top

Ortlieb

Ortlieb je legendárny výrobca vysokokvalitných brašien na bicykel. Výrobky tejto značky si vyberajú tí najskúsenejší cestovatelia. Ponuka zahŕňa brašne, sedlové vaky, nepremokavé tašky a mnoho ďalšieho príslušenstva. Ortlieb zaručuje dokonalú ochranu batožiny pred nepriaznivým počasím.
Nedokážeme nájsť produkty, ktoré zodpovedajú vášmu výberu.
Vymazať

Ortlieb - vodotesné tašky a brašne na bicykel

Nemecký výrobca je jednou z najznámejších značiek vyrábajúcich vysokokvalitné cyklistické brašne, tašky, batohy a nepremokavé vaky, ktoré sa osvedčia pri mnohých outdoorových aktivitách. Vybavenie od spoločnosti Ortlieb sa vyznačuje veľmi vysokou spoľahlivosťou, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre najskúsenejších cestovateľov a turistov. Úplná vodoodolnosť mnohých modelov zaručuje, že aj po dni strávenom v lejaku na trase bude naša batožina suchá a pripravená na použitie. Suchý spací vak po niekoľkokilometrovej túre je neoceniteľný pre každého milovníka diaľkovej cyklistiky. Vďaka vysokokvalitnému spracovaniu v kombinácii so spoľahlivými riešeniami, ako sú napríklad rolovacie uzávery alebo veľmi pevné, plne nepremokavé materiály, sa brašne, tašky a vaky Ortlieb dokonale osvedčia aj v tých najextrémnejších podmienkach.

História značky Ortlieb

Aj keď bola spoločnosť Ortlieb založená len v roku 1982, dnes má medzi cestovateľmi a milovníkmi diaľkovej cyklistiky alebo kanoistiky takmer kultový status Jej prvými výrobkami boli brašne na bicykel vyrobené z pevnej plachty. Tak ako v prípade mnohých značiek zaoberajúcich sa výrobou outdoorového vybavenia, podnetom pre vznik spoločnosti bola konkrétna potreba jej zakladateľa. V roku 1981 cestoval Hartmut Ortlieb na bicykli po južnom Anglicku. Časté daždivé počasie v regióne účinne kazilo radosť z objavovania nových miest, najmä preto, že všetka batožina prepravovaná v batožinách bola premočená a po dni jazdy v daždi sa Hartmut nemohol spoľahnúť ani na suché veci pri kempovaní. Prechádzajúce nákladné autá s nepremokavými plachtami ho inšpirovali k vytvoreniu vtedy úplne nového riešenia - nepremokavých tašiek na bicykel.

Po návrate do Nemecka Ortlieb rýchlo realizuje svoj nápad a vytvára pre seba prvé brašne na bicykel z pevného a nepremokavého materiálu. Veľmi rýchlo dostáva objednávky od priateľov na ďalšie kusy. Popularita tohto riešenia veľmi rýchlo rastie a on čoskoro zakladá spoločnosť, ktorá spočiatku vyrába skromné množstvo výrobkov pre miestny trh. Kvalitu a inovatívne riešenia si rýchlo všimli aj početné predajne bicyklov, ktoré si tento prelomový výrobok radi objednali. V krátkom čase Hartmut Ortlieb vyriešil aj problém celkovej vodotesnosti batohov Vďaka vysokofrekvenčnému žiareniu dosahuje pevné spojenie materiálov bez potreby švov. V kombinácii s inovatívnym systémom uzatvárania roll-top získava plne nepremokavý výrobok bez potreby podlepovania alebo utesňovania švov. Rýchly rozvoj outdoorových aktivít v 90. rokoch 20. storočia prispel aj k rastúcej popularite brašní na bicykel Ortlieb V súčasnosti je jedným z popredných svetových výrobcov nepremokavých batohov. Charakteristický tvar jednotlivých modelov a logo značky si môže všimnúť na batožine väčšina cestujúcich na bicykli. Hoci batožinové kufre zostali zďaleka najobľúbenejším produktom značky, sortiment je teraz oveľa širší a zahŕňa mnoho ďalších produktov, ktoré ochránia batožinu pred dažďom

Široká ponuka produktov značky Ortlieb

Nemecká značka má v ponuke veľmi širokú škálu produktov. Okrem vlajkových predných a zadných batožinových priestorov na bicykel môžeme od výrobcu získať aj vhodné batožinové nosiče na bicykel, ktoré umožnia pohodlné pripevnenie batožinových priestorov na bicykel. V súčasnosti sa veľmi intenzívne vyvíja sortiment výrobkov pre bikepacking. Veľké podsedlové brašne, modely, ktoré sa zmestia do rámu, alebo brašne na riadidlá sú vynikajúcou voľbou pre všetkých milovníkov minimalistického cestovania na dvoch kolesách. V ponuke značky Ortlieb nájdete aj funkčné outdoorové batohy a batohy na každodenné použitie v meste. Vďaka robustným materiálom a komplexnej ochrane proti poveternostným vplyvom sú batohy ideálne na ochranu batožiny vo všetkých ročných obdobiach. Veľmi obľúbené sú aj priestranné cestovné tašky Ortlieb, ktoré vám umožnia prepraviť batožinu počas dovolenkového výletu aj horskej expedície na druhom konci sveta. Milovníci vodných športov ocenia vodotesné tašky, ktoré ochránia ich batožinu pred namočením v akýchkoľvek podmienkach.

Spoľahlivé brašne na bicykel si môžete kúpiť online na 8a.sk

Ponúkame širokú ponuku cyklistických tašiek Ortlieb, ktoré sú ideálne na akúkoľvek úlohu. Kompaktné a pohodlné brašne na mestský bicykel, ktoré sa dajú rýchlo nasadiť a sňať, sú ideálne na nákupy alebo dochádzanie do práce. Malé podsedadlové tašky vám umožnia vziať si na krátke cesty to najdôležitejšie. Najvyššiu kvalitu výrobkov Ortlieb možno zaručiť okrem iného aj preto, že väčšina modelov sa vyrába v sídle spoločnosti v Nemecku. To umožňuje podrobnú kontrolu každej fázy výrobného procesu, od rezania materiálov, ich spájania, inštalácie potrebných praciek a popruhov až po konečné výrobky. Ak hľadáte vodotesnú ochranu pre svoju batožinu - Batožinové kufre Ortlieb budú perfektnou voľbou!