top

Pieps

Pieps je medzi lyžiarmi a záchranármi dobre známa značka, ktorá sa špecializuje na dizajn a výrobu lavínového vybavenia. Už kultové lavínové detektory sa zapísali do histórie lyžovania.
View as Grid List

4 Produkty

 1. -16%
  Lavínová sonda Pieps Alu 300 Sport
  Lavínová sonda Pieps Alu 300 Sport
  vrátane DPH 62,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 63,49 € (-1%)
  Cena odporúčaná výrobcom 74,99 € (-16%)

  Zoznam prianí

 2. -18%
  Lavínová sonda Pieps Carbon 300 Pro
  Lavínová sonda Pieps Carbon 300 Pro
  vrátane DPH 85,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 88,99 € (-3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 104,99 € (-18%)

  Zoznam prianí

 3. -23%
  Lavínová sonda Pieps Carbon 260 Pro
  Lavínová sonda Pieps Carbon 260 Pro
  vrátane DPH 72,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 70,99 € (+3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 95,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 4. -20%
  Skialpinistický batoh Pieps Track 30 W - black
  Skialpinistický batoh Pieps Track 30 W - black
  vrátane DPH 98,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 87,99 € (+13%)
  Cena odporúčaná výrobcom 124,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

4 Produkty

Vymazať

Značka Pieps - lavínová abeceda bez tajomstiev

Rakúska spoločnosť sa zaoberá neustálym vývojom produktov v širokej oblasti lavínovej bezpečnosti od roku 1972. Do značnej miery stál za zavedením lavínových detektorov do všeobecného používania. Tieto zariadenia, ktoré sú kombináciou rádiového vysielača a prijímača, priniesli revolúciu v spôsobe vyhľadávania osôb zasypaných lavínami. Hoci spoločnosť nie je nadnárodnou korporáciou a má menej ako 50 zamestnancov, stala sa jedným z popredných svetových výrobcov lavínového vybavenia. To sa podarilo vďaka úzkej spolupráci s mnohými ľuďmi. Na jednej strane sa zhromažďujú názory a skúsenosti používateľov - profesionálnych lyžiarov, horolezcov a horských vodcov. Na základe ich potrieb a prípadných výhrad sa pripravujú stále sa zdokonaľujúce modely. Na druhej strane má značka Pieps rozsiahle technické zázemie, ktoré jej umožňuje testovať nové riešenia a prekonávať nové technologické bariéry. V súčasnosti spoločnosť sídli v rakúskom Lebringu a značka stále nepoľavuje a neustále zdokonaľuje svoje lavínové vybavenie ABC.

Lavínová výbava značky Pieps

Komplexný sortiment tejto značky obsahuje všetko potrebné lavínové vybavenie, ktoré vám umožní rýchlo skompletizovať kvalitnú lavínovú súpravu ABC. V súčasnosti je nepostrádateľnou súčasťou výbavy každého aktívneho človeka v zimnom období, ktorý sa zdržiava v lavínových oblastiach. Správne vybavenie používajú horolezci, skialpinisti, skialpinisti a zimní turisti na zasnežených chodníkoch. V súčasnosti je výber modelov lavínových detektorov, lopatiek, sond a batohov Pieps taký široký, že si každý môže nájsť optimálnu súpravu pre seba. Treba poznamenať, že iba kompletné lavínové ABC, ktoré pozostáva z lavínového detektora, sondy a snehovej lopaty, umožňuje rýchlejšiu záchranu osoby zasypanej lavínou. Absencia ktorejkoľvek z týchto zložiek výrazne znižuje šance na úspešnú záchranu.

Lavínové detektory Pieps

Prvý prvok lavínového systému ABC sú nepochybne lavínové detektory. Zároveň sú to najznámejšie produkty tejto značky. Vyznačujú sa vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou a sú veľmi odolné voči nepriaznivým podmienkam, takže sú ideálne na použitie v horách v zime. Lavínové detektory Pieps majú dve funkcie. Po prvé, po aktivácii vysielajú lokalizačný signál. Ak vás zasype lavína, signál sa stále prenáša a uľahčuje lokalizáciu. Tí, ktorí hľadajú lavínu, musia len prepnúť svoje detektory do režimu príjmu, ktorý ich nasmeruje správnym smerom. Používanie lavínových detektorov výrazne skrátilo čas hľadania, ktorý je v prípade zasypania lavínou veľmi dôležitý. Lavínové detektory Pieps, ktoré sú čoraz presnejšie, umožňujú lokalizovať polohu obete lavíny s vysokou presnosťou. Dôležitý je aj intuitívny dizajn. Minimum tlačidiel a jasné indikácie na displeji umožňujú efektívnu prevádzku aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Lavinové sondy a lopaty

Ďalším prvkom lavínovej súpravy ABC sú lavínové sondy. Sú základným nástrojom na určenie presnej polohy pochovanej osoby. Sondy Pieps sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a vysokou spoľahlivosťou prevádzky. Sú obľúbenou voľbou začiatočníkov aj profesionálov, ktorí často používajú lavínové vybavenie. Práve táto lopata vám umožní účinne sa dostať k človeku, ktorého zasiahla lavína. Osvedčené hliníkové lopaty vám umožnia rýchlo sa prehrabávať v tvrdom snehu.

Široký sortiment Pieps

Rakúsky výrobca ponúka okrem základnej výbavy aj doplnkové vybavenie, ktoré výrazne zvyšuje šancu na prežitie lavíny. Najvýznamnejším z nich je bezpochyby lavínový batoh Pieps Jetforce, vyvinutý v spolupráci so značkou Black Diamond. Ide o inovatívne riešenie, ktoré umožňuje viacnásobné nafúknutie airbagu. To je možné vďaka nahradeniu kaziet so stlačeným plynom špeciálnou turbínou, ktorá veľmi rýchlo naplní airbag vzduchom. Celé zariadenie je napájané batériou, ktorú možno ľahko dobíjať. Okrem toho sortiment zahŕňa aj tradičné lyžiarske batohy, ako aj minimalistické lekárničky. Rakúska značka je popredným výrobcom lavínového vybavenia. Preto ponúkame široký sortiment výrobkov Pieps. Obchod 8a.sk vám pomôže vybaviť sa na každú zimnú výpravu.

Pieps - populárne kategórie

Batohy Pieps Lavinové batohy Pieps Lavínové sondy Pieps Lavínové lopaty Pieps Lavínové detektory Pieps