top

Bundy GORE-TEX pánske

Pánske bundy GORE-TEX® ponúkajú maximálnu vodotesnosť a najvyššiu úroveň priedušnosti pri akejkoľvek outdoorovej aktivite. Je zárukou úplnej ochrany pred poveternostnými vplyvmi.
View as Grid List

157 Produkty

 1. -34%
  GORE TEX bunda La Sportiva Revel GTX Jacket - black/moss

  Zoznam prianí

 2. -20%
  GORE TEX bunda Salewa Ortles GTX 3L Jacket - gold

  Zoznam prianí

 3. -11%
  GORE TEX bunda Salewa Puez GTX Paclite Jacket - gold

  Zoznam prianí

 4. -25%
  GORE TEX bunda Salewa Puez GTX 2L Jacket - electric

  Zoznam prianí

 5. -29%
  GORE TEX bunda Montura Iron 2.0 Jacket - dark grey/red

  Zoznam prianí

 6. -32%
  GORE TEX bunda Marmot Alpinist Jacket - nori

  Zoznam prianí

 7. -30%
  GORE TEX bunda Marmot Kessler Jacket - black

  Zoznam prianí

 8. -29%
  GORE TEX bunda Patagonia Pluma Jacket - andes blue

  Zoznam prianí

 9. -23%
  Skialp bunda Dynafit Free GTX Jacket - winter moss

  Zoznam prianí

 10. -20%
  GORE TEX bunda BlackYak Barzona Jacket - snorkel blue

  Zoznam prianí

 11. -13%
  GORE TEX bunda BlackYak Caracu Jacket - sulphur

  Zoznam prianí

 12. -15%
  GORE TEX bunda Montura Magic 2.0 Jacket - black

  Zoznam prianí

 13. -42%
  GORE TEX bunda Rab Zenith Jacket - aspen green

  Zoznam prianí

 14. -25%
  Bunda do dažďa BlackYak Zebu Jacket - black beauty

  Zoznam prianí

 15. -25%
  Bunda do dažďa BlackYak Zebu Jacket - fiery red

  Zoznam prianí

 16. -20%
  GORE TEX bunda Maloja Spih NOS - moonless

  Zoznam prianí

 17. -24%
  GORE TEX bunda BlackYak Barzona BC Jacket - phantom

  Zoznam prianí

 18. -24%
  GORE TEX bunda BlackYak Barzona BC Jacket - emperador

  Zoznam prianí

 19. -20%
  GORE TEX bunda BlackYak Brangus Jacket - black beauty

  Zoznam prianí

 20. -18%
  GORE TEX bunda BlackYak Brangus Jacket - fiery red

  Zoznam prianí

 21. -32%
  Nepremokavá bunda pánska Montura Cosmo Pro Jacket - red

  Zoznam prianí

 22. -23%
  GORE TEX bunda Salewa Moiazza Jacket - cloisonne

  Zoznam prianí

 23. -32%
  GORE TEX bunda Salewa Lagorai Jacket - pale frog

  Zoznam prianí

 24. -26%
  GORE TEX bunda Salewa Lagorai Jacket - black out

  Zoznam prianí

 25. -28%
  Bunda do dažďa Salewa Ortles 3 GTX Pro Jacket - pale frog

  Zoznam prianí

 26. -35%
  Skialp bunda La Sportiva Zagros GTX Jacket - opal/pine

  Zoznam prianí

 27. -34%
  GORE TEX bunda Marmot Lightray Jacket - black

  Zoznam prianí

 28. -40%
  GORE TEX bunda Rab Zenith Jacket - black

  Zoznam prianí

 29. -34%
  Bunda do dažďa Montura Pac Mind Jacket - red/powder blue

  Zoznam prianí

 30. -25%
  GORE TEX bunda Patagonia Triolet Jacket - classic navy

  Zoznam prianí

Page
na stránku
View as Grid List

157 Produkty

Vymazať

Panské bundy GORE-TEX® - plne nepremokavé

Tento typ bundy sa od ostatných odlišuje použitím priedušnej membrány. Použitím špecializovanej technológie sa vytvorí extrémne tenká štruktúra s takými malými pórmi, že neprepustia kvapky vody. Vďaka tomu membrána neprepustí dážď a sneh. Tieto póry sú zároveň dostatočne veľké na to, aby cez ne mohli voľne prechádzať molekuly vodnej pary. To znamená vysokú priedušnosť tohto typu bundy. Toto riešenie umožňuje udržiavať optimálnu klímu v blízkosti tela aj počas námahy. Pocit príjemného sucha je mimoriadne dôležitý, najmä vo vysokých horách. Práve vďaka extrémne vysokej vodeodolnosti a priedušnosti sú pánske bundy GORE-TEX® voľbou horolezcov, trekárov a turistov. Výborne fungujú aj v tých najmenej priaznivých poveternostných podmienkach, takže sa môžete vydať na cestu aj v lejaku alebo snehovej búrke. Bundy s membránou GORE-TEX® sa vyznačujú dokonalými detailmi a pokročilou technológiou. Robustné vonkajšie materiály a dodatočné výstuhy použité v mnohých prípadoch zaručujú dlhú životnosť výrobku.

Bundy GORE-TEX® pre mužov sa vyrábajú v niekoľkých štýloch

Panské bundy GORE-TEX® sa vyrábajú v niekoľkých verziách. V závislosti od účelu plášťa existujú rôzne lamináty, t. j. spoje medzi membránou a vonkajším materiálom. Najtenšie riešenia sa používajú v bežeckých bundách. Pokročilá technológia umožňuje aplikáciu membrány na vonkajšiu stranu, čo umožňuje voľný prietok vody po povrchu. Vďaka extrémnej ľahkosti tohto riešenia sa celá bunda zmestí do malého prenosného kufríka. Najobľúbenejšie sú pánske turistické bundy GORE-TEX®. Používajú sa dve riešenia - dve a tri lamináty. Tieto bundy sa vyznačujú vysokou odolnosťou, ktorá je nevyhnutná pri zdolávaní trás s ťažkým batohom. Ich sortiment siaha od búnd ideálnych na trekking až po horské modely, ktoré si obľúbia skúsenejší používatelia. Modely ideálne na horolezectvo, vysokohorské expedície alebo špecializované projekty.

Pre tých, ktorí túto membránu nepoznajú, nech ako argument poslúži jeden historický fakt. Patent na mimoriadne odolný materiál s poréznou konštrukciou bol spoločnosti Gore udelený už v 70. rokoch 20. storočia. O 11 rokov neskôr astronauti prvej misie raketoplánu NASA použili tieto skafandre pri svojej misii na Mesiac. Použili vodotesnú a vetruvzdornú membránu. Nasledujúce roky priniesli masový záujem o expandovaný polytetrafluóretylén alebo ePTFE. Medzinárodne známe ako GORE-TEX®.

Na čo si obľúbite pánske bundy GORE-TEX®?

V prvom rade pre ich funkčnosť a použiteľnosť. Pánske bundy GORE-TEX® sú predovšetkým kvalitné membránové bundy, ktorých hlavným účelom je chrániť vás pred nepriaznivým počasím. Oceníte ich však aj pre množstvo technických funkcií, ktoré vám uľahčia ich používanie. Hovoríme napríklad o športovom strihu. Bunda sa dokonale prispôsobí mužskej siluete. Neobmedzuje vaše pohyby a poskytuje vám úplnú voľnosť, čo je dôležité najmä pri lezení alebo skialpinizme. Pod veľkorysú nastaviteľnú kapucňu sa zmestí prilba. Vrecká - zvyčajne dve veľké - sú umiestnené nad bedrovým pásom batohu alebo lezeckého postroja. Prístup k nim je preto jednoduchý. Pánske bundy GORE-TEX® sa vyznačujú aj pomerne nízkou hmotnosťou. Vďaka tomu ich možno použiť ako núdzové oblečenie v prípade náhleho zhoršenia počasia. Majú laminované švy a zipsy - hlavné a na vreckách. Možnosť prieniku vody sa tak znižuje na minimum.

Ako vyprať bundu s membránou?

Panské bundy GORE-TEX® možno prať v práčke. Rovnako ako pri iných technických odevoch je najdôležitejšie dodržiavať všetky odporúčania uvedené na etikete výrobku. Dôležitý je aj výber pracieho prostriedku. Klasické pracie prášky nie sú v tomto prípade dobrou voľbou. Pri praní membránovej bundy by ste mali používať špeciálne pracie prostriedky na technické oblečenie s membránou, ktoré okrem iného neobsahujú žiadne zmäkčovadlá. Značkové výrobky na pranie outdoorového oblečenia zaručujú, že bunda nestratí svoje vlastnosti. Pozrite si podrobný opis tohto ako prať bundu s membránou.

Panská bunda s membránou alebo bez nej?

Pri poznaní všetkých výhod pánskych búnd GORE-TEX® sa voľba zdá byť jasná. Pokiaľ potrebujete úplnú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia, ako je dážď, sneh alebo nárazový vietor, najvhodnejšou voľbou je oblečenie s membránou. Je to jednoducho vrstva, ktorá účinne odvráti nepriaznivé počasie aj v extrémnych podmienkach. Na druhej strane, oblečenie bez membrány funguje dobre v priaznivom počasí. Ponúka veľmi vysokú priedušnosť, vďaka čomu je vhodnejšia pri intenzívnej fyzickej aktivite alebo vysokých teplotách. Každý turista a milovník hôr by však mal mať vo svojej výbave Panskú bundu Arcteryx GORE-TEX® alebo inej renomovanej značky.

Ako si vybrať bundu GORE-TEX?

Ak uvažujete o svojej prvej bunde GORE-TEX®, existujú dva spôsoby, ako si ju vybrať. Prvým krokom je výber bundy pre činnosť, ktorú vykonávate. Väčšina výrobcov triedi svoje kolekcie podľa účelu odevu. Medzi pánskymi bundami GORE-TEX® značky Salewa alebo iných špičkových značiek nájdete bundy na horolezectvo, lezenie, lyžovanie alebo bežecké modely. V každom z nich boli membrány a konštrukcia špeciálne vybrané pre špecifickú formu činnosti. Druhým spôsobom je výber bundy podľa použitej membrány. Ak vám záleží na odolnosti, mali by ste sa poobzerať po bundách s membránou GORE-TEX® PRO, ak vám záleží na priedušnosti, tak s membránou GORE-TEX® Active atď.

Preskúmajte pánske bundy GORE-TEX® na 8a.sk

Ponúkame široký výber búnd od špičkových výrobcov horského a turistického oblečenia. Spoliehame sa na svetové značky s rozsiahlymi skúsenosťami s výrobou membránových odevov do najťažších poveternostných podmienok a pre veľmi náročných používateľov. Či už potrebujete ochranu pred dažďom na traile, na freeridovom svahu alebo počas náročného výstupu vo vysokých horách, technológia GORE-TEX® vás nielen dokonale ochráni pred dažďom, snehom a vetrom, ale aj pomaly odvádza prebytočnú vlhkosť, ktorá sa vytvára na tele. Pánske bundy GORE-TEX® sú ideálne aj na každodenné používanie v meste. Mnohé modely majú univerzálny strih a tlmené farby, ktoré sa hodia k vášmu každodennému oblečeniu. Preskúmajte pánske membránové bundy GORE-TEX® od 8a.sk a nájdite si ideálny model pre vás!