top

Powertec

Powertec je francúzsky výrobca turistických solárnych panelov a powerbánk. Moderné technológie vám umožnia nabíjať elektronické zariadenia na každej výprave. Výrobky Powertec sú ideálnou voľbou na dlhé túry a expedície mimo civilizácie.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Powertec poskytuje elektrinu na cestách

Obsah elektronických zariadení, ktoré si so sebou beriete na outdoorové výpravy, sa neustále zvyšuje. Smartfón, smart hodinky, turistická navigácia, GPS lokátor, fotoaparát, kamera, dron. Všetky tieto zariadenia si vyžadujú primeraný výkon, bez ktorého sa jednoducho stanú nepoužiteľnými. Všade tam, kde je výrazne sťažený prístup k elektrickej energii, nastupuje značka Powertec Jeho ľahké a ľahko použiteľné solárne panely a powerbanky zabezpečia stály prístup k elektrickej energii aj na tých najdlhších cestách. Francúzska značka je obľúbenou voľbou pre skúsených trekárov, horolezcov a pre všetky dlhé expedície mimo civilizácie. Na kratšie cesty je najlepšou voľbou kompaktná powerbanka na napájanie smartfónu alebo čelovky v núdzi. Pri niekoľkodňových alebo dokonca niekoľkotýždňových expedíciách budú prenosné solárne panely Powertec nepostrádateľné. Sú ideálne na pripevnenie na batoh alebo zavesenie na stan počas slnečného dňa. Ich vysoká účinnosť vám umožní nabíjať notebook, smartfón alebo iné zariadenia. Rozmanitý dizajn a rozmery jednotlivých modelov vám umožnia ľahko si vybrať optimálny solárny panel pre vaše potreby.

Moderná technológia solárnych panelov

Powertec sa spolieha na najnovšie technológie. Solárne panely tejto značky používajú iba najkvalitnejšie fotovoltické články SunPower, ktoré sa neustále modernizujú. Vyznačujú sa veľmi vysokou odolnosťou voči poškodeniu, veľmi ľahko sa čistia a majú vysokú účinnosť pri premene prirodzeného slnečného svetla na elektrickú energiu. Treba mať na pamäti, že tak ako všetky solárne panely, aj modely Powertec možno ďalej vylepšovať. Optimálne umiestnenie povrchu panelov vzhľadom na slnko výrazne zvyšuje ich účinnosť. Dôležité je tiež udržiavať ich v čistote, aby nečistoty ďalej nerozptyľovali svetlo. Odporúča sa tiež umiestniť panely na dobre vetranom mieste a nie napríklad na horúcej kapote auta. Veľmi vysoké teploty znižujú účinnosť solárnych panelov.

Najnovšie solárne panely Powertec sú vybavené viacerými riešeniami na zvýšenie ich pohodlia a účinnosti. Medzi najnovšie funkcie patrí automatické opätovné spustenie panelov v prípade náhleho výpadku prúdu, ktorý spôsobia napríklad mraky náhle blokujúce slnečné lúče. To umožňuje rýchle obnovenie plného výkonu panela, keď sa obloha opäť vyjasní. Okrem toho je k dispozícii LED dióda, ktorá indikuje, či panel pracuje v optimálnych podmienkach alebo využíva len 50-75 % svojho výkonu. Objavujú sa aj zmeny v konštrukcii samotných fotovoltaických panelovPowertec Špeciálna povrchová úprava chráni povrch solárnych panelov pred poškodením a zároveň zvyšuje kapacitu absorpcie svetla o 5 %. Celá štruktúra tiež zabraňuje usadzovaniu usadenín a nečistôt, takže sa veľmi ľahko čistí. O ochranu celej konštrukcie sa stará aj plášť z dvojitej peny EVA.

Výrobky spoločnosti Powertec nájdete v internetovom obchode 8a.sk

Ponúkame širokú škálu modelov Solárnych panelov Powertec aj powerbánk od francúzskej značky. Najmenšie modely sú vhodné na nabíjanie smartfónu, smart hodiniek alebo iných malých elektronických zariadení. Väčšie solárne panely môžu nabíjať notebook, dron alebo čelovku. Medzi solárnymi panelmi Poweretec sú viacsegmentové modely, ktoré možno pripevniť takmer na celú plochu trekingového batohu, na batoh na bicykli, na stenu stanu alebo na mnoho ďalších miest. Vďaka možnosti nastavenia tvaru môžeme ľahko nájsť najlepšie miesto pre naše panely a naplno využiť silu slnka. Ak sa chystáte na niekoľkodňovú túru alebo niekoľkotýždňovú expedíciu, ak sa dlhší čas zdržiavate mimo zdrojov energie, Solárne panely Powertec budú perfektným riešením!