top

Huma

Spoločnosť Huma sa špecializuje na výrobu prírodných energetických gélov pre športovcov. Najobľúbenejšie sú medzi bežcami súťažiacimi na ultra vzdialenosti. Produkty Huma sú vyrobené z prírodných zložiek a dobre fungujú pri všetkých vytrvalostných športoch.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Huma - výnimočná strava pre bežcov a iných športovcov

Všetci skúsení športovci veľmi dobre vedia, že počas dlhodobej námahy je jedným z najdôležitejších prvkov primeraná výživa. Doplnenie stratenej energie je obzvlášť dôležité pri behu na ultravytrvalostné vzdialenosti, ale aj pri iných vytrvalostných športoch, keď námaha trvá niekoľko, desiatok alebo dokonca niekoľko desiatok hodín. Huma je značka, ktorá ponúka krmivo špeciálne prispôsobené takýmto podmienkam. Prírodné energetické gély spĺňajú niekoľko podmienok potrebných na dosiahnutie dobrého výkonu na dlhých súťažiach a tréningoch. Po prvé, poskytujú veľa energie v malom objeme, takže aj malé balenie energetického gélu poskytne dostatok energie. Po druhé, ich spotreba počas behu je veľmi jednoduchá. Vrecká sú pripravené na rýchle otvorenie na cestách a samotný gél má správnu konzistenciu. Po tretie, zloženie gélov Huma je pripravené tak, aby nespôsobovalo žalúdočné problémy. Ľahko stráviteľné, špeciálne pripravené zloženie sa rýchlo vstrebáva a je mimoriadne jemné.

História značky

Značka Huma bola založená v roku 2012. Založili ju dvaja mladí absolventi - Ian a Kevin. Samotný nápad vytvoriť prírodné energetické gély vznikol v roku 2009 počas vojny v Iraku. Práve tam si mladý poručík Ian vo voľnom čase prečítal knihu "Born Runners". Opisuje indiánsky kmeň Tarahumara žijúci v oblasti v Mexiku. Jeho členovia boli známi tým, že behom prekonávali veľmi dlhé vzdialenosti. Počas tejto intenzívnej námahy tvorili chia semienka základ ich stravy. V tomto záhadnom jedle muselo byť niečo obsiahnuté. Keďže to fungovalo v horúčavách Mexika, malo by to fungovať aj v Iraku. Ian sa rozhodol dať šancu semienkam chia. Ukázali sa ako skvelý zdroj energie počas intenzívneho cvičenia. Tieto skúsenosti pomaly viedli k vytvoreniu značky Huma, pomenovanej podľa tajomného indiánskeho kmeňa.

Aké sú charakteristické vlastnosti výrobkov Huma?

Energetické gély značky Huma poskytujú dostatok glykogénu Ide o prirodzený zdroj energie, ktorý sa počas cvičenia veľmi rýchlo spotrebuje vo svaloch. Počas dlhotrvajúcej fyzickej aktivity by sa mala hladina glykogénu neustále dopĺňať, aby sa udržal maximálny výkon. Huma gély na báze semien chia sú vynikajúcim zdrojom glykogénu, ktorý sa v tele rýchlo vstrebáva. Dôležité je, že sa zo semienok uvoľňuje postupne, čo pomáha predchádzať efektu rýchleho nárastu energie, ale jej rýchleho poklesu hneď po ňom. Po konzumácii Huma gélu sa energia uvoľňuje dlhší čas. To je optimálne počas dlhodobého cvičenia. Všetky príchute sú založené na 100 % prírodných a zdravých surovinách. Objavuje sa v nich soľ, kyselina citrónová, trstinový cukor, ovocie a, samozrejme, voda. Za roky pôsobenia na trhu boli pomery všetkých zložiek vyladené takmer k dokonalosti. Dôležité je, že zloženie je zvolené tak, aby boli gély ľahko stráviteľné, čo je dôležité najmä počas intenzívneho cvičenia.

Prírodné energetické gély Huma - obchod 8a.sk ponúka širokú škálu príchutí

V našom obchode ponúkame široký výber energetických gélov od americkej značky. Rozmanité príchute umožnia každému vybrať si optimálnu sadu bez ohľadu na to, na akú dlhú vzdialenosť sa chystá. Huma gély sú najobľúbenejšie medzi milovníkmi behu na ultra dlhé trate, ale úspešné sú aj v iných disciplínach, ako je triatlon, cyklistika, horolezectvo, alebo dokonca ako núdzové jedlo počas náročného dňa v práci. Vďaka prírodným zložkám po nich môžeme bez obáv siahnuť vždy, keď pocítime pokles energie. Produkty značky Huma sú jedny z najobľúbenejších energetických gélov, ktoré presvedčili už tisíce športovcov na celom svete!