top

OAC

OAC je fínska značka, ktorá sa venuje navrhovaniu a výrobe zimného vybavenia. Hlavnou súčasťou jej sortimentu sú jedinečné lyže Skinbased™, ktoré kombinujú vlastnosti bežeckých lyží, backcountry lyží a snežníc. Sú skvelou voľbou na prekonávanie zasnežených chodníkov.
View as Grid List

6 Produkty

 1. -26%
  Backcountry lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Backcountry lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  vrátane DPH 263,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 226,79 € (+17%)
  Cena odporúčaná výrobcom 357,99 € (-26%)

  Zoznam prianí

 2. -23%
  Backcountry lyže OAC KAR 149 EA Binding 2.0
  Backcountry lyže OAC KAR 149 EA Binding 2.0
  vrátane DPH 411,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 365,99 € (+13%)
  Cena odporúčaná výrobcom 540,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 3. -22%
  Backcountry lyže OAC XCD GT 160 EA Binding 2.0
  Backcountry lyže OAC XCD GT 160 EA Binding 2.0
  vrátane DPH 433,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 379,99 € (+15%)
  Cena odporúčaná výrobcom 561,99 € (-22%)

  Zoznam prianí

 4. -26%
  Backcountry lyže OAC MIL 160 EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Backcountry lyže OAC MIL 160 EA Binding 2.0 & Heel Guide
  vrátane DPH 537,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 555,99 € (-3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 727,99 € (-26%)

  Zoznam prianí

 5. -23%
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v2
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v2
  vrátane DPH 395,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 349,19 € (+14%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 6. -23%
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v1
  Backcountry lyže OAC WAP 129 EA Binding 2.0 - print v1
  vrátane DPH 395,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 349,19 € (+14%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

6 Produkty

Vymazať

História značky OAC

Všetko sa začalo vo Fínsku, krajine neoddeliteľne spojenej so zimnými aktivitami. Práve tu sa spojili odborníci na kompozitné materiály s ľuďmi s rozsiahlymi znalosťami výroby lyží. Tak vznikol úplne nový typ lyží - Skinbased, ktoré umožňujú zimný prieskum zasnežených ciest a chodníkov. Tento príbeh sa odohral v roku 2010 v stajni, ktorá bola vtedy testovacím laboratóriom pre nové kompozitné materiály. Ľudia, ktorí stoja za OAC, chceli vytvoriť lyže, ktoré by umožnili bezstarostné objavovanie krásnej zimnej krajiny. Čoskoro boli vytvorené prvé prototypy, ktoré sa s nadšením testovali v teréne. Po mnohých výletoch na zasnežených tratiach sa zrodili lyže Skinbased™.

Od začiatku bolo základom celého projektu jednoduché používanie a vysoká miera všestrannosti, ktorú mali tieto lyže mať. Výsledkom je, že lyže boli navrhnuté tak, aby boli rovnako príjemné pre začínajúcich aj skúsených lyžiarov. Od začiatku sme sa zamerali aj na špičkovú kvalitu materiálov a dokonalé spracovanie každého detailu. Na základe bohatých skúseností sa podarilo všetky tieto funkcie obsiahnuť v jedinom produkte. Úplne nový prístup k lyžovaniu, vytvorený výlučne pre radosť zo zdolávania zasneženého terénu - lyže Skinbased. Dnes sa lyže OAC vyrábajú stále vo Fínsku. Každý výrobok hrdo nesie označenie Vyrobené vo Fínsku Táto banálne jednoduchá myšlienka si získava popularitu takmer na celom svete. Jej výrobky si dnes už môžete kúpiť nielen v Európe, ale aj v Japonsku či Severnej Amerike. Tento vynikajúci nápad oceňuje stále širší okruh milovníkov zimných športov a aktivít.

Aké sú vlastnosti lyží OAC Skinbased™?

Modely radu Skinbased™ sú lyže, ktoré boli úplne vynovené. Kombinujú vlastnosti snežníc, backcountry lyží alebo bežeckých lyží. Pamätáte si ešte na plastové lyže pre deti, ktoré sa pripájali k teplým zimným topánkam pomocou remienkov? Spomínate si, aké zábavné bolo lyžovať na takomto jednoduchom vybavení? Predstavte si, že by modely OAC Skinbased boli založené na rovnakej myšlienke, ale posunuté na úplne novú úroveň. Kombinuje najlepšie materiály, ktoré sú dnes k dispozícii, s jednoduchou konštrukciou a používaním. Výsledkom je ľahké a spoľahlivé zariadenie, ktoré možno používať hneď po vybalení z krabice. Nie je potrebné nasadzovať lyžiarske topánky, zahrievať ich, pripevňovať viazanie k lyžiam, voskovať skĺznice a vykonávať mnoho ďalších činností spojených s klasickým lyžovaním. Špeciálne viazanie používané v lyžiach Skinbased™ je založené na dvoch popruhoch. Celý systém je vybavený jedným jednoduchým závesom. Vďaka tejto jednoduchej konštrukcii sa do viazania zmestí väčšina snežníc, mäkkých turistických topánok alebo zimných topánok. Vďaka nastaveniu veľkosti si ich ľahko prispôsobíte svojej nohe.

Trekingové lyže Skinbased™ sú tiež relatívne krátke, ale veľmi široké, takže chôdza na nich alebo zjazd v hlbokom snehu sú veľmi dobre zvládnuteľné. Kľúčom k úspechu celkového dizajnu bolo aj umiestnenie tesnení pod ním. Nepokrývajú celú lyžu ako na skitouringových modeloch, ale sú trvalo umiestnené len v strednej časti sklzu. Vďaka tomu vám umožnia ľahký pohyb po zasnežených cestách, chodníkoch a tiež zdolávanie malých kopcov. Sú optimálnou voľbou na túry v hlbokom snehu, v ktorom by ste sa v bežných trekingových topánkach prepadli až po pás. Konštrukcia lyží OAC Skinbased™ znamená, že túru zvládne takmer každý, aj keď nikdy predtým nelyžoval. Samozrejme, riešenie je určené na použitie v ľahšom teréne, mierne kopcovitom alebo rovinatom. Na horské výzvy sú lyže stále lepšou voľbou.

Široký výber lyží OAC Skinbased™ nájdete online na 8a.sk

V našej ponuke nájdete rozmanité modely trekingových lyží OAC pre turistov. Medzi nimi sú dlhšie verzie, ktoré sa viac podobajú na univerzálne backcountry lyže. Niektoré sú dokonca vybavené oceľovými hranami. Krátke lyže Skinbased™ sa viac podobajú snežniciam, skvele zvládajú turistiku a kĺzanie po malých kopcoch. Sú ideálnou voľbou na začiatok lyžiarskeho dobrodružstva na snehu. Všetky modely sú vybavené krátkym tesnením v strednej zóne, ktoré zabraňuje ustupovaniu lyží pri miernych nájazdoch. Ide o skvelé riešenie, ktoré poskytuje primeranú priľnavosť v rôznych podmienkach.