú pánske nohavice do dažďa so zipsami po celej dĺžke nohavíc Toto riešenie znamená, že sa dajú obliecť bez vyzúvania topánok alebo nohavíc, čo je skvelé pri náhlom lejaku na trase. Umožňuje tiež pohodlné obliekanie nohavíc, aj keď máte na topánkach mačky alebo ihlice.