top

Pršiplášte

Plášte do dažďa a pončá poskytujú účinnú ochranu pred zrážkami. Horská pláštenka s kapucňou je skvelou voľbou na turistiku po turistických chodníkoch. V našej ponuke nájdete pánske a dámske pláštenky do dažďa od najlepších značiek.
View as Grid List

16 Produkty

na stránku
View as Grid List

16 Produkty

Vymazať

Plášte proti dažďu

Pončo alebo pláštenka do dažďa je najjednoduchší spôsob ochrany pred zrážkami. Je to skvelá alternatíva ku klasickým plášťom do dažďa, ktoré ochránia vaše ostatné oblečenie aj batoh pred rýchlym premočením. Pončá proti dažďu sa najlepšie hodia na chôdzu, poskytujú veľkú voľnosť pohybu a účinne nás chránia pred dažďom. Pončá do dažďa sa veľmi ľahko obliekajú, takže sa môžete rýchlo ochrániť pred zrážkami bez toho, aby ste sa museli obťažovať prezliekaním bundy.

Dámske a pánske plášte do dažďa sú zvyčajne vyrobené z veľmi tenkých materiálov, takže pri balení zaberajú veľmi málo miesta. Väčšina modelov sa dodáva s integrovaným puzdrom, do ktorého sa zmestí celý prístroj na prepravu. Takto zbalené pončo sa ľahko zmestí do zákutia turistického batohu Ak cestujete v neistom počasí, ešte lepšie je vonkajšie vrecko, z ktorého môžete pončo v prípade náhleho dažďa rýchlo vybrať. Materiály použité v pončách zabezpečujú správnu úroveň nepremokavosti. Používajú sa ultraľahké silikónové materiály aj membrány podobné tým, ktoré sa používajú v bundách do dažďa. Všetky pláštenky do dažďa majú podlepené švy, aby sa voda nedostala cez švy. Každé dešťové pončo je vybavené aj kapucňou. Najčastejšie má nastaviteľný lem so šnúrkou, aby sa nezošmykol, keď vietor trochu silnejšie zafúka. pláštenka s kapucňou je vynikajúcou ochranou aj pred silným dažďom.

Ktorá pláštenka do dažďa do hôr by bola najlepšia?

Pri výbere zariadenia na použitie na turistických chodníkoch je potrebné mať na pamäti, že sa bude najčastejšie používať v pomerne náročných podmienkach. Úzke priechody medzi skalami alebo predieranie sa cez zarastený chodník v lese sú bežné situácie, ktoré by malo vybavenie a oblečenie bez problémov zvládnuť. Preto je dôležité, aby trekingové pláštenky boli vyrobené z pevného materiálu. Najčastejšie sa používajú odolné polyesterové alebo nylonové tkaniny. Mnohé z nich majú špeciálnu väzbu z ripstopových vlákien, ktorá zabraňuje ľahkému roztrhnutiu alebo odreniu. To všetko samozrejme pri zachovaní nízkej hmotnosti. Ak sa vydávate na túru s batohom, mali by ste to zohľadniť aj pri výbere ponča do dažďa. K dispozícii sú špeciálne modely s panelom na zadnej strane, ktorý poskytuje dostatočný priestor pre batoh. Pred dažďom tak ochránite nielen svoje oblečenie, ale aj celú batožinu.

Pri chôdzi na turistickom chodníku je tiež mimoriadne dôležité, aby pláštenky do dažďa správne sedeli. Nesmie ich odfúknuť vietor a nesmú prekážať pri chôdzi v náročnejšom teréne. Preto sú mnohé modely vybavené lisovacími čapmi alebo prackami, ktoré umožňujú riadne spojenie celého zariadenia. Dobre navrhnuté dámske a pánske pončá do dažďa poskytujú vysoký stupeň voľnosti pohybu bez toho, aby boli príliš voľné. Posledným prvkom, ktorému by ste mali venovať pozornosť pri výbere pláštenky do dažďa do hôr, je to, či je vybavená vreckom. Toto vrecko so zipsom, ktoré sa najčastejšie nachádza na hrudi, je funkčným úložným priestorom na drobnosti, ktoré potrebujete mať po ruke. Okrem toho zvyčajne slúži aj ako integrované vrecko, do ktorého sa dá celý plášť uložiť na prepravu.

Pončá a pláštenky do dažďa si môžete kúpiť online na 8a.sk

Dobré plášte do dažďa na turistiku sú vyrobené z kvalitných materiálov. Nie sú ako jednorazové fóliové plášte, ktoré sú náchylné na poškodenie a neposkytujú pohodlie pri zvýšenej fyzickej námahe, napríklad pri rýchlejšej túre. Do našej ponuky sme zaradili len pánske a dámske pončá do dažďa od známych značiek, ktoré poskytujú pohodlie pri chôdzi v daždi. Ide o osvedčené modely, ktorým môžete dôverovať pri kratších aj dlhších túrach.