top

Trekingové topánky nízke dámske

Dámske nízke trekingové topánky sú základom horskej túry bez ohľadu na úroveň vašich znalostí. Bez tejto konštrukcie nie je možné efektívne naplniť vašu horskú vášeň.
View as Grid List

34 Produkty

  1. -23%
    Topánky prístupové dámske Scarpa Zodiac - icefall

    Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

34 Produkty

Vymazať

Dámska nízka treková obuv na turistiku v horách

Tento typ horskej obuvi je určený pre ženy, ktoré sa vydávajú na trek v teplejších ročných obdobiach, čo je spôsobené odhaleným členkom. Vďaka tomu sa zlepší ventilácia vzduchu okolo pokožky, čo podporuje pohodlnejšiu chôdzu. Dámske nízke trekové topánky sa preto dobre hodia na dlhé túry s batohom, ľahšie turistické výlety, jednodňový výstup na vrchol alebo prístupy na lezecké steny. V sortimente nášho obchodu nájdete technicky vyspelé modely, ako aj modely určené pre menej športovo založených používateľov. Nízke trekingové topánky od značiek ako Salewa, Zamberlan, Hanwag, Salomon alebo Columbia sú všetko, čo pri horskej turistike potrebujete. V 8a.sk nájdete aj modernú vysokú trekovú obuv

Dámska treková obuv s nízkou špičkou ponúka odolnosť voči vode a priedušnosť

Ako vieme, horské počasie je nepredvídateľné, preto sa oplatí byť na jeho rozmary pripravený. Na tento účel sa najlepšie osvedčí výber dizajnu, ako sú nízke trekingové topánky s membránou pre dámy. Táto technológia vás totiž chráni pred úplným premočením v prípade dažďa alebo prechodu cez plytký potok. Značky majú svoje vlastné membránové riešenia, ale používajú aj to najoceňovanejšie, ktorým je membrána GORE-TEX®. Je plne vodotesný, takže získate technickú podporu na vysokej úrovni. To znamená, že budete môcť vyraziť na trasu aj v nepriaznivom počasí. Membrána GORE-TEX® je navyše priedušná, takže prebytočná vlhkosť sa odparuje. Dámske nízke trekingové topánky s týmto riešením znížia riziko prehriatia a vnútro zostane dlhšie pohodlne suché. Výrobcovia často umiestňujú na hornú časť dodatočné vetracie panely. Ich úlohou je cirkulovať vzduch okolo nôh, čo spríjemňuje turistiku.

Konštrukcia dámskych nízkych trekingových topánok

Zvršok tohto typu modelu je zvyčajne z kože alebo syntetického materiálu. Obe sa vyznačujú optimálnou priedušnosťou. To podporuje membrány, ako je GORE-TEX®, a zlepšuje tepelný komfort. Okrem toho sú dámske nízke trekingové topánky z týchto materiálov dostatočne robustné, aby vaša obuv odolala horským podmienkam. Vďaka tomu sa zvršok pri treku nepoškodí a obuv zostane funkčná aj v nasledujúcich sezónach. Po bokoch topánok sa často umiestňuje gumový panel, ktorý ďalej chráni okraj pred poškodením. Nízke trekingové topánky majú často aj špeciálne stabilizačné prvky. Nájdete ich vo zvršku a ich úlohou je zachovať úplnú voľnosť pohybu v členkovom kĺbe a zároveň veľmi dobre držať pätu. Okrem toho nájdete vo vnútri topánky stielku, ktorá zvyšuje vnímané pohodlie a zároveň podporuje prirodzené odvaľovanie chodidla.

Amortizácia a podrážka v nízkej trekingovej obuvi pre ženy

Ak ide o odpruženie, v tomto type obuvi sa používajú tie najlepšie a najnovšie riešenia. Často ide o penu EVA podporovanú rôznymi patentovanými technológiami značiek obuvi. Dámska treková obuv tak tlmí nárazy spôsobené horskou túrou na kamenistom chodníku. Výsledkom je, že na chodidlá a kĺby nepôsobia nadmerné sily, čo podporuje efektívnejšiu chôdzu. Toto riešenie zároveň dodáva pružnosť každému vášmu kroku. Podrážka modelu nízkej trekingovej obuvi vždy ponúka vynikajúcu priľnavosť v náročnom teréne, vyniká vysokou ľahkosťou a mimoriadne prepracovaným dezénom. Vďaka tomu dosiahnete presnosť pri každom kroku a efektívne sa dostanete do cieľa. Medzi top značky podrážok patria Vibram® a Michelin®, ale mnohé trekové topánky majú aj vlastné riešenia výrobcu.