top

Bundy na bicykel

Bicyklové bundy sú modely špeciálne pripravené pre fanúšikov jednokoliek. V ponuke nájdete cyklistické bundy do vetra, dažďa a mrazu, ktoré zabezpečia pohodlie a ochránia pred nepriaznivým počasím. Zistite, aký komfort poskytuje dobrá cyklistická bunda!
Filter (1)
Filtre
 1. Maloja
View as Grid List

14 Produkty

na stránku
 1. -33%
  Softshellová bunda Maloja Beifuss - midnight

  Zoznam prianí

 2. -33%
  Bunda Maloja Kesch - midnight multi

  Zoznam prianí

 3. -32%
  Softshellová bunda dámska Maloja Emerita - moss

  Zoznam prianí

 4. -32%
  Hybridná bunda Maloja Fichte - glow multi

  Zoznam prianí

 5. -32%
  Softshellová bunda Maloja Ischi - glow

  Zoznam prianí

 6. -32%
  Softshellová bunda Maloja Buron - moss

  Zoznam prianí

 7. -32%
  Bežecká bunda dámska Maloja Sennes - midnight

  Zoznam prianí

 8. -32%
  Dámska cyklistická bunda Maloja Emerita - peach

  Zoznam prianí

 9. -32%
  Dámska cyklistická bunda Maloja Stufels - rosewood

  Zoznam prianí

 10. -20%
  GORE TEX bunda Maloja Spih NOS - moonless

  Zoznam prianí

 11. -29%
  Hybridná bunda Maloja Fichte - moonless multi

  Zoznam prianí

 12. -29%
  Hybridná bunda Maloja Fichte - moss

  Zoznam prianí

View as Grid List

14 Produkty

na stránku
Vymazať

Bicyklové bundy pre maximálne pohodlie

Prečo si kupovať špeciálnu cyklistickú bundu, keď už máte v šatníku turistickú alebo horskú bundu? Odpoveď je veľmi jednoduchá - cyklistika kladie na záťaž úplne iné nároky ako pešia turistika alebo lezenie v horách. Poradí si s nimi len špecializované cyklistické oblečenie Cyklistické bundy sú navrhnuté tak, aby umožňovali prirodzenú polohu za volantom, poskytovali voľnosť pohybu a chránili pred nepriaznivým počasím. Vďaka všetkým týmto prvkom sa dobré cyklistické bundy rozhodne líšia od ostatných modelov.

Cyklistická bunda musí mať strih, ktorý je vhodne prispôsobený šikmej postave cyklistu. To je zrejmé najmä pri cestných bundách, o niečo menej pri modeloch MTB. Cyklistické bundy by mali mať aj správny strih rukávov, aby ruky natiahnuté dopredu mali úplnú voľnosť pohybu a bunda sa zbytočne nevyťahovala. Aj samotné rukávy musia byť o niečo dlhšie, aby sa príliš nevyhrnuli a neodhaľovali zápästia. Šikmá poloha má za následok aj prvok, ktorý je charakteristický pre takmer každú cyklistickú bundu. Toto je predĺžená zadná časť. Účelom je poskytnúť lepšiu ochranu pred chladom, aj keď ste naklonení dopredu. Keďže cyklistická bunda sa nosí najmä počas jazdy, takmer každý model je vybavený mnohými reflexnými prvkami, ktoré ešte viac zvyšujú našu viditeľnosť v zlých poveternostných podmienkach a tiež po zotmení.

Aká je najlepšia bunda na bicykel?

Neexistuje dokonalá cyklistická bunda. Každý cyklista by mal mať v šatníku aspoň 2-3 modely, ktoré sa hodia do rôznych podmienok. Každá z nich poskytuje vysokú úroveň pohodlia v inom ročnom období a v iných poveternostných podmienkach. Absolútnym minimom sa zdajú byť aspoň dve bicyklové bundy - proti vetru a do dažďa. Ak však jazdíme na bicykli po celý rok, bez ohľadu na počasie, určite rýchlo zistíme, že niekoľko možností navyše výrazne zvýši komfort a pôžitok z jazdy.

Na letné výlety, keď sa večer ochladí, je najlepšou voľbou ľahká, priedušná cyklistická bunda, ktorá poskytuje len základnú izoláciu. Zvyčajne ide o veľmi tenké cyklistické bundy, ktorých prioritou je odvádzať zohriaty a vlhký vzduch od tela. Na druhej strane v prechodných ročných obdobiach budú optimálne fungovať vetruodolné cyklistické bundy, ktoré dokonale ochránia telo pred rýchlym ochladením. Tieto typy búnd sú ideálne pre akýkoľvek typ bicykla a sú dokonca nevyhnutné pre cestných cyklistov. Rýchla jazda na bicykli v studenom vetre môže telo v okamihu ochladiť. Aj ľahká cyklistická vetrovka, ktorá zastaví silné nárazy vetra, nás ochráni pred týmto nebezpečným javom a zabezpečí primeraný tepelný komfort. V zime budú potrebné úplne iné cyklistické bundy. Mali by poskytovať dostatočnú priedušnosť, ale zároveň musia chrániť trup a ruky pred nízkymi teplotami. Pri jazde na bicykli je horná časť tela náchylná na rýchle ochladenie, preto je správne oblečenie kľúčom k udržaniu pohodlia.

Celoročne užitočná je aj bunda do dažďa na bicykel Nie je nič horšie, ako keď počas jazdy na bicykli úplne zmoknete. Správne zvolený model s membránou nás skvele ochráni pred zrážkami a zároveň umožní únik prebytočnej vlhkosti vznikajúcej počas cvičenia. Mimoriadne obľúbenou voľbou v tejto kategórii je cyklistická bunda GORE-TEX® Vysokokvalitné membrány tejto značky ponúkajú vynikajúce výkonnostné vlastnosti a modely, ktoré sú nimi vybavené, sa považujú za jedny z najlepších cyklistických búnd dostupných na trhu. Mnoho ľudí sa tiež pýta, či je lepšia cyklistická bunda s kapucňou alebo bez nej. Väčšina výrobcov túto funkciu vynecháva, pretože na bicykli väčšinou nosíme cyklistickú prilbu a kukla pod ňou by bola veľmi nepohodlná. Samozrejme, ak nám na tomto doplnku naozaj záleží, môžeme nájsť aj modely, ktoré sú ním vybavené.

Pozrite si cyklistické bundy online na 8a.sk

V našom online obchode ponúkame bundy na bicykel od špičkových značiek. Nájdete medzi nimi modely pripravené na všetky ročné obdobia. Či už jazdíte v daždi, snehu alebo vo víchrici, medzi dostupnými modelmi nájdete cyklistické bundy, ktoré poskytujú vynikajúcu ochranu pred týmito podmienkami. Cyklistické bundy na MTB bicykle, ako aj na túry a cyklistické výlety alebo na každodenné dochádzanie do práce na bicykli. Pozrite si dostupné bicyklové bundy a užite si pohodlie pri zdolávaní ďalších kilometrov na dvoch kolesách.