top

Bundy páperové dámske

Dámske páperové bundy sú ideálne, keď sa ochladí. V ponuke sú turistické prešívané bundy a dámske páperové modely na každodenné použitie. Pozrite si dámske páperové bundy od najlepších outdoorových a horských značiek. Dámska páperová bunda je kľúčom k maximálnemu tepelnému komfortu v horách aj v meste.
View as Grid List

392 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Bunda dámska Patagonia Nano Puff Jacket - evening mauve

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Zateplená bunda dámská Patagonia Micro Puff Hoody - black

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Bunda dámska Arcteryx Atom Hoody - expanse

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Zateplená bunda dámska Arcteryx Proton LT Hoody - black

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Zateplená bunda dámska Arcteryx Atom Jacket - solace

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Bunda dámska Arcteryx Atom LT Hoody - solitude

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Bunda dámska Arcteryx Atom LT Hoody - serene

  Zoznam prianí

 8. -40%
  Dámska lyžiarska bunda Hannah Joey Shine - drizzle

  Zoznam prianí

 9. -32%
  Zateplená bunda Direct Alpine Uniq Lady 1.0 - caramel

  Zoznam prianí

 10. -29%
  Bunda páperová dámska Patagonia Down Sweater - wool white

  Zoznam prianí

 11. -29%
  Bunda dámska Patagonia Fitz Roy Down Hoody - fresh teal

  Zoznam prianí

 12. -28%
  Bunda dámska Patagonia Nano-Air Hoody - sequoia red

  Zoznam prianí

 13. -10%
  Bunda páperová dámska Małachowski ICON Tourist LADY

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Bunda páperová dámska Turbat Trek Pro - cheddar orange

  Zoznam prianí

 15. -40%
  Bunda páperová dámska Turbat Lofoten 2 - macaw green

  Zoznam prianí

 16. -30%
  Zateplená bunda dámska Houdini Dunfri - deep sea blue

  Zoznam prianí

 17. -20%
  Zateplená bunda damska POC Coalesce Jacket - uranium black

  Zoznam prianí

 18. -30%
  Zateplená bunda Majesty Vagabond Insulated Jacket

  Zoznam prianí

View as Grid List

392 Produkty

na stránku
Vymazať

Dámske páperové bundy - ideálna voľba na jeseň a zimu

Púchové bundy sú už roky nielen jednou z najfunkčnejších, ale aj najmodernejších možností oblečenia na jeseň a v zime. Odev, ktorý si kedysi vyberali najmä horolezci, dnes triumfuje nielen v horách, ale aj v uliciach miest. Najväčší výrobcovia oblečenia kombinujú technologické inovácie v podobe ultraľahkých tkanín s prírodnými výplňami. Výsledkom je dámska páperová bunda, ktorá prakticky nič neváži, a pritom dokonale chráni pred chladom. Ultraľahké dámske bundy z páperia však nie sú jedinou možnosťou, ktorú ponúkajú špičkoví výrobcovia. V súčasnosti mnohé z nich ponúkajú aj bundy so syntetickou izoláciou (syntetické páperie), ktorá má podobné vlastnosti ako prírodné páperie. Preto ak vám záleží na riešení, ktoré neobsahuje živočíšne suroviny, oplatí sa siahnuť po takomto modeli dámskej páperovej bundy.

Široký výber modelov v horskom obchode 8a.sk

V našom obchode nájdete stovky páperových búnd od najznámejších značiek zo sveta outdooru. Všetky zabezpečia tepelný komfort. Vďaka strihom na mieru a módnemu dizajnu sa hodia aj ako doplnok vášho každodenného šatníka. Púzdrové bundy v tlmených farbách sa hodia do hôr aj do mesta. Najväčší výrobcovia už roky navrhujú čierne a béžové dámske páperové bundy, ktoré napriek svojmu športovému štýlu nie sú v rozpore s každodenným alebo elegantnejším oblečením. Mnohé modely dámskych zimných páperových búnd od outdoorových výrobcov sa dokonca stali najmodernejšími možnosťami pre jesenno-zimnú sezónu. Najlepším príkladom je americká značka The North Face, ktorej výrobky nájdete v himalájskych horských základniach aj v hlavných mestách svetovej módy. Nie nadarmo výrobca zlákal na spoluprácu jeden z najväčších módnych domov GUCCI a kultovú streetwearovú značku SUPREME. Dámska páperová bunda sa preto môže osvedčiť nielen v horách, kde nás chráni pred chladom, ale aj v každodennom módnom gorpcore štýle.

Na čo sa zamerať pri kúpe dámskej páperovej bundy?

Dámska páperová bunda je bezpochyby značný výdavok. Ak už utrácate peniaze, oplatí sa venovať pozornosť niekoľkým dizajnovým prvkom bundy, ktoré budú jasným signálom, že výrobca sa vyzná a urobil si domácu úlohu. Najdôležitejším prvkom každej páperovej bundy je jej výplň. Je to preto, že prirodzený puch má svoje vlastné špecifické parametre. Prvým a najdôležitejším z nich je odolnosť vyjadrená v CUIN. Tento parameter informuje o odolnosti pádu. Čím vyššie číslo, tým lepšie. To znamená, že jedna unca páperia zaberie po rozbalení viac miesta, čo sa prejaví v lepšej izolácii proti chladu. Dámske páperové bundy, ktoré budeme nosiť denne, by mali mať páperie so stlačiteľnosťou 550 cuin, špičkové horské modely už majú 700, 800 alebo dokonca 1000 cuin. Ak výrobca neuvádza hodnotu pružnosti, berte to ako upozornenie.

Ďalším prvkom je aj obsah náplne. Na etikete často nájdete informácie ako 80/20, čo znamená, že obsah páperia je minimálne 80 % a 20 % peria. Bundu nemožno nazvať páperovou, ak je v nej viac peria ako páperia. Ďalšou dôležitou informáciou je pôvod suroviny, husacie páperie je vo všeobecnosti kvalitnejšie, avšak správne vybrané kačacie páperie je oproti nemu len o niečo horšie. Dámske páperové bundy obsahujúce najkvalitnejšie páperie budú dobre fungovať aj v extrémnych teplotách. Najlepší výrobcovia používajú páperie s certifikátom RDS, čo znamená, že v každej fáze výroby sa so zvieratami zaobchádzalo humánne.

Dámske horské páperové bundy s vodoodpudivým riešením

Jednou z mála nevýhod páperia, najmä počas horských aktivít, bola nedostatočná odolnosť suroviny voči vlhkosti. Ak sa dostane do kontaktu s vodou, okamžite stratí svoje izolačné vlastnosti. Kvalitná dámska páperová bunda však môže mať impregnovanú výplň odpudzujúcu vodu. Rôzni výrobcovia nazývajú takéto riešenia svojimi obchodnými názvami. Princíp je však stále rovnaký, dámske páperové bundy s hydrofóbnou výplňou nestrácajú svoje vlastnosti, keď prídu do kontaktu s vlhkosťou. Ak zmoknú, páperová bunda bude rýchlejšie schnúť. Ak si teda chcete vybrať nekompromisný model, hydrofóbna páperová výplň bude vynikajúcou voľbou.

Široký výber strihov a použitých technológií

V obchode 8a.sk nájdete širokú ponuku páperových búnd. Nie každý však bude naplnený prírodným páperím. Ako sme už spomenuli, bunda môže mať aj vegánsky variant zo syntetických materiálov. Takáto výplň bude o niečo ťažšia a bunda sa počas prepravy nezbalí do takej malej veľkosti ako klasická dámska páperová bunda. Aké sú výhody modelov so syntetickou výplňou? Po prvé, nižšia cena a jednoduchosť čistenia, proces prania takejto bundy je menej komplikovaný a rýchlejší. V ponuke nášho obchodu tak nájdete dámske páperové bundy, modely so syntetickou výplňou, ako aj teplé dámske páperové bundy, ktoré budú ideálne do sírnych mrazov.