top

Alpina

Alpina je slovinská značka špecializujúca sa na výrobu športovej a trekingovej obuvi. Jej ponuka zahŕňa turistické topánky, topánky na bežecké lyžovanie, topánky na zjazdové lyžovanie a modely na každodenné použitie.
View as Grid List

3 Produkty

 1. -17%
  Topánky na bežky Alpina T10 - black/green
  Topánky na bežky Alpina T10 - black/green
  vrátane DPH 83,99 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 72,99 € (+16%)
  Cena odporúčaná výrobcom 101,99 € (-17%)

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS - black/red
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS - black/red
  vrátane DPH 73,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 75,99 € (-3%)
  Cena odporúčaná výrobcom 91,99 € (-20%)

  Zoznam prianí

 3. -23%
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  Topánky na bežky Alpina T5 PLUS JR - black/red
  vrátane DPH 65,49 €
  Najnižšia cena v období 30 dní pred zľavou 58,49 € (+12%)
  Cena odporúčaná výrobcom 85,99 € (-23%)

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

3 Produkty

Vymazať

Alpina - značka s tradíciou

Všetko sa začalo jedným párom trekingových topánok vyrobených v roku 1947, ktorý spustil celú lavínu udalostí. Samotná značka Alpina bola založená v roku 1951. Už o rok neskôr začala spoločnosť vyrábať lyžiarske topánky a modely na bežné nosenie. Vďaka svojej veľkej popularite sa podnik mohol voľne rozvíjať. Prvé topánky na bežecké lyžovanie Alpina opustili steny továrne až v roku 1973. V súčasnosti, po mnohých rokoch vývoja, je tento typ obuvi vysoko cenený medzi pretekármi aj amatérskymi bežcami na lyžiach. V roku 1979 dosahuje prvá juhoslovanská expedícia vrchol Mount Everestu. Samozrejme, je vybavená topánkami Alpina, čo dokazuje vynikajúcu kvalitu obuvi. V nasledujúcich rokoch značka začína expandovať na západné trhy. V roku 1984 sa Alpina stáva jedným z hlavných sponzorov olympijských hier v Sarajeve.

Dnes je slovinská značka jedným z popredných výrobcov horskej a lyžiarskej obuvi na svete. Široká ponuka je určená pre nadšencov trekingu. Medzi dostupnými modelmi sú klasické kožené trekingové topánky aj ľahšie turistické modely. Mimoriadne obľúbená je aj lifestylová obuv. Modely inšpirované horami sú ideálne na každodenné používanie. Významnú časť kolekcie Alpina tvoria lyžiarske topánky. Spoločnosť pokračuje vo výrobe klasickej, pevnej zjazdovej obuvi. Významnú časť kolekcie však tvoria topánky na bežecké lyžovanie. K dispozícii sú súťažné aj cestovné modely. Či už beháte klasicky, alebo skate, v ponuke značky určite nájdete ten správny model.

Alpina v obchode 8a.sk

V našej ponuke sa zameriavame na zimnú časť kolekcie tejto slovinskej značky. Medzi dostupnými modelmi nájdete predovšetkým pánske a dámske topánky na bežecké lyžovanie. Sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí začínajú svoje bežecké dobrodružstvo, ale nielen pre nich. Najpokročilejšie modely často používajú profesionálni pretekári. Všetky topánky Alpina sú známe svojím komfortom a špičkovou kvalitou spracovania, čo sa prejavuje v ich dlhodobom používaní.