top

Stubai

Stubai je rakúska značka vyrábajúca vysokokvalitné horské a lezecké vybavenie. Ponúkame širokú škálu vybavenia pre horolezcov, horolezkyne, trekárov a via ferraty!
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Vybavenie Stubai zo srdca Álp

Sídlo spoločnosti nachádzajúce sa v Stubai Valley dokonale odráža ducha spoločnosti. Tu sa vyrábajú produkty určené pre ľudí, ktorí milujú hory. Tím profesionálnych horolezcov a inžinierov neustále pracuje na vylepšovaní ďalšej verzie zariadenia. Všetky nápady vychádzajú z potrieb, ktoré sa objavujú počas následných expedícií do hôr, či už ide o profesionálov alebo prvolezcov. Následne sa vypracuje podrobný návrh, ktorý musí zohľadňovať primeranú odolnosť a vysokú ergonómiu pri používaní v horských podmienkach. Každý nový výrobok musí následne prejsť sériou prísnych laboratórnych testov, ktoré potvrdia jeho spoľahlivosť a životnosť. Iba takéto zariadenie sa nakoniec môže dostať na trh. Vďaka tomuto novému procesu vývoja produktov si môžete byť istí, že každý model značky Stubai, ktorý sa dostane do rúk milovníkov hôr, sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou.

Dlhá história a dlhoročné skúsenosti uznávanej značky

Kořeny rakúskej značky siahajú do minulosti. Stopy po prvom spracovaní ocele v údolí Stubai siahajú do 14. storočia. V roku 1897 bolo založené združenie miestnych kováčskych majstrov, ktoré sa zaoberalo najmä výrobou nožov, ako aj poľnohospodárskeho náradia. V roku 1960 dostal názov Stubai Postupom času začalo v jej sortimente prevládať horské vybavenie. Dnes je táto značka dokonale rozpoznateľná medzi všetkými milovníkmi alpských chodníkov a poskytuje vybavenie potrebné na bezpečný pohyb po horách v lete aj v zime.

Stubai horské a horolezecké vybavenie na 8a.sk

Široká ponuka rakúskej značky Stubai znamená, že dokáže ponúknuť vhodné vybavenie pre každého milovníka hôr bez ohľadu na to, akú aktivitu v horách vykonáva. Pre milovníkov skalného lezenia, ako aj horolezectva, je tu kvalitný sortiment vybavenia. Ľahké a robustné karabíny alebo expedičné pomôcky Stubai, intuitívne istiace a zlaňovacie pomôcky - to všetko zabezpečí vysokú spoľahlivosť v horách a počas tréningu. Univerzálne lezecké postroje zaručujú pohodlné používanie pri zdolávaní horských stien vo všetkých ročných obdobiach. Samozrejme, v katalógu Stubai nájdete aj horolezecké prilby, ktoré sú užitočné pri mnohých horských aktivitách.

Značka Stubai má tiež veľmi širokú ponuku zimného vybavenia. Spoľahlivé Stubai chalet a mačky sú základom výbavy každého človeka, ktorý sa vydáva na zasnežené horské chodníky. Vďaka rôznorodým modelom je možné dokonale prispôsobiť vybavenie danej aktivite - od ľadovcovej a vysokohorskej turistiky až po ľadolezenie a technické horolezectvo. Pri mnohých aktivitách bude určite nevyhnutné aj lavínové vybavenie, ako sú snehové lopaty a lavínové sondy.

V ponuke Stubai nájdete okrem základného vybavenia aj mnoho ďalších kusov horského vybavenia. Medzi tieto produkty patria najmä batohy, horské rukavice, turistické doplnky a vybavenie na via ferraty. V sortimente rakúskej značky tak každý milovník hôr nájde vysokokvalitné vybavenie pre svoju obľúbenú aktivitu. Ak hľadáte kvalitné a spoľahlivé vybavenie, oplatí sa vám preskúmať ponuku značky Stubai v internetovom obchode 8a.sk