top

Topánky na bežecké lyžovanie

Topánky na bežecké lyžovanie sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého nadšenca bežeckého lyžovania. Poprední výrobcovia ponúkajú širokú škálu obuvi klasického a skate štýlu. V ponuke sú dámske a pánske topánky na bežecké lyžovanie pre začiatočníkov a pokročilých.
View as Grid List

5 Produkty

 1. -24%
  Topánky na bežky Fischer XC Pro - black
  Topánky na bežky Fischer XC Pro - black
  vrátane DPH 69,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 91,99 € -24%
  Cena odporúčaná výrobcom 91,99 € -24%

  Zoznam prianí

 2. -28%
  Topánky na bežky Fischer XC Touring - black
  Topánky na bežky Fischer XC Touring - black
  vrátane DPH 72,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 84,99 € -14%
  Cena odporúčaná výrobcom 100,99 € -28%

  Zoznam prianí

 3. -21%
  Topánky na bežky Alpina T10 - black/green
  Topánky na bežky Alpina T10 - black/green
  vrátane DPH 80,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 81,99 € -1%
  Cena odporúčaná výrobcom 101,99 € -21%

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS - black/red
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS - black/red
  vrátane DPH 73,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 75,99 € -3%
  Cena odporúčaná výrobcom 91,99 € -20%

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  vrátane DPH 63,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 64,49 € -1%
  Cena odporúčaná výrobcom 85,99 € -26%

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

5 Produkty

Vymazať

Obuv na bežecké lyžovanie

Topánky na bežecké lyžovanie sú špecializované topánky, ktoré umožňujú pripnutie do viazania na bežecké lyžovanie. Dnes vyrábané topánky na bežecké lyžovanie sú veľmi pohodlné modely vyrobené špeciálne do zimných podmienok. Sortiment popredných výrobcov zahŕňa špičkové modely pre pretekárov, modely pre amatérskych pretekárov, ako aj obuv na rekreačné použitie. Topánky na bežecké lyžovanie sa rozlišujú predovšetkým podľa toho, pre aký štýl sú určené. Topánky klasického štýlu sú najjemnejšie topánky. Súťažné modely majú pomerne nízku hornú časť, turistické modely môžu byť o niečo vyššie, aby lepšie chránili nohy pred snehom. Tento typ obuvi je veľmi obľúbený u ľudí, ktorí začínajú s bežeckým lyžovaním. Na druhej strane, obuv v štýle skate musí poskytovať oveľa lepšiu oporu v oblasti členku. Preto má zosilnený skelet, ale aj oveľa tuhšiu podrážku. Vďaka tomu je odraz s korčuliarskym krokom istejší a silnejší. V ponuke mnohých výrobcov je aj tretí typ batožiny - kombinovaná. Ide o modely so strednou tuhosťou podrážky s výstužou, ktoré možno použiť na korčuľovanie aj klasický krok. Ide však o najmenej obľúbený typ obuvi na bežecké lyžovanie.

Prvé topánky na bežecké lyžovanie

Ak hľadáte svoje prvé topánky na bežecké lyžovanie, pravdepodobne potrebujete topánky klasického štýlu. Hneď na začiatku je potrebné vedieť, že topánky musia byť kompatibilné s viazaním. Existuje totiž niekoľko systémov na upevnenie topánok na bežecké lyže. V súčasnosti sú najobľúbenejšie systémy NNN a Prolink, ale k dispozícii je mnoho modelov topánok a lyží s viazaním, ako napríklad SNS Profil, SNS Pilot alebo ešte starší NN75. Preto je dôležité, aby topánky na bežecké lyžovanie, ktoré si kúpime, boli kompatibilné s viazaním, ktoré máme. Je tiež potrebné vedieť, že existuje veľký rozdiel v konštrukcii základných topánok na bežecké lyžovanie a modelov vyrobených pre profesionálnych športovcov. Súťažná obuv je tenšia a zvyčajne nepotrebuje žiadnu dodatočnú izoláciu. Sú skvelé na preteky, ale nie nevyhnutne na celodenné výlety. Ak používate bežecké lyže na rekreáciu alebo turistiku, oveľa lepšie sú stredne ťažké modely od najlepších výrobcov, ktoré vďaka dodatočnej izolácii poskytujú tepelný komfort po celý deň.

Topánky na bežecké lyžovanie si môžete kúpiť v obchode 8a.sk

V našej ponuke nájdete topánky na bežecké lyžovanie od renomovaných značiek, ktoré zaručujú pohodlné používanie a vysokú spoľahlivosť na tratiach. Medzi dostupnými modelmi sú aj topánky na bežecké lyžovanie pre začiatočníkov. Ide o modely klasického štýlu, ktoré sú ideálne na prvý lyžiarsky výcvik aj na neskoršie rekreačné túry. Dobre izolované, mäkké topánky na bežecké lyžovanie sú ideálne na chladné dni. Poskytujú dobrú kontrolu nad lyžami a zároveň účinnú ochranu pred chladom a snehom. Pozrite si pohodlné pánske a dámske topánky na bežecké lyžovanie od spoločnosti Alpina a ďalších renomovaných značiek.