top

Kong

Kong je talianska značka špecializujúca sa na dizajn a výrobu horolezeckého a výškového vybavenia. Značka ponúka istiace pomôcky, karabíny, postroje a mnoho ďalších produktov.
View as Grid List

4 Produkty

 1. -14%
  Blokant Kong Duck - black/cyan
  Blokant Kong Duck - black/cyan
  vrátane DPH 54,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 58,99 € (-7%)
  Cena odporúčaná výrobcom 63,99 € (-14%)

  Zoznam prianí

 2. -14%
  Blokant Kong Duck - all black
  Blokant Kong Duck - all black
  vrátane DPH 54,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 53,49 € (+2%)
  Cena odporúčaná výrobcom 63,99 € (-14%)

  Zoznam prianí

 3. -15%
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey
  vrátane DPH 53,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 53,49 € (+1%)
  Cena odporúčaná výrobcom 63,99 € (-15%)

  Zoznam prianí

 4. -4%
  Istítko Kong Back-Up - orange
  Istítko Kong Back-Up - orange
  vrátane DPH 128,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 122,99 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 134,99 € (-4%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

4 Produkty

Vymazať

Kong - vysokokvalitné lezecké vybavenie a vybavenie pre prácu vo výškach

Talianska značka je jedným z najznámejších svetových výrobcov istiaceho a lezeckého vybavenia. Rozsiahly sortiment pokrýva takmer všetky prvky základného vybavenia. Medzi produkty patria spoľahlivé horolezecké karabíny, expresky, istiace pomôcky, zostupové pomôcky, upínacie zariadenia, bloky, lezecké postroje, prilby a mnoho ďalších produktov. Podobne ako iné významné značky je celý sortiment rozdelený do dvoch častí. Jedna sa vzťahuje na horolezecké a horolezecké vybavenie a druhá na výškové práce a horskú záchranu. Výrobky Kong používa už mnoho generácií nadšencov lezenia, preto sa tešia veľkej dôvere a obľube používateľov všetkých úrovní. Správne vybavenie tu nájdu tak profesionáli, ktorí trávia na lane niekoľko hodín denne, ako aj amatéri, ktorí s lezením ešte len začínajú. Či už trénujete lezenie na panel, chystáte sa na letný horolezecký výlet, zdolávate najvyššie vrcholy sveta alebo jednoducho pracujete vo výškach, Kong vám poskytne to správne vybavenie.

História značky Kong

Talianska značka má svoje korene v malej dielni založenej v roku 1830 na úpätí Álp. Jeho majiteľ Giuseppe Bonaiti ešte netušil, že sa stane základom sna poskytnúť horolezcom čo najväčšiu bezpečnosť a možnosť liezť po kolmých a dokonca aj previsnutých stenách. O mnoho rokov neskôr začali prvé karabíny tieto sny uskutočňovať a táto filozofia si začala získavať popularitu medzi milovníkmi hôr. Značka Kong sa objavila až v roku 1977, ale jej základné princípy a predpoklady sú stále rovnaké ako v čase, keď na celý výrobný proces dohliadal len jeden človek. Je pozoruhodné, že v súčasnosti sa celý proces výroby výrobkov Kong uskutočňuje v jedinej továrni v Taliansku. Od návrhu inovatívnych prípravkov a karabín cez ich výrobu až po kontrolu kvality a balenie. To nám umožňuje zabezpečiť najvyššiu kvalitu všetkých zariadení a prvkov, ktoré majú priamy vplyv na bezpečnosť pri lezení alebo vykonávaní prác vo výškach.

Prvé karabíny pre horolezectvo sa v sortimente značky objavili v 50. rokoch 20. storočia. Spoločnosť zostala takmer 30 rokov jediným domácim výrobcom oceľových karabín v tvare D a neustále výrobok zdokonaľovala. V 60. rokoch 20. storočia sa v sortimente objavujú prvé karabíny z ľahkých kovových zliatin, ktoré zaujali najmä horolezcov. V roku 1987 si značka Kong patentovala revolučný Key-Lock, karabíny s bezzubým zámkom. V súčasnosti ho v rôznych podobách používajú takmer všetci výrobcovia horolezeckého vybavenia, čím sa eliminuje nepríjemné zachytávanie zuba o lano. O päť rokov neskôr prichádza inovatívny konektor Frog, ktorý umožňuje pripnutie tam, kde klasické karabíny zlyhávajú a sú nepoužiteľné. Rýchlo sa stal jedným zo symbolov talianskej značky, ktorým zostáva dodnes. V súčasnosti široký sortiment talianskeho výrobcu zahŕňa vybavenie pre športové lezenie aj priemyselné horolezectvo. Katalógy obsahujú karabíny, istiace pomôcky, bloky, postroje, prilby a mnoho ďalších produktov.

Kúpte si istiace vybavenie od talianskej značky online na 8a.sk

Poskytujeme výber istiacich pomôcok a potrebnú výstroj na lezenie aj výškové práce. Patrí medzi ne okrem iného inovatívna karabína/zapínač Kong Frog, ktorá vám umožní pripnúť sa tam, kde sú klasické karabíny príliš veľké a ťažkopádne. Súčasťou výrobkov sú aj spoľahlivé viazacie alebo upínacie zariadenia na zaistenie bezpečnosti pri pohybe vo výške. Sortiment zahŕňa aj karabíny vrátane oceľových mailonov používaných v priemyselnom horolezectve a horskej záchrane. Každý z bezpečnostných výrobkov bol vyrobený s dôrazom na najmenšie detaily a riadne otestovaný z hľadiska pevnosti aj spôsobov použitia. Vďaka tomu, že produkty Kong sa vyrábajú v Taliansku a ich výrobný proces je pod prísnym dohľadom, môžete si byť istí, že sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, ktorá je potrebná pri istiacich zariadeniach.