top

Peltonen

Peltonen je fínska značka špecializujúca sa na výrobu bežeckých lyží. Ponúkame bežecké lyže Peltonen pre začiatočníkov aj pokročilých.
View as Grid List

6 Produkty

 1. -26%
  Palice na bežkovanie Peltonen Altus 30% Carbon
  Palice na bežkovanie Peltonen Altus 30% Carbon
  vrátane DPH 32,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 29,69 € (+12%)
  Cena odporúčaná výrobcom 44,99 € (-26%)

  Zoznam prianí

 2. -50%
  Palice na bežkovanie Peltonen Omega
  Palice na bežkovanie Peltonen Omega
  vrátane DPH 17,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 14,84 € (+22%)
  Cena odporúčaná výrobcom 35,99 € (-50%)

  Zoznam prianí

 3. -23%
  Běžecké lyže Peltonen Delta Step Jr - blue + väzby Rottefella Basic Junior
  Běžecké lyže Peltonen Delta Step Jr - blue + väzby Rottefella Basic Junior
  vrátane DPH 71,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 72,99 € (-2%)
  Cena odporúčaná výrobcom 93,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 4. -19%
  Běžecké lyže Peltonen N-grip Moveo NIS + väzby Turing Auto Combi
  Běžecké lyže Peltonen N-grip Moveo NIS + väzby Turing Auto Combi
  vrátane DPH 174,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 178,99 € (-2%)
  Cena odporúčaná výrobcom 217,99 € (-19%)

  Zoznam prianí

 5. -13%
  Impregnácia Peltonen Grip Anti-Icing Conditioner for Skis
  Impregnácia Peltonen Grip Anti-Icing Conditioner for Skis
  vrátane DPH 15,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 16,49 € (-6%)
  Cena odporúčaná výrobcom 17,99 € (-13%)

  Zoznam prianí

 6. -12%
  Běžecké lyže Peltonen Delta Step - red + väzby Turing Auto Combi
  Běžecké lyže Peltonen Delta Step - red + väzby Turing Auto Combi
  vrátane DPH 89,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 78,99 € (+14%)
  Cena odporúčaná výrobcom 101,99 € (-12%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

6 Produkty

Vymazať

Peltonen - pre milovníkov bežeckého lyžovania

Ak by ste mali uviesť značku, ktorá sa najviac spája s bežeckým lyžovaním, Peltonen by určite patril medzi uvedené spoločnosti. Tento výrobca bežeckých lyží sa od svojho vzniku špecializuje na dizajn a výrobu bežeckých lyží. Vo svojej histórii prešla všetkými etapami výroby lyží, od drevených cez kompozitné až po lyže z uhlíkových vlákien. V súčasnosti je značka Peltonen jedným z najväčších výrobcov bežeckých lyží v Európe a jej výrobky sú známe v mnohých krajinách sveta. Sortiment značky zahŕňa bežecké lyže pre začiatočníkov, ako aj súťažné modely, na ktorých tí najlepší dosahujú najvyššie trofeje v behu na lyžiach.

História značky

Značku založil vo fínskom meste Hartola talentovaný lyžiar a remeselník Toivo Peltonen. Ručne vyrábané lyže si rýchlo získali popularitu a táto činnosť sa stala jeho hlavným zdrojom príjmov. Prvé modely boli vyrobené úplne ručne z jedného kusu dreva. Čoskoro sa počet vyrobených párov zdvojnásobil. V roku 1955 prešla konštrukcia bežeckých lyží malou revolúciou. Začali sa vyrábať z tenších vrstiev dreva zlisovaných do seba. V roku 1967 začala značka Peltonen vyvážať svoje bežecké lyže do Švédska. Už o tri roky neskôr bolo potrebné vybudovať väčšiu továreň, aby sa do nej zmestilo 30-40 pracovníkov. Čoskoro začali športovci na lyžiach Peltonen dosahovať prvé medzinárodné úspechy. Dve olympijské zlaté medaily zo Sappora v roku 1972 alebo skutočnosť, že 26 % účastníkov najväčších pretekov v behu na lyžiach na svete Wasaloppet skutočne používalo lyže Peltonen.

Čoskoro nastala ďalšia revolúcia medzi spoločnosťami vyrábajúcimi lyže. Použitie laminovanej konštrukcie so sklenenými vláknami a syntetickým základom úplne zmenilo lyžovanie. Posledné drevené bežecké lyže Peltonen opustili továreň v roku 1974. Nasledujúce roky priniesli ďalšie úspechy športovcom, ktorí používali lyže tejto fínskej značky. V 80. rokoch 20. storočia značka rozširuje svoj trh do väčšiny európskych krajín, Spojených štátov a Kanady. V roku 1984 sa spoločnosť Peltonen stáva prvým výrobcom na svete, ktorý uvádza na trh lyže v štýle skate. Je priekopníkom aj v oblasti dizajnu lyží, ktorému venuje veľkú pozornosť. Začiatkom 90. rokov 20. storočia záujem o bežecké lyže celosvetovo klesol, nie však v prípade Peltonena. Značka naďalej zvyšuje svoj predaj. Čoskoro otvorí aj ďalšiu továreň, tentoraz v Estónsku. Na začiatku 21. storočia výrobca uvádza na trh inovatívnu základňu Hyptonite® alebo karbónové predné a zadné časti lyží na súťažných modeloch. V súčasnosti je spoločnosť Peltonen jedným z najväčších výrobcov bežeckých lyží na svete a každoročne dodáva na trh desiatky tisíc párov bežeckých lyží.

Bežecké lyže Peltonen v obchode 8a.sk

Naša ponuka sa zameriava predovšetkým na modely určené pre začínajúcich a stredne pokročilých bežcov na lyžiach. Bežecké lyže Peltonen na klasický štýl sú skvelé na prvé výlety a tréning. Vysokokvalitné spracovanie nám zabezpečí, že sa budeme môcť plne sústrediť na techniku behu a zlepšovanie našich zručností. Základné modely od fínskeho výrobcu sú obľúbené aj u ľudí, ktorí bežecké lyžovanie využívajú ako rekreačnú aktivitu.