top

Trekingové topánky nízke pánske

Pánske nízke trekové topánky sú ideálne na teplejšie ročné obdobie, keď sa chystáte na horskú túru a chcete si užiť pohodlie pri každom kroku. W 8a.sk najlepšie a technické modely.
View as Grid List

39 Produkty

 1. -16%
  Trekingové topánky Mammut Sapuen Low GTX - black/hot red

  Zoznam prianí

 2. -20%
  Trekingové topánky Meindl Ontario GTX - jeans/orange

  Zoznam prianí

 3. -13%
  Pánske topánky Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  Zoznam prianí

 4. -31%
  Topánky prístupové Montura Yaru Air - dark grey/red

  Zoznam prianí

 5. -26%
  Topánky prístupové Scarpa Zodiac GTX - shark/orange

  Zoznam prianí

 6. -32%
  Topánky prístupové Scarpa Zodiac - lake blue

  Zoznam prianí

 7. -23%
  Topánky prístupové Scarpa Zodiac - tonic

  Zoznam prianí

 8. -10%
  Pánske topánky La Sportiva TX4 - blue/papaya

  Zoznam prianí

na stránku
View as Grid List

39 Produkty

Vymazať

Panská nízka treková obuv ponúka technickú podporu

Kategória tejto obuvi zahŕňa modely pre pokročilé technické trasy s lezeckými prvkami, ako aj obuv určenú na turistiku po menej náročných chodníkoch. Pánska nízka treková obuv je vhodná aj ako prístupová obuv, pretože mnohé z nich majú špeciálne vlastnosti, ktoré uľahčujú vykonávanie lezeckých úloh. Tento typ obuvi je v letných dňoch oveľa pohodlnejší ako topánky s vysokým zvrškom. Členok je tu odhalený, takže pocit prehriatia je zanedbateľný. Napriek kratšiemu zvršku sa nízka treková obuv vyznačuje vysokou turistickou stabilitou vďaka viacerým technickým riešeniam. Ich úlohou je správne umiestniť chodidlo tak, aby sa nepohybovalo svojvoľne a každý krok bol čo najpresnejší. To znamená, že získate podporu pri náročných výstupoch aj strmých zjazdoch.

Membrány používané v pánskych nízkych trekingových topánkach

Rôzne verzie membrány GORE-TEX® a vlastné riešenia značiek sú skvelou podporou počas horskej túry s premenlivým počasím. Vodotesnosť týchto technológií poskytuje vysoký stupeň ochrany pred namočením v prípade dažďa alebo pri prechode cez plytký horský potok. Pánske nízke trekové topánky s membránou GORE-TEX® alebo inými membránami majú tiež schopnosť čiastočne zachovať prirodzenú priedušnosť kože. To znamená, že vlhkosť sa účinne odvádza preč. Vďaka tomu bude vaša pokožka dlhšie pohodlne suchá. Táto priedušnosť membrány GORE-TEX® sa hodí aj pri odpočinku. Stačí si na chvíľu vyzliecť nízke trekingové topánky a nechať membránu pracovať. Obuv sa vďaka nemu vysuší oveľa rýchlejšie ako obuv bez neho.

Mužská nízka treková obuv - konštrukcia

Vo zvršku obuvi výrobcovia často používajú kožu aj syntetické materiály. Obe sa vyznačujú optimálnou priedušnosťou, ktorá zodpovedá priedušnosti pokožky chodidla. To podporuje rýchlejší odvod vlhkosti v záujme vášho pohodlia. Pánska nízka treková obuv s koženým alebo syntetickým zvrškom je tiež primerane odolná. Vďaka tomu váš model vydrží záťaže, ktoré vznikajú počas vašej túry, a zachová si svoju funkčnosť počas nasledujúcich sezón. Výrobcovia využívajú aj otoman a zosilnenú špičku, ktorá chráni nízke trekingové topánky pred ľahkým poškodením. Tým sa zabezpečí, že náhodné zachytenie o korene alebo kamene na trase nespôsobí veľké škody. Na vetranie vnútra obuvi výrobcovia používajú aj špeciálne sieťované panely na zvršok. Vďaka tomu budete mať okolo nôh pohodlnú cirkuláciu vzduchu, ktorá eliminuje riziko prehriatia. Nízke trekingové topánky majú často aj systém šnurovania na lezenie. Siaha takmer po špičku nohy a umožňuje presné šnurovanie zvršku.

Panská nízka treková obuv s touto pokročilejšou konštrukciou je podopretá vnútorným alebo vonkajším skeletom. Jej účelom je napodobniť prirodzené pohyby členkového kĺbu, aby vám pri turistike nič neprekážalo. Toto riešenie zároveň poskytuje vysokú úroveň stability chodidla, čo znižuje počet náhodných zranení a uľahčuje turistiku.

Dôležitou vlastnosťou pánskej nízkej trekovej obuvi je amortizácia

Pri turistike po horských chodníkoch posiatych kameňmi, ale aj po zhutnenom teréne je dôležité tlmenie nárazov. Často za to môže pena EVA v medzipodrážke alebo iné podobné riešenia. Tú podporuje aj špeciálne tvarovaná stielka, takže pri každom kroku získate potrebné odpruženie. To znamená, že trekingová obuv s nízkou špičkou odbremeňuje chodidlá a kĺby, čím znižuje únavu. Vďaka tomu prejdete o niekoľko kilometrov viac ako pri menej pokročilých riešeniach.

Nízka treková obuv pre mužov je vybavená modernou podrážkou

Najuznávanejšími značkami podrážok sú Vibram® a Michelin®, ktoré sa preslávili svojimi vynikajúcimi trakčnými vlastnosťami. Vďaka gume, ktorá sa používa na ich výrobu, je treková obuv s nízkou špičkou veľmi priľnavá, čo znižuje riziko pošmyknutia. Vďaka tomu je pre vás navigácia po trase, aj tej najťažšej, bezpečnejšia. Behúň týchto podrážok má často samočistiacu schopnosť, takže drobné kamienky a blato z nich rýchlo odpadnú. Zlepšuje sa tak odvaľovanie nôh a efektivita turistiky.