top

Knihy a Albumy

Knihy a albumy, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, zaujmú milovníkov dobrej literatúry a horských výziev. Ponúkame svetoznáme klasické knihy o horách, ako aj najnovšie tituly.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Najlepšie knihy o horách sú pútavým čítaním pre každého

Významnou súčasťou ponuky nášho internetového kníhkupectva sú knihy s horskou tematikou. Medzi nimi sú jednoznačne najobľúbenejšie tituly opisujúce najznámejšie vysokohorské expedície. Tituly, ktorých hlavnými postavami sú Jerzy Kukuczka, Denis Urubko, Reinhold Messner, Simone Moro alebo Krzysztof Wielicki, nám aspoň z malej časti umožňujú spoznať realitu vysokých hôr a pocity sprevádzajúce zdolávanie najvyšších vrcholov sveta. Fascinujúce príbehy o boji človeka s prírodou sú pútavým čítaním, ktoré vám nedovolí odtrhnúť sa od knihy ani na chvíľu. Významnú časť titulov tvoria aj životopisy najznámejších horolezcov, ktorí sa zapísali do histórie svetového himalájizmu a horolezectva. Pre tých, ktorí túžia po komplexnejšej zbierke informácií, ponúkame aj horské encyklopédie, ktoré komplexne pokrývajú dobývanie hôr človekom v priebehu mnohých desaťročí.

Horskí sprievodcovia, horolezeckí a parašutistickí sprievodcovia

Všetkým, ktorí plánujú svoje ďalšie horské výpravy a expedície, budú horskí vodcovia neoceniteľným pomocníkom. V našej ponuke nájdete nielen technické údaje o konkrétnych trasách na vrchol, ale aj základné informácie o miestach, ktoré treba navštíviť. Horskí sprievodcovia sú stále najspoľahlivejším zdrojom informácií o odľahlých oblastiach sveta, vďaka čomu sa môžete na svoju cestu ešte lepšie pripraviť. Osobitnou kategóriou sú horolezecké príručky, ktoré predstavujú konkrétne lezecké oblasti. Zvyčajne sú bohato ilustrované, obsahujú topo jednotlivých skalných útvarov a podrobný opis lezeckých ciest. Horolezeckí sprievodcovia zabezpečujú, aby každý horolezec bez ohľadu na svoje schopnosti našiel tú správnu cestu. Sú nepostrádateľným doplnkom, ktorý vám popri lezeckom vybavení umožní venovať sa tejto jedinečnej vášni V zimnom období sú veľmi obľúbení parašutistickí sprievodcovia. Obsahujú vynikajúce nápady na výlety s padákom. Najčastejšie opisujú konkrétne horské pásma, vďaka čomu si môžete ľahko urobiť predstavu o topografii terénu a možných trasách do kopca aj z kopca na lyžiach

Najlepšie knihy a albumy o horách

V internetovom obchode 8a.sk ponúkame knihy o horách, horolezectve, parašutizme a horských sprievodcoch, horské encyklopédie, sprievodcovské knihy. Ponúkame aj vynikajúce horské albumy s úchvatnými fotografiami horskej krajiny. Sú ideálnym darčekom pre každého milovníka hôr. Nech už hľadáte akúkoľvek horskú literatúru, naše online kníhkupectvo vám určite ponúkne tie správne tituly.