top

Páperové spacie vaky

Spacie vaky z páperia patria medzi najľahšie a zároveň najteplejšie typy spacích vakov. Prírodné husacie alebo kačacie páperie je veľmi ľahký materiál s výnimočnými izolačnými vlastnosťami a výbornou kompresiou. Značkový páperový spací vak nezaberie veľa miesta v batohu a poskytne pohodlné podmienky na spanie v teréne.
View as Grid List

208 Produkty

na stránku
 1. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Parsec 20F/-6C Long - larch

  Zoznam prianí

 2. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Questar 20F/-6C - balsam

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Parsec 32F/0C Long - larch

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Parsec 32F/0C Long - larch

  Zoznam prianí

 5. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Questar 20F/-6C - balsam

  Zoznam prianí

 6. -10%
  Páperový spacák Therm a Rest Questar 20F/-6C - balsam

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 400 (205 cm)

  Zoznam prianí

 8. -7%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (165 cm) - navy

  Zoznam prianí

 9. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (205 cm)

  Zoznam prianí

 10. -10%
  Páperový spacák Pajak Radical 8Z (205 cm)

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Páperový spacák Pajak Radical 12Z (180 cm)

  Zoznam prianí

 12. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (165 cm) - navy

  Zoznam prianí

 13. -9%
  Páperový spacák Pajak Radical 8Z (180 cm)

  Zoznam prianí

 14. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 550 (180 cm)

  Zoznam prianí

 15. -7%
  Páperový spacák Pajak Core 400 (165 cm) - navy

  Zoznam prianí

 16. -5%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (180 cm) - navy

  Zoznam prianí

 17. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 400 (180 cm)

  Zoznam prianí

 18. -10%
  Páperový spacák Pajak Core 950 (205 cm) - navy

  Zoznam prianí

View as Grid List

208 Produkty

na stránku
Vymazať

Rôzne modely páperových spacích vakov pre každé ročné obdobie

Výrobcovia impregnáciou páperia znížili jeho citlivosť na vlhkosť, vďaka čomu sa dá spací vak z páperia používať v širšom rozsahu poveternostných podmienok. Spacie vaky z páperia sa vyrábajú v širokej škále verzií, ktoré sú prispôsobené extrémne rôznym teplotám. Často sa vyskytujú ultraľahké letné spacie vaky, ktoré zaberajú minimum miesta v turistickom batohu a vážia veľmi málo. Takéto modely najčastejšie vyhľadávajú skúsení turisti - trekári, cyklisti a horolezci. Druhým extrémom sú veľmi dobre izolované zimné páperové spacie vaky - ide najčastejšie o expedičné modely, ktoré sa používajú počas extrémne nízkych teplôt. Veľmi veľké množstvo izolácie znamená, že tieto modely ponúkajú pohodlný spánok aj v sírnom chlade najvyšších vrcholov sveta. Každý páperový spací vak sa vyznačuje viacerými charakteristickými vlastnosťami. Spoľahlivé zipsy YKK, tepelná klapka, ergonomická kapucňa a priložený kompresný vak sú len niektoré z nich.

Každý páperový spací vak sa vyznačuje viacerými charakteristickými vlastnosťami.

Je potrebné vedieť, že rôzne modely sa môžu líšiť typom použitého páperia a jeho odolnosťou. V turistických modeloch sa často používa kačacie páperie, ktoré sa dobre osvedčuje vo väčšine podmienok. Zateplené páperové spacie vaky pripravené na použitie v náročných horských podmienkach sú zvyčajne plnené husím páperím najvyššej kvality. Takýto páperový spací vak ponúka ešte nižšiu hmotnosť a vynikajúce tepelné vlastnosti. Samotné páperie sa môže líšiť svojou pružnosťou, t. j. schopnosťou zväčšiť svoj objem po vybratí z kompresného vaku. Čím je vyššia, tým ľahší môže byť spací vak bez straty izolačných vlastností. Zvyčajne sa jeho hodnota pohybuje medzi 600-900 cuin.

Aký spací vak na zimu?

Spacie vaky z páperia sú najlepšou voľbou do zimných podmienok. Vďaka fenomenálnym vlastnostiam prírodného izolačného materiálu ponúkajú vynikajúce izolačné vlastnosti a zároveň zostávajú veľmi ľahké a čo najkompaktnejšie pri balení. Pri výbere páperového spacieho vaku na zimu by sme mali venovať osobitnú pozornosť teplotám, pri ktorých poskytne pohodlný spánok. Medzi púzdrové spacie vaky Marmot, The North Face, Deuter a ďalších známych značiek nájdete modely, ktoré sa dobre osvedčia pri teplotách tesne pod bodom mrazu, aj tie, ktoré sa dobre osvedčia na vysokohorských expedíciách v tých najväčších mrazoch.

Ako prať páperový spací vak

Spacie vaky z páperia si vyžadujú osobitnú pozornosť pri praní a sušení. V závislosti od modelu je povolené pranie v ruke alebo v práčke. Je veľmi dôležité, aby sa spacie vaky nekrútili, aby sa izolácia nezhroutila do guličiek. Na pranie spacích vakov plnených páperím sa odporúča používať špeciálne prípravky. Mimoriadne dôležitou fázou je aj sušenie páperového spacieho vaku Najlepšie je vysušiť ju v sušičke. Ak sušíme páperový spací vak prírodnými metódami, musíme byť veľmi opatrní, aby sa páperie nezhŕňalo. Oplatí sa pozrieť si podrobný návod na pranie spacieho vaku.

Aký spací vak si vybrať - páperový alebo syntetický?

Syntetický spací vak je ideálny na turistiku, všade tam, kde prevládajú vlhké podmienky. Vďaka vysokej odolnosti syntetickej izolácie voči vlhkosti si dlho zachováva svoje izolačné vlastnosti. Ak je pre nás prioritou nízka hmotnosť spacieho vaku a čo najmenšie rozmery po zbalení, mali by sme sa rozhodnúť pre spací vak Prírodná výplň sa dá veľmi stlačiť a aj malé množstvo páperia zaručuje skvelé tepelné vlastnosti. Preto sa prírodné páperie používa na výplň spacích vakov pre extrémne nízke teploty. Všetky rozdiely nájdete v článku Púchový alebo syntetický spací vak?

Spacie vaky renomovaných značiek - iba v predajni 8a.sk

V našej ponuke máme mnoho typov páperových spacích vakov, ktoré sa dokonale hodia na svoju úlohu. Zimné a letné spacie vaky, turistické a expedičné modely, vyrobené z prírodného alebo impregnovaného páperia - každý model má jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým optimálne funguje v náročných podmienkach. Popredné značky, ktoré sú zastúpené v našom obchode a ktoré sa zaoberajú návrhom a výrobou páperových spacích vakov, ako sú Robens, Malachowski, Pajak, Marmot, The North Face a mnohé ďalšie, sú zárukou najvyššej kvality výrobkov. Všetky zabezpečia vysoký komfort spánku v horských podmienkach. Stačí ich skombinovať s vhodnými podložkami alebo matracmi a zabezpečíte si pohodlný odpočinok po náročnom dni. Kvalitný páperový spací vak bude ideálny na extrémne expedície aj turistiku.