top

Batohy trekingové

Trekingové batohy sú ideálne na viacdňové výpravy do hôr s veľkým množstvom vybavenia na chrbte. Vyznačujú sa veľkou kapacitou, pohodlnými nosnými systémami a odolnými materiálmi. Vyberte si ľahký batoh na trek od Beskýd cez Alpy až po Himaláje!
View as Grid List

149 Produkty

 1. -14%
  Dámsky trekingový batoh Vaude Avox 60+10 - black

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Horský batoh Vaude Asymmetric 42+8 - eclipse

  Zoznam prianí

 3. -24%
  Trekingový batoh Tatonka Yukon 60+10 - titan grey/black

  Zoznam prianí

 4. -14%
  Trekingový batoh Tatonka Pyrox 45+10 - blue

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Trekingový batoh Tatonka Pyrox 45+10 - black

  Zoznam prianí

 6. -27%
  Trekingový batoh Tatonka Akela 45 - stone grey/olive

  Zoznam prianí

 7. -27%
  Trekingový batoh Tatonka Akela 45 - black/black

  Zoznam prianí

 8. -18%
  Trekingový batoh Mammut Trion 50 - marine/black

  Zoznam prianí

 9. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 65 - blue

  Zoznam prianí

 10. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 85 - black

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 35 - green

  Zoznam prianí

 12. -15%
  Trekingový batoh Fjallraven Kajka 35 - khaki dust

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Trekingový batoh Ortovox Traverse 40 - petrol blue

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Batoh Ortovox Traverse 40 - clay orange

  Zoznam prianí

 15. -10%
  Trekingový batoh Ortovox Traverse 30 - dirty daisy

  Zoznam prianí

 16. -10%
  Trekingový batoh Ortovox Traverse 40 - black raven

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Batoh Ortovox Traverse 30 - cengia rossa

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Trekingový batoh Ortovox Traverse 30 - blk raven

  Zoznam prianí

 19. -10%
  Batoh dámsky Ortovox Traverse 38 S - clay orange

  Zoznam prianí

 20. -11%
  Turistický batoh The North Face Terra 55 - coral/brown

  Zoznam prianí

 21. -20%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 58 - black

  Zoznam prianí

 22. -20%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 68 - black

  Zoznam prianí

 23. -11%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 58 - bonsai green

  Zoznam prianí

 24. -11%
  Dámsky trekingový batoh Osprey Kyte 58 - black

  Zoznam prianí

 25. -21%
  Dámsky trekingový batoh Osprey Kyte 38 - black

  Zoznam prianí

 26. -10%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 68 - bonsai green

  Zoznam prianí

 27. -21%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 48 - atlas blue

  Zoznam prianí

 28. -24%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 38 - bonsai green

  Zoznam prianí

 29. -11%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 48 - black/black

  Zoznam prianí

 30. -25%
  Trekingový batoh Osprey Kestrel 38 - atlas blue

  Zoznam prianí

 31. -17%
  Horský batoh Vaude Asymmetric 52+8 - eclipse

  Zoznam prianí

 32. -24%
  Horský batoh Vaude Brenta 44+6 - blue sapphire

  Zoznam prianí

 33. -14%
  Horský batoh Vaude Brenta 44+6 - cedar wood

  Zoznam prianí

 34. -25%
  Horský batoh Vaude Asymmetric 42+8 - black

  Zoznam prianí

 35. -18%
  Horský batoh Vaude Avox 65+10 - black

  Zoznam prianí

 36. -27%
  Dámsky trekingový batoh Vaude Asymmetric 48+8 - eclipse

  Zoznam prianí

 37. -25%
  Horský batoh Vaude Asymmetric 42+8 - bright green

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

149 Produkty

Vymazať

Trekingové batohy sú modely určené na dlhé, viacdňové výlety do hôr, pri ktorých sa všetko vybavenie musí zmestiť na chrbát. V závislosti od typu expedície, jej trvania a očakávaných podmienok možno túto kategóriu rozdeliť aj na batohy o niečo väčšie a batohy väčších rozmerov, ktoré sú vybavené rôznymi funkciami. Na čo si dať pozor?

Lahké trekingové batohy na turistiku

Tieto sú najobľúbenejšie modely. Osvedčia sa na beskydských aj populárnych himalájskych chodníkoch, kde budete s palicami pochodovať päť, desať alebo dvadsať dní. Tieto najpopulárnejšie a najobľúbenejšie trekingové batohy sú vybavené jasne rozdeleným "vakom" (ak tak môžeme prozaicky nazvať baliteľnú časť batohu). Okrem toho je takýto ľahký trekingový batoh vybavený rôznymi menšími vreckami, ktoré nie sú vždy viditeľné na prvý pohľad. Umožňujú prakticky rozložiť batožinu a účinne chrániť menšie predmety. Hlavný priestor má zvyčajne dve samostatné časti, ktoré nám umožňujú oddeliť spací vak a iné objemné predmety od ostatného vybavenia. Takéto rozdelenie v dvojkomorovom batohu je absolútnou nevyhnutnosťou! Nielenže vám umožní prístup k batožine "zdola" (bez toho, aby ste museli vyťahovať 70 % obsahu), oddelí čisté od špinavého alebo suché od mokrého, ale predovšetkým vám umožní správne rozložiť hmotnosť na chrbte. Hlavným pravidlom pri balení trekingového batohu je, že najťažšie predmety by mali byť v hornej komore, nad bedrovým pásom a panvou.
Trekingové batohy sú na trase mimoriadne pohodlné. Elastické bočné vrecká sa hodia na fľaše s nápojmi alebo malé občerstvenie. Predné vrecká sú skvelé na ďalšie vrstvy oblečenia, ktoré môžete chcieť na trase rýchlo siahnuť (napríklad bundu do dažďa alebo ľahkú mikinu na chladnejšie pasáže). Všetky predmety, ktoré potrebujete mať po ruke, budete mať vďaka vreckám a úložným priehradkám vždy poruke. Prídavné popruhy na ľahkých trekingových batohoch umožňujú pripevniť stan, karimatku alebo iné veľké predmety vybavenia. Samotná chlopňa je tiež priestorom slobody pre dizajnérov - môže obsahovať viac ako jedno vrecko alebo sa môže zmeniť na akési "bedrové vrecko".
Klasický trekingový batoh sa vyznačuje aj veľmi pohodlným systémom nosenia. Použitie hrubej peny a širokých bedrových pásov umožňuje optimálne rozloženie záťaže. To je dôležité najmä pri modeloch s najväčšou kapacitou. Do 50l alebo 60l trekingového batohu sa zmestí batožina v množstve, ktoré sa vám bude ťažko dvíhať zo zeme (nebaľte nič na základe "lebo je tam ešte miesto"); a 70l alebo 80l expedičný batoh naplnený po okraj je už skutočnou výzvou pre najvyšších a najsilnejších. Aj keď si však pri balení dávate veľký pozor a vyberiete si najľahšiu výbavu, akú si môžete dovoliť, vybavenie potrebné na niekoľkotýždňový trek vás bude zaťažovať. Vďaka dobre navrhnutým nosným systémom je nosenie takejto hmotnosti na celodennej túre oveľa jednoduchšie a znižuje sa riziko zranenia.

Expedičné batohy

Druhou skupinou modelov na horskú turistiku sú tie najväčšie, ktoré možno označiť ako expedičné batohy. Je ťažké predstaviť si dlhé putovanie deň za dňom s obrovským batohom naplneným až po okraj. V najmenej obývaných častiach sveta však iná možnosť neexistuje. Ak je cieľom táborenie na úpätí hory a prostriedkom na jej zdolanie je priniesť všetko späť do základného tábora na vlastnom chrbte, batoh s objemom 55 alebo 65 l bude jednoducho príliš malý. Expedičné batohy sú "monštrá" s objemom viac ako 70 litrov - často s možnosťou ďalšieho batožinového priestoru v komíne a s možnosťou nosiť výbavu vonku. Ponúkame aj cestovné batohy, ktoré sú skvelé do všetkých podmienok!

Najlepšie trekingové batohy v obchode 8a.sk

U nás nájdete najlepšie trekingové batohy v najširšom sortimente na trhu. Špičkoví výrobcovia zaručujú najvyššiu kvalitu spracovania a pochopenie potrieb používateľa orientovaného na ambicióznu horskú turistiku na dlhé vzdialenosti. Či už hľadáte spoľahlivý batoh na víkendový výlet alebo model s maximálnou kapacitou na niekoľkotýždňovú expedíciu, ľahký dámsky alebo pánsky trekingový batoh z ponuky nášho obchodu bude tou najlepšou voľbou za tú najpriaznivejšiu cenu!

Často kladené otázky

Ako dokonale prispôsobiť trekingový batoh?

Naložte si batoh, najlepšie reálne - vybavením a oblečením, aspoň 5 kg batožiny. O tom, či je trekingový batoh v správnej polohe alebo potrebuje dodatočné nastavenie, môžete rozhodnúť až po jeho naložení, preto je v tejto fáze naozaj dôležité, aby ste do hlavného priestoru niečo zabalili. Uvoľnite ramenné popruhy. Nasaďte si batoh s uvoľnenými ramennými popruhmi a bedrový pás si položte centrálne na bedrové kosti (trekingový batoh by mal spočívať na panvových platničkách). Zapnite bedrový pás a utiahnite ho. Teraz utiahnite ramenné popruhy, ale nie natoľko, aby obmedzovali pohyb ramien. Všimnite si miesto kontaktu ramenných popruhov a to, či sa vzďaľujú od ramien približne v polovici siedmeho krčného stavca (C7). Ak zreteľne smerujú nahor a presahujú charakteristický "hrot" stavca C7, zmenšite veľkosť podporného systému o jednu alebo dve pozície. Na druhej strane, ak sa zjavne krútia smerom nadol (zaťažujú ramená), posuňte bod zavesenia postroja vyššie. Potom si batoh nasaďte späť a zopakujte vyššie uvedené kroky. Keď sú ramenné popruhy v správnej výške, utiahnite uťahovacie pásky na popruhoch. Vďaka nim je trekingový batoh bližšie k vášmu telu a odľahčuje ramenné popruhy.

Čo znamená veľkosť trekingového batohu?

Niektoré trekingové batohy sa vyrábajú v 2 alebo dokonca 3 veľkostiach. Označenie S, M alebo napr. L/XL sa vzťahuje priamo na dĺžku nosného systému, ktorý je navrhnutý tak, aby dokonale vyhovoval nižším a vyšším osobám. Skontrolujte, pre akú dĺžku trupu vyjadrenú v centimetroch je konkrétna veľkosť batohu určená (túto informáciu nájdete v špecifikáciách), aby ste sa uistili, že vám bude sedieť. Ak chcete určiť najpohodlnejšiu veľkosť, zmerajte si dĺžku trupu od vyčnievajúceho krčného stavca C7 po líniu bokov vymedzenú hmatnými panvovými platničkami.

Môže byť veľkosť nosného systému určená podľa výšky?

Ano aj nie. Ide o skrátenú metódu, ktorá funguje v mnohých prípadoch, najmä ak sa turistický alebo trekingový batoh vyrába v dvoch veľkostiach alebo poskytuje dva extrémne odlišné spôsoby nastavenia nosného systému. U niektorých ľudí to však jednoducho nebude fungovať. Prečo? Nízki ľudia môžu mať krátky alebo dlhý trup, rovnako ako vysokí ľudia môžu mať dlhší alebo kratší trup. Samozrejme, ak to zovšeobecníme, nízki ľudia majú zvyčajne kratší chrbát ako vysokí. Presné nastavenie nosného systému teda vykonáte tak, že si doma zmeriate svoj trekingový batoh, dobre naložený (nenaložený), ale nemusíte dlho premýšľať nad rozhodnutím, či si vziať väčšiu alebo menšiu veľkosť.... Pokiaľ nemáte cca 170 cm - potom ste ideálne na hranici a je lepšie venovať chvíľu meraniu vášho trupu.
Pamätajte si, že po nastavení systému na optimálnu dĺžku nie je potrebné trekingový batoh znovu nastavovať, ale ak na trase zistíte, že nižšia alebo vyššia poloha zavesenia popruhov by bola lepšia - úpravu môžete vykonať za pár okamihov.