top

Dalbello

Dalbello je značka špecializujúca sa na výrobu lyžiarskych topánok. Vylepšené modely poskytujú vysoký komfort a plnú kontrolu nad lyžami na svahu. Talianske lyžiarske topánky úspešne kombinujú moderný dizajn a pokročilé konštrukčné riešenia. V našej ponuke nájdete široký výber pánskych a dámskych topánok Dalbello. Nájdete medzi nimi modely na skit, freeride a freestyle, ktoré sú optimálne prispôsobené na rôzne druhy lyžovania.
View as Grid List

7 Produkty

 1. -24%
  Skialpinistické topánky Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  Skialpinistické topánky Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  vrátane DPH 423,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 445,99 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 561,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

 2. -24%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Evo
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Evo
  vrátane DPH 423,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 445,99 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 561,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

 3. -24%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Evo Sport
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Evo Sport
  vrátane DPH 391,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 411,99 € (-4%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

 4. -16%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Free 105 W - black/black
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Free 105 W - black/black
  vrátane DPH 431,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 379,79 € (+14%)
  Cena odporúčaná výrobcom 519,99 € (-16%)

  Zoznam prianí

 5. -17%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  vrátane DPH 495,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 469,99 € (+6%)
  Cena odporúčaná výrobcom 603,99 € (-17%)

  Zoznam prianí

 6. -22%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum
  vrátane DPH 355,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 341,99 € (+5%)
  Cena odporúčaná výrobcom 457,99 € (-22%)

  Zoznam prianí

 7. -24%
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Asolo Factory
  Skialpinistické topánky Dalbello Quantum Asolo Factory
  vrátane DPH 457,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 413,99 € (+11%)
  Cena odporúčaná výrobcom 602,99 € (-24%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

7 Produkty

Vymazať

Dalbello - lyžiarske topánky s vášňou

Značka patrí do veľkej skupiny výrobcov, pre ktorých sú výrobky, ktoré navrhujú, výsledkom vášne a úplného nasadenia. Ľudia, ktorí vytvárajú spoločnosť Dalbello, ako aj športovci s ňou spojení, majú jediný cieľ - vyrábať najlepšie lyžiarske topánky na svete. Musia spájať vysoký komfort a vynikajúcu kontrolu lyží pri najťažších zjazdoch. Veľký podiel na tom má používanie najnovších dostupných materiálov, ako aj konštrukčných riešení. Talianska duša značky Dalbello sa však odráža aj v dizajne Výsledkom je, že každý výrobok sa vyznačuje nielen vynikajúcimi technickými vlastnosťami, ale aj jedinečným vzhľadom a dizajnom. Charakteristickým znakom lyžiarskych a lyžiarskych topánok Dalbello je aj vysoká kvalita spracovania. Je to spôsobené tým, že všetky modely značky sa neustále vyrábajú v jej továrni, a nie u subdodávateľov na druhom konci sveta. Úplná kontrola nad výrobným procesom a rodinná orientácia spoločnosti znamená, že Dalbello ponúka výnimočné lyžiarske topánky na skit, freeride, freestyle a alpské lyžovanie.

História značky Dalbello

Značka bola založená v roku 1974 v talianskom meste Asolo Založil ju Allessandro Dal Bello, človek s výnimočným talentom na tvorbu kvalitných lyžiarskych topánok. Treba však poznamenať, že jeho dobrodružstvo s lyžiarskou obuvou sa začalo oveľa skôr. V 60. rokoch 20. storočia pracovali Allesandro a Giovanna v továrni na lyžiarske topánky Henke vo Švajčiarsku, kde sa zdokonaľovali vo svojom remesle. Po návrate do Talianska sa čoskoro zamerali na vlastné nápady a založili vlastnú firmu Dalbello. Svoj prvý pár lyžiarskych topánok predali v Rakúsku v roku 1974. V 70. rokoch 20. storočia prechádzal lyžiarsky priemysel revolúciou. Každú sezónu sa objavovali prelomové objavy, ktoré menili tvár lyžovania. Na čele týchto technologických zmien bola aj značka Dalbello Jednou z najprelomovejších zmien bol odklon od kože v lyžiarskych topánkach a jej nahradenie plastovou škrupinou Dnes plastové topánky vyrábajú všetci významní výrobcovia lyžiarskej obuvi.

V 80. rokoch 20. storočia začína taliansky výrobca spolupracovať so slávnymi lyžiarmi, čo mu umožňuje získať väčšie uznanie na svetových trhoch. V 90. rokoch 20. storočia zaznamenala značka Dalbello prudký nárast popularity na celom svete Kľúčom k úspechu sa ukázalo byť vysoké uznanie na severoamerických trhoch, v Nemecku a Rakúsku, odkiaľ mohla nasledovať expanzia do zvyšku sveta. K získaniu popularity určite prispeli aj prvé carvingové lyžiarske topánky, ktoré poskytovali väčšiu bočnú tuhosť. V novom tisícročí značka Dalbello pokračuje v zavádzaní ďalších technologických inovácií. Špeciálny projekt RDP - Riders Development Project umožňuje spojiť skúsenosti najlepších svetových lyžiarov s nápadmi inžinierov a vytvoriť ešte lepšie lyžiarske topánky Dalbello.

Dalbello - topánky na skit, freeride, freestyle a alpské lyžovanie

V ponuke talianskej značky nájdete modely topánok pre každý typ alpského lyžovania. Patria medzi ne modely pre dokonale upravené zjazdovky, zjazdovky v divočine a freestylové jazdy. Ultralight skit topánky Dalbello sú ideálne na vysokohorské výlety. Vynikajúca pohyblivosť zvršku v kombinácii s nízkou hmotnosťou vám umožní rýchlo naberať výšku pri stúpaní na ďalšie vrcholy. Lyžiarske topánky Freeride Collection poskytujú vynikajúcu kontrolu nad lyžami pri rýchlych zjazdoch v divokom teréne. Dokonalé prispôsobenie a vysoká tuhosť škrupiny v kľúčových oblastiach zaistia vynikajúci pocit z lyžovania v každom oblúku.

Technológie použité v lyžiarskych topánkach Dalbello

Dlhoročné skúsenosti talianskej značky viedli k vývoju jedinečných technologických riešení. Niektoré z nich zvyšujú pohodlie lyžiarskych topánok, zatiaľ čo iné ovplyvňujú presnosť ovládania lyží. Za zmienku určite stojí technológia Dalbello Grip Walk Ide o špeciálny dezén z polymérov, ktorý sa používa v podrážke lyžiarskych topánok. Poskytuje lepšiu priľnavosť pri chôdzi. Tým sa účinne rieši jedna z najväčších nevýhod väčšiny lyžiarskych topánok - riziko pošmyknutia na klzkom povrchu hneď po tom, ako si zujete lyže. Vstup do chaty tak už nebude vystavený takému vysokému riziku pádu. Ďalším revolučným riešením je Dalbello My Fit Použitie tepelne tvarovateľných materiálov ponúka možnosť dokonale prispôsobiť topánky každej nohe. Zhodný tvar sa vzťahuje na vnútornú topánku aj na vonkajší plášť. Technológie zodpovedné za pohodlie lyžiarskych topánok dopĺňa riešenie Contour 4. Ide o štyri zóny, ktoré sú najviac ohrozené tlakom. Ide o pätu, prsty na nohách, členky a oblasť nártu. Použitie materiálov, ktoré dokážu zväčšiť objem topánky v týchto miestach, zaručuje maximálne pohodlie.

Značka tiež používa množstvo riešení na zvýšenie presnosti lyží. Jednou z nich je technológia Dalbello Power Cage Ide o priestorovú štruktúru umiestnenú vo vnútri škrupín lyžiarskych topánok. Vhodný tvar výstuže účinne zabraňuje silnej deformácii topánky počas lyžovania. To znamená, že sila sa prenáša priamo z chodidla na hranu lyže. Výsledkom je ešte presnejšie ovládanie lyží aj v náročných snehových podmienkach. Veľmi dôležitá je aj samotná konštrukcia topánky. Klasický Dalbello Overlap Design zaručuje vysokú tuhosť topánky. Táto tradičná konštrukcia sa skladá z dvoch častí - spodného plášťa a pohyblivého zvršku. To umožňuje zachovať vysokú flexibilitu topánok. Pre tých, ktorí hľadajú topánky, ktoré poskytujú väčšie pohodlie pri obúvaní a chôdzi v lyžiarskych topánkach, je tu konštrukcia Dalbello Cabrio Design Dodatočná tretia časť v podobe jazyka umožňuje, aby boli topánky výrazne pohyblivejšie. Toto riešenie sa najčastejšie používa v topánkach na skit a freestyle, ktoré ponúkajú maximálnu voľnosť pri nájazdoch alebo v lyžiarskom parku.

Pozrite si ponuku talianskej značky online na 8a.sk

Poskytujeme mimoriadne širší výber lyžiarskych topánok Dalbello Rozmanité modely sú určené pre všetkých lyžiarov. Najvyššie modely oslovia aj tých najskúsenejších lyžiarskych nadšencov, ktorí vyžadujú dokonalú kontrolu nad lyžami na najstrmších svahoch. Lyžiarske topánky Dalbello využívajúce najnovšie materiály a technologické riešenia túto požiadavku ľahko spĺňajú. Rozsiahly sortiment talianskej značky zahŕňa aj niekoľko modelov pre začínajúcich lyžiarov, ktoré vám umožnia ľahko vstúpiť do sveta zimných športov. Či už sa chystáte na lyžiarsku túru, milujete freeridové zjazdy alebo jednoducho chcete lyžovať na dobre upravenej zjazdovke, značka Dalbello má vo svojom sortimente určite tie správne lyžiarske topánky.