top

GORE-TEX Topánky trekingové

Trekingové topánky GORE-TEX® sú istou ochranou proti vode na horských chodníkoch. Sú ideálne pre meniace sa poveternostné podmienky a neustále zaisťujú vysoký komfort a sucho okolo vašich nôh.
View as Grid List

694 Produkty

na stránku
 1. -25%
  Turistické topánky dámske Merrell Moab Speed GTX - mineral

  Zoznam prianí

 2. -15%
  GORE-TEX topánky Merrell Moab Speed GTX - black/multi

  Zoznam prianí

 3. -10%
  Topánky prístupové Montura Yaru GTX - tobacco/powder blue

  Zoznam prianí

 4. -21%
  Trekingové topánky Meindl Vakuum Men GTX - dark brown

  Zoznam prianí

 5. -15%
  Trekingové topánky Meindl Kansas GTX - old loden

  Zoznam prianí

 6. -22%
  Trekingové topánky Meindl Ontario GTX - black/orange

  Zoznam prianí

 7. -10%
  Trekingové topánky Meindl Litepeak GTX - bright orange

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Turistické topánky Meindl Top Trail GTX - loden/orange

  Zoznam prianí

 9. -22%
  GORE-TEX topánky Meindl Island MFS Active - anthracite/pine

  Zoznam prianí

 10. -20%
  Trekingové topánky Meindl Litepeak GTX - blue/orange

  Zoznam prianí

 11. -15%
  Trekingové topánky Meindl Tonale GTX - black/red

  Zoznam prianí

 12. -10%
  GORE-TEX topánky Meindl Albis MFS dark brown - dark brown

  Zoznam prianí

 13. -20%
  Topánky prístupové Meindl Literock GTX - granite/red

  Zoznam prianí

 14. -15%
  Trekingové topánky Arcteryx Acrux TR GTX - black/black

  Zoznam prianí

View as Grid List

694 Produkty

na stránku
Vymazať

Trekingová obuv do každého počasia

GORE-TEX® je najuznávanejšia membrána na svete. Toto revolučné riešenie umožnilo zabezpečiť vysokú úroveň odolnosti voči vode v odevoch, obuvi a doplnkoch (napr. v čiapkach, klobúkoch alebo rukaviciach). V súčasnosti je v horskej obuvi prevažná väčšina trekingových topánok s membránou. Jeho použitie vo zvršku výrazne zvyšuje univerzálnosť obuvi, pohodlie používateľa a bezpečnosť v teréne. Koniec koncov, ochrana pred dažďom a vodou je pre obuv používanú v horských podmienkach kľúčová. Trekingové topánky s membránou sú vynikajúcou voľbou na celoročné použitie. V prechodných ročných obdobiach poskytnú vynikajúcu ochranu pred neočakávaným dažďom, v zime účinne ochránia pred snehom a v lete vám umožnia bez obáv prekonať horské potoky. Trekingové topánky GORE-TEX® sú k dispozícii v takmer nekonečnom množstve modelov (v ponuke sú stovky variantov pre mužov a ženy). Nájdete tu vysoké aj nízke topánky so zvrškom z prírodnej kože alebo textilných materiálov, vhodné do najťažšieho skalnatého terénu alebo výborne odpružené modely na ľahšie chodníky. Nech už sa vydáte na akýkoľvek typ treku, treková obuv GTX bude vaším najlepším spoločníkom na trase.

Ako fungujú trekingové topánky s GORE-TEXom ?

V prvom rade si uvedomte, že neexistuje nič také ako topánka GORE-TEX. Membrána je vložená medzi vonkajší materiál zvršku a podšívku, takže hovoríme o topánkach GORE-TEX. Membrána je jedným z konštrukčných prvkov, ktorý dodáva topánke pridanú hodnotu a úžitkovú hodnotu, ale nie je jej základnou konštrukciou. Technológia GTX zostáva pre používateľa neviditeľná, odhalí sa len vtedy, keď máte chuť rozrezať topánku na polovicu ;-) Membránu neuvidíte, ale budete ju cítiť, keď vonku zmokne. Účinne totiž blokuje vodu a zabraňuje jej prenikaniu do obuvi. Je to preto, že membrána je štruktúra zložená z mikropórov. Tie sú také malé, že neprepúšťajú molekuly vody, čím zabezpečujú vysokú odolnosť voči vode. Topánka pôsobí takmer ako wellingtons.... ale veľmi odlišné! Aký je v tom rozdiel? Molekuly vodnej pary (odparujúci sa pot) môžu voľne prechádzať cez póry membrány. To umožňuje únik prebytočného teplého a vlhkého vzduchu z vnútra topánky von. Je to kľúčová vlastnosť, ktorá zaručuje, že trekingová obuv GORE-TEX® poskytuje príjemnú klímu pre vaše nohy aj počas námahy. Hoci je membrána ukrytá medzi vrstvami zvršku, jej výkon oceníte vždy, keď sa pokazí počasie alebo keď prejdete horský potok. Na rozdiel od bežných gumených čižiem membrána umožňuje únik pár z vlhšieho prostredia (vnútra topánky) do suchšieho (vonkajšieho). A keď je okolo dosť mokro a stále leje, podobne účinne zastaví jeho prúdenie do interiéru.

Funguje každá membrána rovnako? Rozhodne nie. Zatiaľ čo dosiahnutie úplnej vodotesnosti je jednoduchá úloha (pozri vyššie uvedené gumáky), zabezpečenie priedušnosti je pre profesionálne oddelenia výskumu a vývoja výzvou, ktorá si vyžaduje roky investícií, skúseností a testovania. Spoločnosť W. L. Gore & Associates, Inc. znamená desaťročia výskumu, milióny vyrobených (a otestovaných!) výrobkov, dôveru nielen v outdoorovom priemysle, ale aj v medicíne, kde sa membrány Gore používajú pri transplantácii (https://www.goremedical.com). Trekingové topánky GORE-TEX nielen fungujú, ale aj vydržia. Vďaka profesionálnemu prístupu k testovacej fáze a neustálej kontrole kvality sa životnosť tejto ultratenkej membrány počíta na roky, nie na dni.

Typy membrán GTX v obuvi

Trekingové topánky GORE-TEX sú vybavené rôznymi typmi obuvi v závislosti od účelu použitia, optimálne prispôsobenými podmienkam a činnosti. Najľahšie topánky na rýchle traily sú vybavené membránou GORE-TEX® Extended Comfort Footwear. V kombinácii s ľahkými vrchnými materiálmi vznikla skvelá obuv na teplejšiu časť roka. Je ideálny pre nízke trekingové topánky. Membrána GORE-TEX Performance Comfort Footwear, ktorá je v trekingovej obuvi najbežnejšia, funguje dobre počas celého roka. Je to najbežnejšia verzia GTX v obuvi určenej na použitie v horách a na turistiku. Dobre sa hodí na kožené zvršky aj na modely z ľahších textilných alebo syntetických materiálov. Trekingové topánky GORE-TEX Insulated Comfort Fotwear sú mimoriadne zateplená obuv do zimných podmienok. Sú ideálne do chladných a zasnežených podmienok a poskytujú vynikajúcu ochranu pred chladom a snehom. Technológia GORE-TEX Surround® je špeciálny typ obuvi. Od ostatných topánok sa líši nielen membránou, ale aj konštrukciou. Špeciálne vyvinutá podrážka má pod sebou špeciálne kanáliky, ktoré umožňujú vstup vzduchu aj zo spodnej časti topánky. Vďaka použitiu membrány je zachovaná vysoká vodotesnosť a zároveň maximalizovaná priedušnosť celej konštrukcie. Takéto riešenia fungujú výnimočne dobre v lete a poskytujú chodidlám pohodlie aj pri vyšších teplotách.

Kúpte si trekingovú obuv GORE-TEX® online na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne široký výber trekingových topánok GTX od špičkových značiek pre všetkých milovníkov hôr. Začínajúci nadšenci trekingu ocenia ľahšiu obuv určenú na použitie v ľahšom teréne. Vyznačujú sa výnimočnou ľahkosťou a vynikajúcim tlmením pri dynamickej chôdzi. Skúsení turisti si do hôr vyberú vyššie a tuhšie trekingové topánky GORE-TEX®. Poskytujú totiž oporu a stabilitu potrebnú na bezpečný pohyb s veľkým batohom v teréne. Či už sa vydáte na cestu v zime alebo v lete, v snehovej búrke alebo v daždi - trekingová obuv GTX vám zaručí maximálny komfort a pohodlie.

Pozrite si rôzne typy GORE-TEX® v obuvi

Boty GORE-TEX® Extended Comfort Boty GORE-TEX® Performance Comfort GORE-TEX® Insulated Comfort shoes Boty GORE-TEX® SURROUND®