top

OrganoTex

OrganoTex je značka ekologických impregnantov pre topánky a odevy, ako aj prostriedkov na pranie. Všetky výrobky značky sú vyrábané bez použitia škodlivých látok pre životné prostredie, ako sú PFAS a plast. Impregnanty a prostriedky OrganoTex na pranie sú veľmi účinné pri udržiavaní odevov a obuvi pre aktivity v prírode v dokonalom stave.
View as Grid List

4 Produkty

 1. -25%
  Vosk na topánky OrganoTex ShoeCare Leather Wax 100 ml
  Vosk na topánky OrganoTex ShoeCare Leather Wax 100 ml
  vrátane DPH 10,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 9,29 € (+13%)
  Cena odporúčaná výrobcom 13,99 € (-25%)

  Zoznam prianí

 2. -23%
  Impregnácia OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 500 ml
  Impregnácia OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 500 ml
  vrátane DPH 17,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 14,99 € (+17%)
  Cena odporúčaná výrobcom 22,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

 3. -20%
  Impregnácia OrganoTex ShoeCare Waterproofing 300 ml
  Impregnácia OrganoTex ShoeCare Waterproofing 300 ml
  vrátane DPH 11,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 12,99 € (-7%)
  Cena odporúčaná výrobcom 14,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 4. -18%
  Impregnácia OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 100 ml
  Impregnácia OrganoTex Wash-In Textile Waterproofing 100 ml
  vrátane DPH 6,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 5,49 € (+19%)
  Cena odporúčaná výrobcom 7,99 € (-18%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

4 Produkty

Vymazať

OrganoTex - inovatívne impregnanty zo Švédska

OrganoTex je značka inovatívnej spoločnosti OrganoClick, ktorá sa rozhodla urobiť trh s impregnantmi trochu ekologickejším. Projekt začal v roku 2013, keď sa prvýkrát objavili ekologické impregnanty. Odvtedy boli radi vyberané a používané všetkými nadšencami aktivít v prírode, ktorí dbajú o ochranu životného prostredia. Prostriedky na pranie a impregnanty OrganoTex výrazne prispeli k odstráneniu prostriedkov založených na škodlivých látkach PFAS a látok pochádzajúcich z fosílnych palív, ktoré sa nerozkladajú v prírodnom prostredí. V súčasnosti je značka OrganoTeX dobre známa v severných krajinách a získava popularitu v Európe, kde environmentálna osveta neustále stúpa. Spoločnosť poskytuje nielen produkty na domáce použitie, ale aj komplexné riešenia DWR pre výrobcov odevov. To sa prejavuje vo väčšom prínose pre ochranu životného prostredia.

OrganoTex - ekológia a funkčnosť

Zamýšľali ste sa niekedy, čo sa deje s hydrofóbnou vrstvou, ktorú aplikujeme na turistické oblečenie a topánky na aktivity v prírode? Ochrana pred vodou musí byť pravidelne obnovovaná, čo sa teda stane s jej predchádzajúcou vrstvou? Osoby stojace za značkou OrganoTex to veľmi dobre vedia. Po mnoho rokov nikto nebral do úvahy toto a hromadne sa používali prostriedky na báze PFAS, plasty a ďalšie látky, ktoré sa nerozkladajú v prírodnom prostredí a môžu byť škodlivé pre zdravie a hromadia sa v živých organizmoch. Misou značky OrganoTex je zmeniť túto situáciu. Všetky produkty ponúkané spoločnosťou neobsahujú tieto škodlivé látky. Navyše, zloženie produktov je vytvárané tak, aby boli plne biologicky odbúrateľné. Vďaka tomu nemajú negatívny vplyv na životné prostredie. Všetko toto zaisťuje odevom a topánkam vysokú vodotesnosť a väčšiu odolnosť voči špineniu. Impregnácia materiálov má aj ďalšie výhody. Výrazne predlžuje ich životnosť, čo nám umožňuje ešte dlhšie si užívať naše obľúbené bundy, topánky alebo ruksaky.