GORE-TEX
-
Dámske nepremokavé nohavice BlackYak Amrit Pants - phantomvrátane DPH 279,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 279,99 €Cena odporúčaná výrobcom 528,99 € (-47%) -
Dámske lyžiarske nohavice Haglofs Elation GTX Pant - tarn blue solidvrátane DPH 243,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 243,99 €Cena odporúčaná výrobcom 338,99 € (-28%) -
Dámske nohavice adidas TERREX 3L GORE-TEX Snow Bib - wonder redvrátane DPH 343,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 343,99 €Cena odporúčaná výrobcom 478,99 € (-28%) -
Dámske nohavice adidas TERREX 3L GORE-TEX Snow Bib - legend inkvrátane DPH 333,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 333,99 €Cena odporúčaná výrobcom 478,99 € (-30%) -
Skialpinistické nohavice Dynafit Radical 2 GTX Pant - burgundyvrátane DPH 315,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 315,99 €Cena odporúčaná výrobcom 429,99 € (-26%) -
GORE-TEX nohavice Montura Vertigo GTX Pro Cover Pants - blackvrátane DPH 373,99 €355,29 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 357,19 €Cena odporúčaná výrobcom 518,99 € (-27%)EXTRA 5% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
GORE-TEX nohavice Mountain Equipment Tupilak Pant - blackvrátane DPH 549,99 €494,99 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 511,19 € (-3%)Cena odporúčaná výrobcom 624,99 € (-12%)EXTRA 10% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Trekingové nohavice La Sportiva Alpine Guide GTX Performance Pants - mountain r...vrátane DPH 439,99 €417,99 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 417,99 €EXTRA 5% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Dámske turistické nohavice La Sportiva Alpine Guide GTX Performance Pants - re...vrátane DPH 407,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 409,99 €Cena odporúčaná výrobcom 439,99 € (-7%) -
Dámske GORE TEX nohavice Patagonia PowSlayer Pants - barnacle bluevrátane DPH 569,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 579,99 € (-1%)Cena odporúčaná výrobcom 649,99 € (-12%) -
GORE-TEX nohavice Patagonia PowSlayer Pants - cascade greenvrátane DPH 567,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 579,99 € (-2%)Cena odporúčaná výrobcom 649,99 € (-12%) -
Trekingové nohavice Patagonia Pluma PRO Bibs - blackvrátane DPH 545,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 545,99 €Cena odporúčaná výrobcom 599,99 € (-9%) -
Dámske turistické nohavice Patagonia Pluma PRO Bibs - blackvrátane DPH 545,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 545,99 €Cena odporúčaná výrobcom 599,99 € (-9%) -
GORE-TEX nohavice Patagonia PowSlayer Pants - dried vanillavrátane DPH 567,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 579,99 € (-2%)Cena odporúčaná výrobcom 649,99 € (-12%) -
Dámske GORE TEX nohavice Mountain Equipment Tupilak Pant - black/blackvrátane DPH 587,99 €499,79 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 499,79 €Cena odporúčaná výrobcom 624,99 € (-5%)EXTRA 15% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Dámske GORE TEX nohavice Berghaus Hillwalker 2.0 Pant Af - black/blackvrátane DPH 182,99 €155,54 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 198,99 € (-21%)Cena odporúčaná výrobcom 198,99 € (-8%)EXTRA 15% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
GORE-TEX nohavice Berghaus Hillwalker 2.0 Pant Am - black/blackvrátane DPH 179,99 €152,99 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 196,99 € (-22%)Cena odporúčaná výrobcom 196,99 € (-8%)EXTRA 15% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Lyžiarske nohavice Peak Performance Vertical GORE-TEX Pro Bib Pants - solar bur...vrátane DPH 597,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 641,99 € (-6%)Cena odporúčaná výrobcom 734,99 € (-18%) -
Trekingové nohavice Fjallraven Bergtagen GTX Pro Trousers - blackvrátane DPH 597,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 567,62 € (+6%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-20%) -
Nepremokavé nohavice Fjallraven Bergtagen GTX Touring Trs - blackvrátane DPH 531,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 531,99 €Cena odporúčaná výrobcom 649,99 € (-18%) -
Trekingové nohavice Fjallraven Keb GTX Trousers - black/blackvrátane DPH 501,99 €476,89 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 476,89 €Cena odporúčaná výrobcom 549,99 € (-8%)EXTRA 5% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Dámske turistické nohavice Fjallraven Bergtagen GTX Pro Trousers - black/blackvrátane DPH 589,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 619,99 € (-4%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-21%) -
Dámske nepremokavé nohavice Fjallraven Bergtagen GTX Touring Trs - black/blackvrátane DPH 495,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 499,99 €Cena odporúčaná výrobcom 649,99 € (-23%) -
Trekingové nohavice Arcteryx Alpha SV Bib - blackvrátane DPH 657,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 669,99 € (-1%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-12%) -
Nepremokavé nohavice Arcteryx Rush Bib - foragevrátane DPH 635,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 673,49 € (-5%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-15%) -
Dámske turistické nohavice Arcteryx Rush Bib Pant - olive mossvrátane DPH 637,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 675,49 € (-5%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-14%) -
Dámske GORE TEX nohavice Arcteryx Rush Bib Pant - aster/blackvrátane DPH 631,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 667,99 € (-5%)Cena odporúčaná výrobcom 749,99 € (-15%) -
Dámske trekingové nohavice Montura Vertigo Allround Pants - blackvrátane DPH 165,99 €149,39 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 149,39 €Cena odporúčaná výrobcom 207,99 € (-20%)EXTRA 10% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Trekingové nohavice Montura Vertigo Allround Pants - black/sunny limevrátane DPH 196,99 €177,29 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 179,99 € (-1%)Cena odporúčaná výrobcom 207,99 € (-5%)EXTRA 10% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY -
Dámske turistické nohavice Arcteryx Beta Pant Regular - blackvrátane DPH 273,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 273,99 €Cena odporúčaná výrobcom 299,99 € (-8%) -
Dámske GORE TEX nohavice Arcteryx Beta AR Pant - blkvrátane DPH 395,49 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 395,99 €Cena odporúčaná výrobcom 499,99 € (-20%) -
Lyžiarske nohavice Haglofs Vassi GTX Pant - olive greenvrátane DPH 371,99 €Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 383,99 € (-3%)Cena odporúčaná výrobcom 517,99 € (-28%) -
GORE-TEX nohavice Montura Line Pants - quiet greyvrátane DPH 443,99 €421,79 € cena s kódomNajnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 421,79 €Cena odporúčaná výrobcom 574,99 € (-22%)EXTRA 5% ZĽAVA S KÓDOM HOLIDAY
GORE-TEX® je zárukou nepremokavosti
Membrána GTX sa používa všade tam, kde sa vyžaduje úplná ochrana pred poveternostnými vplyvmi. Oblečenie a obuv s touto membránou sú ideálne v lejaku, snehovej búrke alebo nárazovom vetre. Membrána vytvára neprekonateľnú bariéru proti kvapkám vody a snehovým vločkám a dokonale chráni používateľa. Membrána GORE-TEX® je navrhnutá na širokú škálu aktivít. Preto sa používa v turistickej obuvi a oblečení, pri športe, horolezectve a ďalších činnostiach. Všade tam, kde je potrebná ochrana proti vode a vetru, poskytne membrána vynikajúcu ochranu a spoľahlivú vonkajšiu vrstvu technického oblečenia.
Konštrukcia GORE-TEX®
Membrána GORE-TEX® je extrémne tenká vrstva, zvyčajne umiestnená medzi vonkajším materiálom a podšívkou. Z tohto dôvodu ho nositeľ najčastejšie nevidí, no jeho vlastnosti nemožno podceňovať. Extrémne tenká vrstva sa vytvára tajne chráneným procesom naťahovania PTFE (polytetrafluóretylénu). Vzniká tak materiál s tisíckami mikroskopických pórov, ktoré majú takú veľkosť, že cez ne nemôže prejsť žiadna molekula vody. Vďaka tomu má membrána GORE-TEX® vysokú úroveň odolnosti voči vode, ktorá ju chráni aj pred tým najintenzívnejším lejakom. Póry sú však dostatočne veľké na to, aby cez ne mohli bez problémov prechádzať molekuly vodnej pary. Vďaka tomu sa vlhký vzduch, ktorý telo produkuje počas cvičenia, dostane von. Ide o mimoriadne dôležitú vlastnosť membrány, ktorá je zodpovedná za udržiavanie príjemnej vnútornej klímy v oblečení a obuvi aj počas fyzickej námahy. Vďaka vynikajúcim parametrom membrány GTX ju používajú takmer všetci špičkoví výrobcovia horského a turistického oblečenia a outdoorovej obuvi.
Oblečenie GORE-TEX® do dažďa a snehu
Membránové výrobky GORE-TEX® sa používajú ako vonkajšia vrstva oblečenia počas horských a športových aktivít, keď sa potrebujeme chrániť pred najnepriaznivejšími poveternostnými podmienkami. Poskytujú vynikajúcu vodotesnosť pre ostatné vrstvy oblečenia pod nimi, ale predovšetkým chránia používateľa, ktorému v prípade premoknutia hrozí rýchle podchladenie. V závislosti od aktivity sú k dispozícii rôzne typy laminátov GORE-TEX®, t. j. kombinácie vonkajšej tkaniny, membrány a podšívky. Patria medzi ne extrémne odolné lezecké plášte, ktoré sa musia osvedčiť v tesnom kontakte so skalami. Mimoriadne obľúbené sú univerzálnejšie (a tiež ľahšie) odevy GTX, ktoré sú vybavené rôzne umiestnenými vreckami a menšími kapucňami (prispôsobenými rozmerom hlavy, a nie prilby). Najľahšie modely sú pripravené pre bežcov, ako aj turistov s minimalistickou batožinou a používajú najtenšie lamináty, ktoré sú po zbalení veľmi malé a ľahké takmer ako pierko. Nech už uprednostňujete akúkoľvek aktivitu, v našom obchode® určite nájdete modely vyrobené špeciálne pre ňu z rozsiahleho sortimentu GORE-TEX.
| GORE-TEX® Products | Výrobky GORE-TEX® s technológiou C-KNIT™ | Produkty GORE-TEX® s technológiou PACLITE® |
|
GORE-TEX® Products je hlavnou membránou radu GTX. Najčastejšie sa používa v turistickom a lyžiarskom oblečení. Dodáva sa vo forme dvojvrstvovej (2L - vonkajšia tkanina a membrána sú spojené a podšívka je voľná) alebo trojvrstvovej (3L - všetky tri vrstvy - vonkajšia tkanina, membrána a podšívka sú spojené do jedného celku) |
GORE-TEX® Products with C-KNIT™ Technology je špeciálne vyvinutá podšívka, ktorá poskytuje ešte vyššiu priedušnosť. Okrem toho je mimoriadne príjemný na dotyk. Odevy s týmto typom membrány sú ľahké a majú vysokú odolnosť. Je ideálnou voľbou na treking aj horolezectvo. |
Membrána GORE-TEX® PACLITE® je veľmi tenký variant GTX, ktorý sa dobre osvedčuje v ľahších bundách a nohaviciach. Dobre sa osvedčí pri turistike a všade tam, kde je dôležitá zbaliteľnosť a nízka hmotnosť. Vďaka zníženiu počtu ďalších prvkov sa bundy a nohavice ešte ľahšie zmestia do malého batohu. |
| GORE-TEX® Pro | GORE-TEX® Active | GORE-TEX® ACTIVE PRODUCTS s technológiou SHAKEDRY™ |
|
Výrobky GORE-TEX® Pro sa vyznačujú najvyššou odolnosťou voči poškodeniu. Mimoriadne odolné vonkajšie materiály sú ideálne do náročného terénu. GTX Pro sa používa najmä v horskom a horolezeckom oblečení. |
GORE-TEX® Active je typ membrány, ktorá vďaka jedinečnej kombinácii s vonkajším materiálom zaručuje ešte vyššiu priedušnosť. Odevy z tohto radu sú prevažne športové modely, určené na aktivity so zvýšenou intenzitou námahy. |
Membrána GORE-TEX® Shakedry® je najľahšia odroda GTX používaná výlučne v bežeckom oblečení. Sú to extrémne tenké bundy, ktoré boli zbavené vonkajšej tkaniny, čoho výsledkom je bezkonkurenčná priedušnosť pri zachovaní úplnej vodotesnosti. |
GORE-TEX® v obuvi - od trekingu po beh
Obuv s dobre fungujúcou a odolnou membránou je vynikajúcou voľbou na celý rok. Vďaka úplnej ochrane nohy pred vodou sa nemusíte obávať poveternostných podmienok na chodníkoch v prechodných ročných obdobiach alebo v zime. Membrána sa používa v takmer všetkých typoch obuvi - od vysokohorských modelov cez trekingové topánky až po každodennú obuv. Obuv používajúca GORE-TEX® sa vyznačuje vysokou všestrannosťou. Poskytuje nohám správnu úroveň pohodlia, keď prší aj keď neprší. Vďaka vysokej priedušnosti membrány sa používa aj v bežeckej obuvi. Niekoľko typov membrán používaných v obuvi vám uľahčí nájsť tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.
| Obuv GORE-TEX® Extended Comfort | Obuv GORE-TEX® Performance Comfort | GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear | GORE-TEX® SURROUND® |
|
GORE-TEX® Extended Comfort Footwear je obuv so zvýšenou priedušnosťou. Použitie ultratenkej membrány zabezpečuje ľahkosť a umožňuje účinný únik vlhkosti. Tento typ membrány sa najčastejšie používa v ľahkej obuvi pre teplejšie ročné obdobia a v bežeckej obuvi. |
Najbežnejším typom membrány používanej v populárnych trekových topánkach je GORE-TEX® Performance Comfort Footwear. Nájdete ho vo väčšine univerzálnych turistických modelov, ktoré sa dajú používať počas celého roka. Je to dokonalá kombinácia vlastností, ako je priedušnosť, nepremokavosť a odolnosť. |
Membrána GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear s dodatočnou izolačnou vrstvou je najlepšou voľbou na zimnú sezónu. Je ideálny pre zimnú aj vysokohorskú obuv, keď je dostatočná izolácia nôh kľúčom k zachovaniu tepelného komfortu pre vaše nohy. |
GORE-TEX® SURROUND® je špeciálne technologické riešenie používané v obuvi určenej do vyšších teplôt. Vďaka modernej konštrukcii podrážky je membrána umiestnená aj pod chodidlom, čo zaručuje bezkonkurenčnú priedušnosť celej obuvi. Je to najlepšia voľba na letné mesiace! |
GORE-TEX® na ruky
Rukavice vybavené membránou GTX poskytujú spoľahlivú ochranu rúk v nepriaznivých podmienkach a sú ideálne na zimu. Sú optimálnou voľbou pre lyžiarov, horolezcov a zimných turistov na horských chodníkoch. Pri nízkych teplotách je kľúčové chrániť ruky pred vlhkosťou. Príslušenstvo s membránou GORE-TEX® je ideálne práve do takýchto podmienok a poskytuje pohodlie počas námahy.
| Rukavice GORE-TEX® | Rukavice GORE-TEX® + gore warm technology | Rukavice GORE-TEX® + gore active technology | Rukavice GORE-TEX® + gore grip technology |
|
Rukavice GORE-TEX® sú spoľahlivou ochranou proti dažďu a snehu. Membrána sa nachádza pod vonkajšou textíliou a poskytuje vynikajúcu ochranu proti snehu aj vode. Je skvelou voľbou pre väčšinu zimných outdoorových aktivít. |
Ak potrebujete väčšiu ochranu pred chladom, najlepšou voľbou sú modely s technológiou GORE-TEX® Gloves + gore warm. Dodatočná izolačná vrstva zaručuje ešte účinnejšiu ochranu pred chladom. Sú ideálne do chladného zimného počasia. |
Rukavice GORE-TEX® + gore active technology sú modely rukavíc, ktoré sa zameriavajú na maximálnu priedušnosť. Vďaka špeciálnej konštrukcii a vybraným materiálom majú výrazne vyššiu priedušnosť. Sú optimálnou voľbou pre intenzívne aktivity. |
Rukavice GORE-TEX® + technológia gore grip sú určené pre tých, ktorí potrebujú maximálnu priľnavosť. To sa dosiahlo použitím konštrukcie s protišmykovými páskami umiestnenými vo vnútri rukavíc. |
GORE-TEX® - v obchode 8a.sk je to membrána od hlavy po päty!
Ponúkame širokú škálu produktov vybavených membránou GTX, ktoré sa hodia do letného počasia aj na zimné lyžovačky. Všetky výrobky sú špeciálne testované, aby sa zabezpečila maximálna úroveň vodotesnosti v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach. Preto je outdoorové oblečenie a obuv s membránou GORE-TEX® také obľúbené.
8A PRE PLANÉTU
POMOC
30-DŇOVÉ VRÁTENIE TOVARU
DORUČENIE ZADARMO OD 59 €
RÝCHLE DORUČENIE
+421 41/ 230 44 33


































