top

Ponožky trekingové pánske

Pánske trekingové ponožky sú vynikajúcou voľbou na dlhšie trasy. Vysoká odolnosť, vynikajúci odvod vlhkosti a primeraný tepelný výkon zaistia vašim nohám maximálne pohodlie. Sortiment zahŕňa ponožky na letnú a zimnú turistiku za každého počasia.
View as Grid List

42 Produkty

 1. -15%
  Trekové ponožky Stance Alpinist - teal

  Zoznam prianí

 2. -16%
  Trekové ponožky Stance Off Trail - darkolive

  Zoznam prianí

 3. -9%
  Ponožky pánske Icebreaker Snow Liner OTC - black

  Zoznam prianí

 4. -25%
  Ponožky Teko Merino Boot Crew Height - black

  Zoznam prianí

 5. -25%
  Ponožky Teko Merino Boot Crew Height - green

  Zoznam prianí

 6. -7%
  Merino ponožky Ortovox Alpine Mid Socks - black raven

  Zoznam prianí

 7. -24%
  Ponožky X-Socks Trek X CTN - forest green/midnight blue

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

42 Produkty

Vymazať

Panské trekingové ponožky

Pre každého milovníka trekingu a dlhých túr sú najdôležitejšou súčasťou oblečenia. Ponožky do trekingových topánok by mali byť vhodne zvolené, aby zaručovali pohodlie počas mnohých kilometrov chôdze, chránili pred otlakmi, prehriatím chodidla, ako aj pred zamrznutím. Pánske trekingové ponožky navrhnuté najznámejšími značkami sú pokročilé konštrukcie, v ktorých nezáleží len na použitých vláknach, ale aj na spôsobe ich kombinácie. Letné aj zimné trekingové ponožky sa výrazne líšia. Budú sa vyznačovať nielen rôznymi hrúbkami a výškami, ale aj rôznymi materiálmi, ktoré budú v prvom prípade navrhnuté tak, aby zabezpečovali čo najefektívnejšie vetranie a v druhom tak, aby zaručovali čo najlepšie izolačné vlastnosti.

Najlepšie pánske trekingové ponožky na leto a zimu sú nevyhnutnosťou na každú expedíciu

Aby trekingové topánky dobre plnili svoju funkciu, je potrebné vybrať správne ponožky, ktoré doplnia súpravu, ktorá sa bude vyznačovať primeranou priedušnosťou a odolnosťou. V závislosti od použitých vlákien majú jednotlivé modely rôzne vlastnosti. Často používaný nylon je známy svojou vysokou odolnosťou, ktorá sa prejavuje vo veľmi dlhej životnosti ponožiek. Veľmi obľúbená je vlna, ktorá má vynikajúce izolačné vlastnosti. To je ideálne nielen na zimné obdobie. Osobitným prípadom sú pánske trekingové ponožky z merina, ktoré sa v závislosti od ich hrúbky dajú používať po celý rok. Vynikajúco fungujú pri nízkych aj miernych teplotách. Okrem toho prirodzené vlastnosti vlny znamenajú, že ponožky pomalšie preberajú pachy. Na najteplejšie dni v roku sú ideálne pánske trekingové ponožky Coolmax®. Toto syntetické vlákno dokonale odvádza vlhkosť na vonkajšiu stranu ponožky, čím udržiava príjemné podmienky pre chodidlo aj pri vyšších teplotách.

Značkové ponožky do trekingových topánok si môžete kúpiť v obchode 8a.sk

Spoliehame sa na osvedčených výrobcov trekingových ponožiek. Preto v našej ponuke nájdete značky ako Bridgedale, Smartwool, Icebreaker a X-Socks. Nech sú podmienky v horách akékoľvek, u nás nájdete ten správny model pre vašu trekingovú a horskú obuv. Nízke trekingové ponožky na leto sú skvelé do ľahšej obuvi, zatiaľ čo vysoké, hrubé modely pod kolená sú trekingové ponožky na zimu, na najvyššie vrcholy.