top

Tendon

Tendon je značka z Českej republiky, ktorú vlastní populárna spoločnosť Lanex. Vyrába vysokokvalitné laná, ktoré používajú výškoví pracovníci, speleológovia a najznámejší horolezci.
View as Grid List

15 Produkty

 1. Statické lano Tendon Static 10,5 mm - blk

  Zoznam prianí

 2. Repka Tendon Reep 8 mm - assorted

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Repka Tendon Reep 7 mm - assorted
  Repka Tendon Reep 7 mm - assorted
  vrátane DPH 2,69 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 2,99 € (-10%)
  Cena odporúčaná výrobcom 2,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

 4. -10%
  Repka Tendon Reep 5 mm - assorted
  Repka Tendon Reep 5 mm - assorted
  vrátane DPH 1,79 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 1,99 € (-10%)
  Cena odporúčaná výrobcom 1,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

 5. -8%
  Horolezecké lano Tendon Master 9.4 mm 50 m - green/red
  Horolezecké lano Tendon Master 9.4 mm 50 m - green/red
  vrátane DPH 127,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 132,99 € (-3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 139,99 € (-8%)

  Zoznam prianí

 6. Statické lano Tendon Speleo 9 mm - white/orange

  Zoznam prianí

 7. -6%
  Statické lano Tendon Secure 11 mm - yellow/blue
  Statické lano Tendon Secure 11 mm - yellow/blue
  vrátane DPH 2,79 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 2,99 € (-6%)
  Cena odporúčaná výrobcom 2,99 € (-6%)

  Zoznam prianí

 8. Repka Tendon Paracord 3,5 mm - khaki

  Zoznam prianí

 9. Dutá slučka Tendon 23 mm - blue

  Zoznam prianí

 10. Polostatické lano Tendon Speleo 10 mm - white

  Zoznam prianí

 11. -10%
  Horolezecké lano Tendon Master 9.7 mm TeFIX 70m - turquoise
  Horolezecké lano Tendon Master 9.7 mm TeFIX 70m - turquoise
  vrátane DPH 182,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 204,99 € (-10%)
  Cena odporúčaná výrobcom 204,99 € (-10%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

15 Produkty

Vymazať

Tendon - produkty vytvorené s vášňou pre lezcov

Česká značka je na poľskom trhu už dobre známa. Je výrobcom predovšetkým vysokokvalitných horolezeckých lán a istení, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého horolezca. Popularitu značky Tendon určite výrazne ovplyvnili hodnoty, ktorými sa riadi pri vytváraní nových produktov. Výrobca propaguje horské aktivity a lezenie nielen ako šport, ale aj ako filozofiu a životný štýl. Je to tiež príležitosť spoznať vlastné schopnosti a preskúmať neskrotné sily prírody. V rámci svojho poslania značka neustále hľadá nové a ešte lepšie riešenia. Neustále zvyšovanie spoľahlivosti zariadení, ich odolnosti a robustnosti je trvalou črtou spoločnosti. Okrem toho si značka Tendon zakladá na komplexnom prístupe k navrhovaniu a testovaniu nových riešení. Jej špecialisti sa neuzatvárajú do laboratórií a pri uvádzaní nových modelov nie sú rozhodujúce len testy odolnosti. Rovnako dôležitá je pre nich ergonómia používania v reálnych situáciách - či už ide o horolezectvo, prácu vo výškach alebo horskú záchrannú službu.

Značka Tendon sa vo svojej činnosti riadi niekoľkými jednoduchými zásadami. Na prvom mieste je bezpečnosť a pohodlie používateľa. Bez týchto dvoch vlastností nie je možné vytvoriť špičkové lezecké vybavenie. Po druhé, načúva hlasu všetkých milovníkov hôr a snaží sa svojimi produktmi uspokojiť všetky ich potreby. Po tretie, spoločnosť Tendon sa spolieha na interný vývoj technológií a výrobných procesov s cieľom dosiahnuť najvyššiu kvalitu inovatívnych výrobkov. Po štvrté, značka prikladá veľký význam dokonalému servisu pre každého zákazníka. Po piate, výrobca sa zameriava na ekológiu. Nejde však len o slogan, ale o skutočné opatrenia, ktorých cieľom je znížiť vplyv výrobného procesu aj prepravy výrobkov ku konečnému užívateľovi na životné prostredie.

Plná ponuka šliach v obchode 8a.sk - dynamické laná a opakovače

Český výrobca ponúka širokú škálu modelov na rôzne aktivity. Veľmi obľúbené sú dynamické horolezecké laná, ktoré sa používajú vo vysokých horách aj v skalách. Predávajú sa v rôznych dĺžkach - 30 m, 50 m, 60 m, 70 m - a sú ideálne pre širokú škálu aplikácií, či už ide o istenie na ľadovci, horolezectvo alebo skalné lezenie. Široká škála možností pomaly vyberá najvhodnejšiu kombináciu parametrov pre každého lezca. Šľachové laná sa líšia priemerom, počtom pádov, hraničnou silou nárazu, dynamickým predĺžením a niekoľkými ďalšími parametrami. Výsledkom je, že sa pohybujú od lán, ktoré sú vhodnejšie pre začiatočníkov v lezení, až po ľahké modely pre profesionálov. V závislosti od potrieb sú k dispozícii verzie bez impregnácie aj s úplnou impregnáciou. Vďaka impregnácii je lano ešte lepšie chránené proti rýchlemu nasiaknutiu a odolnejšie voči ľahkému znečisteniu. Je ideálny na horolezectvo a tiež na výlety do skál.

Súbor značky Tendon by samozrejme nemohol byť kompletný bez odrážadiel - malého, ale veľmi užitočného vybavenia pre každého lezca. Repráky sa predávajú v mnohých verziách, majú nekonečné množstvo možností použitia a sú ideálne pre svoju podpornú úlohu. Sú nevyhnutným doplnkom vašej horolezeckej výbavy, ktorý vám umožní zotaviť sa z mnohých núdzových situácií. Rôzne priemery a sily určite umožnia každému lezcovi nájsť optimálny model, či už ide o športového lezca v skalách, nadšenca pre lanové lezenie alebo speleológa.

Šliapacie statické laná na prácu vo výškach a v jaskyniach

Ľudia pracujúci vo výškach hľadajú spoľahlivé a odolné laná, ktoré poskytujú vysokú úroveň pohodlia a vydržia prácu za prácou. Práve to sú statické laná Tendon, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť. V našom obchode sú k dispozícii laná na horolezecké práce od českého výrobcu na bubnoch aj v konkrétnych dĺžkach, aby si každá firma mohla nájsť tú správnu možnosť pre svoje potreby. Veľmi obľúbené sú modely so zosilneným opletom, ktorý lepšie odoláva teplotám vznikajúcim pri zostupe po lane. Statické šnúrové laná sú veľmi obľúbené aj u speleológov pri prieskume jaskýň. Sortiment lán dokonale dopĺňajú tašky a batohy na laná, ktoré umožňujú pohodlnú prepravu výstroja a dobre ho chránia pred ľahkým poškodením. V obchode 8a.sk nájdete kompletný výber produktov Tendon, ktoré vám poskytnú všetko, čo potrebujete na lezenie.