top

Swix

Swix je škandinávska značka špecializujúca sa na mazivá pre bežecké a zjazdové lyže. Ponúka aj oblečenie a vybavenie na bežecké a alpské lyžovanie.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Swix - mazivá pre lyžiarov

Škandinávska značka Swix sa takmer vždy spájala s lyžiarskymi mazivami. K jeho vzniku prispelo niekoľko faktorov. Prvým bol požiar vo voskárni Martina Matsba v Malungu. To znamenalo, že musel začať odznova. Vďaka tomu sa však dostal do kontaktu s mnohými inovátormi a vedcami na Kráľovskom technologickom inštitúte v Štokholme. Čoskoro sa začalo dlhé hľadanie ideálneho zloženia lyžiarskeho maziva. Po takmer 6 000 pokusoch a 200 rôznych látkach bolo jasné, že neexistuje mazivo do každého počasia. Na dosiahnutie maximálneho sklzu na snehu je nevyhnutné prispôsobiť mazivo typu snehu, teplote a niekoľkým ďalším faktorom. Preto bola čoskoro vyvinutá celá séria mazív Swix pre rôzne poveternostné podmienky. Na prvý pohľad ich bolo ťažké rozlíšiť, preto sa rozhodlo pridať im farby. Takto vznikol určitý štandard, ktorý sa na dlhé roky stal meradlom pre účinné a efektívne mazanie lyží.

V roku 1948 začala značka predávať mazivá v Nórsku. Hoci Nóri boli spočiatku voči zahraničným vynálezom opatrní, čoskoro si uvedomili potenciál výrobkov Swix. Čoskoro začali mazivá tejto značky používať zlatí olympijskí medailisti v behu na lyžiach, ako aj turisti, bežkári a rekreační lyžiari.

Značka Swix v obchode 8a.sk

Hoci je značka Swix stále známa najmä vďaka svojim lyžiarskym mazadlám, v súčasnosti ponúka oveľa širší sortiment výrobkov. Patrí k nim lyžiarske oblečenie, palice a dokonca aj kolieskové lyže. Výrobca je dobre známy všetkým milovníkom bežeckého a alpského lyžovania. V našom obchode 8a.sk ponúkame široký výber mazív Swix, ktoré sa osvedčia v rôznych poveternostných podmienkach. Ide o jednu z často prehliadaných častí výbavy každého lyžiara, ktorá má však veľký vplyv na pohodlie pri lyžovaní. Správne navoskované lyže sa lyžujú oveľa ľahšie. Voskovanie má tiež vplyv na životnosť vašich lyží, tak prečo sa nesveriť odborníkovi na lyže!