top

Wild Country

Wild Country je svetoznámy výrobca vysokokvalitného lezeckého vybavenia, oblečenia a nevyhnutných doplnkov. V obchode 8a.sk ponúkame široký výber produktov tejto kultovej značky.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Wild Country - značka s pevnými koreňmi v lezení

Wild Country je značka neoddeliteľne spojená s lezením. Od svojho vzniku v roku 1977 až dodnes sa stopercentne zameriava na potreby horolezcov na celom svete. Jej sortiment zahŕňa všetko, čo potrebujú na lezenie začiatočníci aj profesionáli. Od spoľahlivého lezeckého vybavenia, s ktorým spoločnosť začínala, až po špičkové lezecké oblečenie, ktoré vám zaistí pohodlie počas výletov na skaly a každodenného tréningu na paneli. Dnes je Wild Country jednou z ikonických značiek vo svete lezenia a jej výrobky sú cenené pre maximálny dôraz na detail a vysokú kvalitu spracovania. Charakteristické logo, ktoré má jednoduchú formu, poznajú všetci, ktorí sa zaujímajú o horolezectvo. Je tiež vynikajúcou voľbou pre všetkých milovníkov horských výziev, ktorí hľadajú kvalitné a spoľahlivé vybavenie.

História značky sa začala práve výrobou lezeckého vybavenia. Wild Country je totiž zodpovedná za zavedenie revolučného riešenia v istení v roku 1977, ktoré sa ukázalo ako priateľské. Táto inovácia umožnila rozvoj úplne novej, čistej formy lezenia a zároveň pomohla znížiť popularitu háku. Tento míľnik v lezeckom istení umožnil vznik úplne nových ciest v čistej podobe. Čoskoro nasledoval vývoj ďalších častí lezeckého vybavenia. O tri roky neskôr sa objavuje ikonický lezecký postroj Little John. Potom sa na trh dostali prvé asymetrické kosti. Každopádne, friendy a kosti sú sortimentom, v ktorom Wild Country pravidelne zavádza novinky, vďaka čomu patrí medzi lídrov na trhu a jej vybavenie používajú poprední svetoví lezci. Okrem lezeckého vybavenia sa značka začala venovať aj navrhovaniu oblečenia pre lezcov. V jej sortimente sa okrem iného prvýkrát objavila obuv s membránou GORE-TEX®.

Lezecké vybavenie Wild Country

Výborne široká ponuka lezeckých doplnkov tejto značky je určite výsledkom dlhej tradície vo výrobe lezeckého vybavenia. Míľnik v oblasti lanových zariadení, ktorým bolo uvedenie lanovky friendship na trh, mal určite obrovský vplyv na to, ako dnes vyzerá sortiment spoločnosti. Práve jeho vybavenie umožnilo vytvoriť úplne nové trasy v čistej podobe. Dnes spoločnosť ponúka základné lezecké príslušenstvo pre tých, ktorí s lezením len začínajú, ako aj modely pre pokročilých lezcov, ktorí používajú vlastné istenie. Sortiment Wild Country zahŕňa karabíny, istiace pomôcky a poháre, prilby, lezecké postroje a mnoho ďalšieho vybavenia. Ide o modely, ktoré boli testované na mnohých stenách sveta. Či už leziete na vysoké vrcholy v horách, trad climbing, leziete v skalách cez víkendy alebo len trénujete na paneli, v sortimente značky Wild Country určite nájdete tú správnu výbavu.

Zbierka týkajúca sa lezenia na vlastnom istení je samozrejme veľmi rozsiahla. Mimoriadne široký výber zahŕňa kosti, šesťuholníky a, samozrejme, dokonale fungujúce kamarátky. Modely sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a tvaroch, takže si môžete vybrať optimálnu sadu pre takmer každý typ skaly. Vo svojom sortimente značka nezabúda ani na nevyhnutné príslušenstvo pre výbavu každého horolezca. Funkčné magnéziové vrecká, vrecká na lano alebo kostené kľúče zabezpečujú maximálny komfort pri lezení za každých podmienok.

Lezecké oblečenie Wild Country

Výrobca ponúka aj rozsiahly sortiment lezeckého oblečenia. Modely pripravené špeciálne s ohľadom na lezcov sa vyznačujú vysokou voľnosťou pohybu a odolnosťou potrebnou na stene. Bavlnené tričká a mikiny Wild Country sú veľmi obľúbené. Používajú sa na výletoch do jaskýň aj na dennej báze. Ponúkané lezecké nohavice neobmedzujú pohyb a sú ideálne na zdolanie ďalšej náročnej cesty. Sortiment zahŕňa aj softshellové bundy a bundy, ktoré sú ideálne, keď sa počasie zlomí na stenu. Sú ideálnou voľbou pre trad lezenie, keď potrebujeme byť pripravení na akékoľvek počasie, najmä v prechodných ročných obdobiach. V našej ponuke nemohla chýbať taká významná značka, akou je Wild Country - obchod 8a.sk ponúka široký výber legendárnych lezeckých doplnkov a oblečenia.

Divoká krajina - populárne kategórie

Wild Country jackets Kalhoty Wild Country Lezecké nohavice Wild Country Lezecké vybavenie Wild Country Divoká krajina 3/4 šortky
Lezecké šortky Wild Country Tričká Wild Country Wild Country climbing-blues Mikiny s kapucňou Wild Country Mikiny s kapucňou Wild Country