top

The North Face VECTIV

The North Face VECTIV™ je bežecká a turistická obuv s inovatívnym dizajnom. Vystužená stielka, medzipodrážka v tvare rockera a trakčná podrážka sa spájajú, aby boli horské chodníky ešte rýchlejšie a efektívnejšie!
View as Grid List

192 Produkty

na stránku
View as Grid List

192 Produkty

Vymazať

The North Face VECTIV™ je výnimočná obuv na horský beh

Inovatívna technológia VECTIV™ predstavuje úplne nový prístup k horskej obuvi. Bola vyvinutá s ohľadom na horských bežcov a umožňuje im prekonávať náročné trasy ešte rýchlejšie. Obuv totiž ponúka účinnejší prenos energie, čo prináša extra pocit zrýchlenia pri behu. Okrem toho poskytuje účinné odpruženie pri každom kroku, ako aj vysokú úroveň stability obuvi v horskom teréne. Technológia The North Face VECTIV™, testovaná najlepšími svetovými bežcami, úplne mení trh s outdoorovou obuvou. Vyvinutý s ohľadom na vás, umožňuje vám efektívnejšie a bezpečnejšie zdolávať trasy a prináša viac zábavy pri všetkých vašich horských aktivitách. Či už sa vydáte na nenáročnú túru, alebo sa budete snažiť prekonať traťový rekord v horskom behu, technológia The North Face VECTIV™ vám pomôže dosiahnuť váš cieľ a spokojnosť.

Inšpirované značkou The North Face

Americká značka je už mnoho rokov synonymom osvedčeného oblečenia a vybavenia určeného na použitie v horských podmienkach. Sortiment zahŕňa špecializované modely na horolezectvo na najvyšších vrcholoch sveta, lyžiarske oblečenie a bežecké lyžovanie, ako aj produkty zamerané skôr na rekreačné outdoorové aktivity a dokonca aj lifestylové modely na každodenné použitie. Obuv s technológiou VECTIV™ predstavuje úplne nový prvok v kategórii trailovej obuvi. Odborníci zo spoločnosti North Face zhromaždili najskúsenejších dizajnérov a športovcov a rozhodli sa začať úplne od nuly. Cieľom bolo priniesť na trh riešenia, vďaka ktorým by sa značka TNF stala jedným z lídrov v oblasti horskej a outdoorovej obuvi a určovala nové trendy.

Čo je technológia VECTIV™?

Inovácia The North Face VECTIV™ sa skladá z troch základných prvkov, ktoré optimálne spolupracujú. Špeciálna vystužená stielka, medzipodrážka a podrážka poskytujú výnimočný výkon pri behu a rýchlom pohybe na horských chodníkoch.

VECTIV™ 3D vložka

Prvou súčasťou celého systému je špeciálna 3D stielka VECTIV™, ktorá sa umiestňuje tesne pod chodidlo a klasickú stielku topánky. Na jednej strane mierne spevňuje konštrukciu, na druhej strane zabezpečuje, aby mala vždy správny tvar. Zakrivené okraje stielky zabraňujú nekontrolovateľnému pohybu nohy v topánke a výrazne tak zvyšujú stabilitu každého kroku. To je dôležité najmä pri rýchlej turistike. Hoci sa podobné riešenia používali v bežeckej obuvi už skôr, topánky The North Face VECTIV™ sú prvými modelmi, ktoré majú špeciálnu stielku tak blízko chodidla, a nie ukrytú hlboko v medzipodrážke. To si vyžiadalo úplnú zmenu myslenia o bežeckej obuvi. Toto riešenie sa ukázalo ako revolučný nápad, ktorý sa dokonale osvedčil pri testovaní profesionálnymi bežcami. Trvalo takmer dva roky, kým sme dospeli k dokonalému tvaru.

Medzipodrážka VECTIV™ "Rocker Midsole"

Druhou súčasťou systému je medzipodrážka VECTIV™ "Rocker Midsole" z peny EVA. Použitím dvoch hustôt je možné zabezpečiť vysokú úroveň odpruženia a stability zároveň. Špeciálne zakrivený tvar celku pomáha chodidlu prirodzenejšie sa odvaľovať, čo má za následok menšie straty energie a účinnejšie tlmenie nárazov. Ako ukázal nezávislý výskum, technológia VECTIV™ spoločnosti The North Face tlmí nárazy do zeme v priemere o 10 % bez straty energie. Optimalizovaný tvar tiež podporuje plynulosť behu a pomáha vám robiť dlhšie kroky. Za zmienku stojí aj to, že medzipodrážka "Rocker Midsole" v kombinácii so stielkou 3D VECTIV™ si veľmi dlho zachováva svoj pôvodný tvar, čím zabezpečuje optimálne vlastnosti aj pri veľmi intenzívnom používaní obuvi.

SurfaceCTRL

Záverečnou súčasťou technológie The North Face VECTIV™ je podrážka. Je vyrobená zo špeciálnej gumovej zmesi, ktorá poskytuje veľmi vysokú priľnavosť. Väčšina modelov má všestranný terénny dezén, ktorý dobre funguje v rôznych terénoch. Vzor podrážky bol vytvarovaný podľa anatomického pohybu chodidla, takže poskytuje správnu podporu pri rýchlom zrýchľovaní aj pri spomaľovaní na náročných úsekoch behu. Podrážka SurfaceCTRL sa vyznačuje aj veľmi vysokou odolnosťou, takže je ideálna na náročné horské trasy.

Výborná technológia VECTIV™

Riešenie spoločnosti The North Face v skutočnosti nepredstavuje jednu konkrétnu konštrukciu, ale celú filozofiu navrhovania obuvi, ktorá umožňuje prispôsobiť jednotlivé prvky potrebám každého nositeľa. Inšpiráciou pre toto riešenie boli špeciálne modely obuvi vytvorené pre športovcov, ktoré zohľadňovali ich individuálne preferencie. Vďaka možnosti meniť vlastnosti jednotlivých komponentov celého systému, t. j. 3D stielky VECTIV™, medzipodrážky VECTIV™ "Rocker Midsole" a podrážky SurfaceCTRL, je možné navrhnúť obuv s nespočetným množstvom kombinácií jednotlivých vlastností. V prvej fáze sa táto komplexná technológia použila na vytvorenie rôznorodého sortimentu trailovej obuvi na horský beh, ako aj ľahkej turistickej obuvi na rýchle trasy. Vďaka možnosti použitia rôznych materiálov je možné získať obuv so zvýšeným tlmením, stabilitou alebo takú, ktorá vám umožní ešte rýchlejší pohyb.

Trailová obuv s technológiou VECTIV™

Pri vývoji tejto špičkovej technológie bola prioritou obuv na horský beh. Umožnili tiež komplexné testovanie rôznych kombinácií materiálov v náročných podmienkach. Vďaka rozsiahlemu zapojeniu popredných bežcov bolo vyvinutých niekoľko variantov technológie The North Face VECTIV™, ktoré sa okrem iného líšia materiálom použitým v 3D stielke VECTIV™.

S ohľadom na profesionálov bola vyvinutá obuv radu Flight VECTIV™. Vložky 3D VECTIV™, ktoré sa v nich používajú, sú vyrobené z uhlíkových vlákien alebo karbónu. Ide o jeden z najľahších materiálov, ktorý zabezpečuje minimálne straty energie. Vďaka nej je topánka neuveriteľne ľahká, dokonale si zachováva navrhnutý tvar a v kombinácii so zaoblenou medzipodrážkou umožňuje ešte rýchlejšie zdolávanie trás. Sú ideálnou voľbou pre pretekárov a tých, ktorí chcú prekonať ďalšie rekordy.

V obuvi VECTIV™ Infinite sú 3D stielky VECTIV™ vyrobené z materiálu Pebax. Ide o plastový materiál, ktorý sa vyznačuje o niečo vyššou pružnosťou ako uhlíkové vlákna. Bežecká obuv vybavená takýmito vložkami poskytuje veľkú návratnosť energie pri každom kroku.

Najpohodlnejšia obuv VECTIV™ Enduris je vybavená 3D stielkami VECTIV™ z TPU. Tieto modely sú skvelé na najdlhšie vzdialenosti, ako aj na náročné tréningy. Sú to najpohodlnejšie trailové bežecké topánky využívajúce inovatívne technológie spoločnosti The North Face.

Konštrukcia The North Face VECTIV™ v turistickej obuvi

Aj keď bola táto technológia vyvinutá predovšetkým pre bežeckú obuv, je ideálna aj pre ľahkú turistickú a outdoorovú obuv. Všetky jeho výhody, ako je dynamickejší krok, vysoká stabilita alebo účinné tlmenie, sú tak dostupné aj pre tých, ktorí sa pohybujú po chodníkoch a cestách s ľahkým batohom. Outdoorová obuv VECTIV™ dokonale zapadá do filozofie "rýchlej turistiky". Rýchly pohyb po turistických chodníkoch, ktorý nemusí nutne zahŕňať beh, je mimoriadne obľúbený medzi aktívnymi ľuďmi, ktorí hľadajú alternatívu ku klasickej turistike s ťažkou batožinou. Sortiment zahŕňa veľmi ľahké poltopánky aj stredné modely s hornou výškou ¾. Tie prvé sú vynikajúcou voľbou na letné trasy, keď je prioritou maximálne vetranie. Konštrukcia topánok umožňuje ich pohodlné používanie aj pri každodenných činnostiach. Na druhej strane, vyššie topánky s technológiou The North Face VECTIV™ poskytujú dodatočnú oporu členku pri pohybe s o niečo väčším batohom.