top

Lavinové vyhľadávače

Malý lavínový detektor výrazne zvyšuje šance na nájdenie osoby zasypanej lavínou. Vďaka signálu, ktorý vysiela, môžu ostatní ľudia začať záchrannú akciu takmer okamžite po opadnutí lavíny.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Funkcie lavínového detektora

Každý lavínový detektor Pieps, Ortovox alebo inej značky funguje v dvoch režimoch. Hlavnou je funkcia vysielacieho signálu, ktorá sa aktivuje vždy, keď sa vydáte do hôr. V prípade zasypania lavínou sa signál vysiela po celý čas. Je dôležité umiestniť detektor tak, aby sa v prípade lavíny nestratil. Väčšina modelov je vybavená pohodlným puzdrom s popruhmi, ktoré umožňuje pripevnenie zariadenia na hrudník. Druhou funkciou lavínového detektora je sledovanie signálu. Používajú ho ľudia, ktorí sa vyhýbajú pochovávaniu. To im umožňuje oveľa rýchlejšie určiť polohu pochovaných osôb, potvrdiť ich presnú polohu pomocou lavínových sond a začnite s výkopovými prácami pomocou lavínových lopat Čas na poskytnutie pomoci je veľmi dôležitý a každá sekunda je vzácna, preto je dôležité, aby boli všetky osoby riadne vyškolené a aby sa vybavenie používalo intuitívne.

Spoľahlivý lavínový detektor

Modely detektorov, ktoré sú dnes k dispozícii, sú čoraz dokonalejšie konštrukcie, ktoré sa vyznačujú pomerne veľkým dosahom a intuitívnym ovládaním, takže aj v prípade núdze budeme môcť využívať ich funkcie. Bežný 3-anténový lavínový detektor zaručuje vysokú presnosť pri určovaní polohy zasypanej osoby. Veľký počet antén znamená väčšiu presnosť pri prijímaní signálu generovaného zakopaným vysielačom bez ohľadu na polohu, v ktorej sa nachádza. Mnohé modely umožňujú aj označovanie nájdených osôb a vyhľadávanie ďalšej pochovanej osoby. Ľahko čitateľné displeje, ako aj zvukové signály alebo vibrácie uľahčujú efektívne a rýchle vyhľadávanie.

Lavínový detektor v obchode 8a.sk je zárukou najvyššej kvality

Lavínový detektor Ortovox alebo Pieps je zariadenie pripravené špecialistami na lavínové vybavenie. Každý model týchto značiek je zárukou najvyššej kvality a presnosti, takže im môžete dôverovať aj v tých najnáročnejších podmienkach.